reklama

Pešiu zónu bude zdobiť 9-metrový nápis #TRNAVA, pomaľujú ho trnavskí výtvarníci

Trnavská pešia zóna bude mať už o pár dní novú dominantu. Bude ňou 9-metrový nápis #TRNAVA, ktorý v sobotu 30. apríla 2016 pomaľujú mladí umelci priamo na ulici medzi 10. a 18. hodinou na Hlavnej 17.

Nebude chýbať hudba, pohodlné Tuli vaky a osviežujúce Herbert sirupy pripravené pre všetkých, ktorí sa prídu pozrieť, ako sa preglejková konštrukcia mení na umelecké dielo.

Každý zo siedmich znakov dostane vlastnú kreatívnu víziu, o ktorú sa postarajú výtvarníci Stanislav Leffler – Ryna, Tatiana Vrtochová – Da linka, Dominika Žáková, Simona Čechová, Naďa Salbotová – Fecaninová, Zuzana Branišová a žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Pablo.

Nápis #TRNAVA je tzv. hashtag, teda kľúčové slovo označené mriežkou, ktoré sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach. Uľahčuje vyhľadávanie príspevkov s podobným obsahom, prepája ich a charakterizuje.

pesia-zona-trnava
Pešia zóna v Trnave

Ilustračné foto

Hlavnou myšlienkou trnavského hashtagu je vytváranie pocitu spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu. Sme rozdielni, ale spája nás mesto, v ktorom žijeme. Tento nápad čerpá inšpiráciu zo zahraničia a snaží sa vizuálne pútavou formou hovoriť o tom, že hrdosť na to, odkiaľ pochádzame, môže byť súčasťou našej identity.

Celý proces tvorby hashtagu, ako i reakcie ľudí naň, bude spracovaný do videa z dielne Cukru. To vlaňajšie s názvom Verejné piano, zachytávajúce pouličné koncerty na pomaľovanom klavíri, sa stalo virálnym.

Minulý rok patril hudobníkom, teraz prichádzajú výtvarníci. Príďte sa pozrieť, čo vytvoria priamo na ulici pred vašimi očami. Po dokončení ostane nápis na svojom mieste až do septembrového jarmoku.

V prostredí pešej zóny s mestskou vežou v pozadí bude zaujímavou kulisou na fotografie a selfies okoloidúcich. Ak sa vám výsledok ich práce bude páčiť, spravte si s ním fotku a zdieľajte ju na sociálnych sieťach. A nezabudnite na hashtag #TRNAVA.

(TS mesta Trnava)

hashtag-trnava-pl

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2016 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.