reklama

Pozvánka na inscenované nočné prehliadky zámku v Hlohovci

Romantická hudba, rytmický tanec, trblietavé šperky, vzácne brokátové róby a zamatové kabáty, krištáľové čaše, zvonivý smiech pánov a sluhov, ale i láska, nenávisť, moc, bohatstvo, intrigy a túžby. Toto všetko je možné zažiť na zámku Hlohovec v sobotu 13. júla 2019 v rámci prvých nočných prehliadok s podtitulom Kratochvíľne rozmary šľachty.

Počas druhej júlovej soboty bude možné v bývalom Erdödyovskom sídle stretnúť postavy tých, ktorí na tomto zámku kedysi žili, pracovali, milovali a umierali.

Prostredníctvom divadelného stvárnenia dramatických pasáží a čarovnej paličky sprievodkyne sa návštevník dozvie nielen o zákulisí sobášnej a cirkevnej politiky šľachty, ale tiež sa stane svedkom zákerného spiknutia mladej grófky a jej milenca voči zámockému pánovi.


Pozvánka

Okrem toho, hrané prehliadky so scénkami návštevníkovi ukážu, aké tance boli v minulosti módne, a tiež, že jazýčky grófov boli vyberavé a čo všetko urodzené panstvo chápalo pod slovíčkom „kratochvíľa.“

Nazrite do sveta, ktorý sa ukrýval pod všetkým luxusom a pompéznymi gestami.

A keď sa zámocký dvor bavil, bavil sa naozaj poriadne a nahlas! Navštívte Kratochvíľne rozmary šľachty a bavte sa s najväčšou smotánkou z dávnej minulosti.

Muži a ženy vrytí do dejín zámku Hlohovec sa návštevníkom prihovoria o 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30 hod. v sobotu 13. júla 2019 prostredníctvom členov Divadelnej skupiny teatro ORLUS.

Zámok Hlohovec

Zámok, pôvodne stredoveký hrad z 13. storočia, oficiálne označovaný ako kaštieľ, je najvýznamnejšou stavebno-historickou pamiatkou Hlohovca. Trojpodlažná stavba v tvare nepravidelného päťuholníka je klenotom mesta a srdcovou záležitosťou jeho obyvateľov.

Jeho história je spätá s významnými šľachtickými rodmi Thurzovcov, Forgáčovcov a Erdődyovcov, ktorí boli poslednými majiteľmi zámku. Štyri desiatky rokov slúžil hlohovský zámok ako priestory Výchovného ústavu pre mládež v Hlohovci.

Po jeho premiestnení bol objekt zámku verejnosti neprístupný. Chátral až do roku 2014, keď sa najprv dobrovoľníci z OZ Zámok Hlohovec a následne aj mesto Hlohovec pustili do práce na jeho obnove.

FOTO: MKC Hlohovec

Od jesene 2018 je zrekonštruovaná časť budovy zámku opäť prístupná verejnosti. Návštevníkov v budúcnosti čaká stála expozícia Vlastivedného múzea, virtuálna prehliadka pôvodnej podoby zámku, galerijné priestory s aktuálnymi výstavami a nádvorie, ktoré poskytuje priestor na kultúrne podujatia.

Rekonštrukčné práce naďalej pokračujú. Súčasťou zámku budú aj ďalšie expozície Vlastivedného múzea v Hlohovci, informačné centrum s kaviarňou i Hlohovský salón vín, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou hlohovského regiónu.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2019 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.