reklama

V trnavskom divadle otvorili kaviareň Bezkydov s terasou na námestí

Prízemie Divadla Palárika sa premenilo na kaviareň Bezkydov.

Divadlo Jána Palárika, zriaďovateľom ktorého je Trnavský samosprávny kraj, otvorilo 6. júna 2019 vo foyeri historickej budovy kaviareň Bezkydov.

Názov odkazuje na pseudonym dramatika Jána Palárika – Beskydov – ako aj na odporúčanie rozprávať a konať rozumne.

FOTO: Yanick Photography

Divadelná kaviareň je otvorená denne od 9. do 22. hodiny, počas víkendov od 15. do 22. hodiny, prípadne v závislosti od programu divadla.

Návštevníci môžu využiť nielen vnútorné priestory, ale aj vonkajšiu terasu na Trojičnom námestí.

Slávnostné otvorerenie kaviaren obstaral trnavský župan Jozef Viskupič v spoločnosti riaditeľky Divadla Palárika Zuzany Šajgalíkovej a prevádzkovateľa Jozefa Adama.

Viskupič podľa TASR na otvorení vyjadril radosť, že sa myšlienku, ktorá zrela už dlhšie, podarilo zrealizovať.

“Teší ma sledovať, ako tento kultúrny stánok dostáva novú tvár. Bude teraz žiť, ako sme sa snažili, na dennej báze, divadlo bude ‘vytiahnuté’ aj so svojou atmosférou na námestie a stane sa súčasťou pulzujúcej pešej zóny Trnavy,”8. júna 2019 uviedol pre agentúru TASR J. Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2019 8:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

14 komentárov pre “V trnavskom divadle otvorili kaviareň Bezkydov s terasou na námestí”

 1. 1
  vsimacik says:

  Dalsia kaviaren, dalsia terasa…
  Komplet cela pesia zona zapratana terasami.
  Do toho cyklovrahovia a elektrokolobezkari bez limitu rychlosti a bezni ludia to maju ako prekazkovu rambo drahu – kto nestihne uskocit, je po nom.

  • 1.1
   palo says:

   Kaviarne a terasy sú v poriadku a patria na korzo – pesiu zónu.

   Bicykle, kolobežky to je naozaj problém. Je to však vizitka konkrétnych jednotlivcov a ich arogantného správania

 2. 2
  ideológ says:

  Vo vývoji absurdného sveta sme zas o krôčik ďalej.
  Do zamestnania v kaviarni vás prijmú len na základe totožných ideologických postojov (hoci v rozpore s § 13 ods.1 a 2 Zákonníka práce). Vo štvrtok 6. júna vo foyeri Trnavského divadla slávnostne otvorili kaviareň. Spoločnosť Periclass, s. r. o., ktorá ju prevádzkuje a jej konateľ Jozef Adam, má na Profesii interesantnú ponuku práce. Od uchádzačov vyžaduje kaviarensky a politicky korektnú príslušnosť.
  Ponuku práce nájdete na nasledovnom linku:
  https://www.profesia.sk/praca/periclass/O3685082

  • 2.1
   cafe says:

   Zaujimavy postreh.Je az neuveritelne do coho vsetkeho sa da v sucastnosti zamontovat politika.Vlastne dobre vediet,aspon viem kam nebudem chodit:-)

 3. 3
  Olaf says:

  Kedy sa konalo výberové konanie ? Koľko uchádzačov sa prihlásilo na prevádzkovanie kaviarne ?
  Spoločnosť Periclass s.r.o. si až 30.1.2019 dala zapísať pohostinskú činnosť a už 5.2.2019 išla žiadosť z divadla o schválenie prenájmu ?
  Nájomca bufetu platil za mesiac január 2019 za služby a energie 89,52 Eur za mesiac, za plochu 5,8m. Bufet bol k dispozícii len počas predstavení.
  Periclass ma za plochu 11,68m2 stanovenú cenu 123,29 Eur /m2/rok, čiže za rok 1440,02 Eur / za mesiac cca 120,- Eur /s celodennou prevádzkou.
  Rozdiel oproti bufetu len 30,48 Eur za mesiac ?
  A čo toalety pre zákazníkov ? Tie čo sú tam slúžia divadlu a jeho návštevníkom, upratuje ich divadlo a aj za to platí, čiže používanie toaliet pre zákazníkov zdarma ?
  A koľko platí za mestský pozemok, ktorý využíva na terasu ?
  A prečo samosprávny kraj nepodporuje podnikateľov z Trnavy a trnavského kraja, ale prenájom dostala spoločnosť so sídlom v Bratislave/ majiteľ má trvalý pobyt v okrese Trebišov / ? A bez výberového konania.

  • 3.1
   bufetár says:

   To je čo za ošmek ? Foayer predsa nemá iba 11 m2. Toľko má jedno WC.
   Transparentná riaditeľka a župan koho zase protežujú ?
   Nájomca využíva min 100 m2 a bude platiť za 11 m2. Ďakujeme.

  • 3.2
   Timur says:

   Treba si zvykať že divadlo sa hrá celý deň, takže tie toalety sú v pohode, veď ich využívajú návštevníci divadla a tie sú v cene vstupenky. Až niekto očakáva transparentné konanie šéfa miestnej žumpy určite bude sklamaný. To len Nero a Jofo o tom stále rozprávajú ale skutek utek.

 4. 4
  komediant says:

  …. herectvím se ve středověku živili vesměs jen ti, kteří se nebyli schopni uživit jinak. Herectví bylo řemeslo nevážné, proto bylo, nikoliv náhodou, až na chvostu společenského žebříčku.
  …. Herci byli přitom poplatní každé době, zejména minulý režim si je ale předcházel.
  …. Dnes je nová kulturní tvorba přesto vesměs chabá, a to jak co do množství, tak zejména co do kvality.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7932-herci-na-brigade.htm

  „z divadel a kaváren do polí a továren“

  • 4.1
   alfa23 says:

   Ano, presne taketo reci mal aj sudruh Milous Jakes alebo mlaticka z Vaclavaku, vsivavy komous Ondracek. Aspon vieme medzi akych ta mozme zaradit.

   • 4.1.1
    Bandoliro says:

    Predchádzal si ich aj nacistický režim, v roku 1939 prisahali umelcii vernosť Hitlerovi v budove Národného divadla v Prahe a potom tí istí v roku 1948 zas prisahali vernosť ľudovodemokratickému zriadeniu. No a potom podpisovali tzv. Anti chartu v roku 1977 opäť v tom istom Národnom divadle v Prahe. A keď Labuda kričal v novembri 1989 ako im znetvorili tváre, zabudol povedať, že len v roku 1989 zarobil do 2 mil. vtedajších korún / divadlo, televízia, rozhlas, filmy /.

   • 4.1.2
    bubo says:

    alfa23 z tvojej reakcie je vidieť že máš problém rozlíšiť satiru a doslovný význam

 5. 5
  načo názov says:

  Bezkydov by sa mala volať Bezpodvodov, Bezprotekcie, Bezparazitov, Bezpolitikov, Bezmetrovštvorcových alebo tak nejak

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.