reklama

Trnava aj tento rok vyhlási víťazov súťaže o najkrajší balkón, predzáhradku a vertikálnu zeleň. Prihlásiť sa môžete do 15. októbra

Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt Mesta Trnava aj v roku 2019 vypisuje súťaž, v ktorej hlavnými aktérmi budú trnavské balkóny, predzahrádky a vertikálna zeleň.

Zeleň napĺňa okrem estetických úloh aj praktické úlohy ako okysličovanie a zadržiavanie prachu a hluku. Pre nás by mala byť starostlivosť o ňu jednou z priorít, pretože má aj priaznivé pôsobenie na naše zdravie napríklad vo forme znižovania krvného tlaku a odbúravania stresu.

Jednoducho príroda lieči, a aj preto by sme mali vnášať aspoň kúsok prírody aj do našich miest.

Mesto Trnava sa môže pochváliť nejedným nadšencom, ktorý rok čo rok dokazuje svoje záhradnícke umenie.

Ilustračné foto

Víťaz v súťaži o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna dostane 100 eur, druhý v poradí 70 eur a tretie miesto je ocenené sumou 40 eur.

Autor najkrajšie upravenej predzáhradky získa sumu 150 eur, druhé miesto bude odmenené sumou 100 eur a tretí v poradí dostane 80 eur.

Za najkrajšiu vertikálnu zeleň čaká súťažiaceho odmena vo výške 120 eur.

Súťažné návrhy treba podávať do 15. októbra 2019. Prihlásiť sa môže každý, stačí len poslať fotografie výsadby (balkóna, predzáhradky, múra či plota, pergoly alebo altánku s popínavou zeleňou) s menom, adresou a číslom telefónu súťažiaceho.

Prihlášku do súťaže je možné podať osobne v podateľni mestského úradu alebo poslať na adresu Mestský úrad v Trnave, odbor stavebný a životného prostredia, Trhová 3, 917 71 Trnava. Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt vyhodnotí súťažné návrhy do 30. novembra 2019.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2019 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.