reklama

Radnica vyhlásila súťaž návrhov na komplexné riešenie športovej haly na Rybníkovej ulici

Mestská športová hala na Rybníkovej ulici je rozľahlý športový objekt, ktorý v sebe spája tri telocvične, posilňovňu a priestrannú hraciu plochu. Prenajímajú si ju rôzne športové kluby na hádzanú, karate, futbal, basketbal, gymnastiku či aerobik, konajú sa v nej aj športové a kultúrne podujatia. V súčasnej dobe však budova už nespĺňa aktuálne požiadavky na modernú športovú halu v 70-tisícovom meste s približne 120-tisícovým spádovým územím. Trnavská samospráva preto vyhlásila verejnú anonymnú urbanisticko-architektonickú súťaž návrhov na novú športovú halu, informovala trnavská radnica 12. júla 2019.

Budúca podoba športovej haly má zodpovedať súčasnému kultúrno-spoločenskému významu športu v našom meste. Trnava v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu a tejto oblasti venuje samospráva mimoriadnu pozornosť.

Jej zámerom je vytvárať čo najlepšie podmienky na profesionálny, výkonnostný, amatérsky aj rekreačný šport a posilňovať záujem obyvateľov oň. Nová, moderná športová hala je príležitosťou na zvýšenie atraktivity mesta i kraja a na rozvoj športu a kultúry v našom regióne.

“V súťaži sa vyžaduje komplexný návrh nového areálu s viacúčelovou halou predovšetkým na hádzanú, basketbal, futsal, volejbal, florbal s normovanou výškou na medzinárodné zápasy, univerzálnu tréningovú plochu, univerzálnu telocvičňu na bojové športy a gymnastiku, posilňovne, rozcvičovne, administratíva pre správcu, šatne, hygienické zariadenia, skladové priestory a podobne,” priblížila Veronika Majtánová vedúca úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora.

Ilustračné foto

Hlavná hala musí byť využiteľná nielen na športové účely, ale aj celoročne na rôzne kultúrno-spoločenské akcie – koncerty, výstavy, prehliadky, veľtrhy, ktoré prilákajú obyvateľov celého kraja i okolitých regiónov.

“Svoje miesto tu nájde aj VIP zóna, zázemie na televízne prenosy i poskytovanie občerstvenia, resp. bufet či bar. Súčasťou budovy budú menšie komerčne využiteľné priestory funkčne súvisiace so športom, napr. posilňovňa, obchod so športovým tovarom a pod. Exteriér haly má slúžiť ako lezecká stena, strešná rovina bude využitá na zelenú strechu, uvažuje sa aj o umiestnení kolektorov,” konkretizuje požiadavky radnice Majtánová.

Kapacita novej sály musí byť aspoň taká ako v súčasnosti, t. j. minimálne 1 126 sediacich divákov. Špecifickým problémom bude otázka parkovania pre návštevníkov, športovcov i zamestnancov objektu. Plošné podmienky riešeného územia neumožňujú parkovať v okolí haly, preto sa očakáva návrh parkovacích miest v suteréne budovy.

Súťaže sa môžu zúčastniť fyzické a právnické osoby, ktoré spĺňajú podmienky účasti podľa zverejnených súťažných podmienok.

Za prvé tri miesta bude udelená finančná odmena vo výške 12 000 eur, 8 000 eur a 4 000 eur. Súťažný návrh musí byť doručený najneskôr 8. októbra 2019 do 16.00 hod. na podateľňu Mestského úradu v Trnave. Výsledky budú zverejnené 11. októbra 2019, výstava súťažných návrhov sa uskutoční do troch mesiacov od vyhlásenia výsledkov.

Hodnotenie jednotlivých súťažných návrhov je anonymné, finálne poradie umiestnenia súťažných návrhov je výsledkom hlasovania členov poroty.

Kritériá na hodnotenie súťažných návrhov:

– komplexnosť urbanistického a architektonického návrhu riešeného objektu vrátane väzieb na širšie okolie
– kreativita navrhovaného architektonického riešenia
– návrh funkčného využitia s dôrazom na realizovateľnosť návrhu
– kvalita ideového riešenia stránky návrhu
– ekologické aspekty návrhu
– ekonomická a priestorová efektívnosť návrhu

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2019 17:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

45 komentárov pre “Radnica vyhlásila súťaž návrhov na komplexné riešenie športovej haly na Rybníkovej ulici”

 1. 1
  bludy says:

  Načo to vyhlasujú keď na výstavbu nemajú ani euro ani mať nebudú.
  Iba propaganda pre slabomyseľných.
  300.000 € von oknom do šuflíka.

  • 1.1
   Kruhaky says:

   Kedy zacne mesto riesit zelen v kruhovych objazdoch? Take zanedbane,burinou zarastene kruhace nemaju nikde na Slovensku!

   • 1.1.1
    fazula says:

    Čo kruháky ale zatienenie mestského úradu na Trhovej sa nám akosi nepodarilo. Iba tam visia drôty a fazuľa nie a nie už 3 roky vyrásť.
    Takto hipsterjugeng skvelé zajtrajšky nevybuduje.

 2. 2
  maxim says:

  Až keď postaví dve veže – bicykolovú a vyhlkadkovú.

 3. 3
  Timur says:

  Termín je daný ,aby vopred určený záujemca vyhral súťaž. Sú iné problémy ktoré je potrebné riešiť nie fungujúcu halu. Čo tak začať záchytnými parkoviskami a na ne napojiť fungujúcu MHD ? Parkovanie v meste ako začal riešiť Valo v Bratislave. To je však robota a nepopulárna , to Nerovi nie je po chuti, to vyžaduje systematickú a koordinovanú prácu. Alebo toľko kritizované kosenie dostať na úroveň pred jeho nástupom na radnicu. Beztrestne rozhadzovať dane daňových poplatníkov, občanov mesta to mu ide až prekvapujúco dobre, ba priam vynikajúco.

  • 3.1
   dymová clona says:

   Na tom mu nezáleží. Dlhodobo myslieť netreba, dôležitý je aktuálny efekt.
   Stádo je nadšené nevie že ide o vypúšťanie dymovej clony ako vždy keď nič podstatné nerobí. Nerobí cesty, obchvaty, parkovacie domy, nerieši zápchy.
   Tento rok iba vyasfaltoval časť Mikovíniho – čo navrhli a odsúhlasili iní poslanci a ide robiť bezvýznamnu Kukučínovú. Dokončenie Mikovíniho ani nespomína, Slnečná, Cukrová kde chodia tisíce aút možno v blízkej budúcnosti.
   Preto sa vypúšťa dymová clona – rozhľadňa v Kamenáči projet starý 10 rokov, mólo pre kačice, žlté bicykle vítal v rodine, cykloveža a ďaľšie nepodstatné kraviny, bludy a vizualizácie.
   Rozhadzuje mestské peniaze na hulváta.

 4. 4
  Kozmodróm says:

  Táto akcia v tomto štádiu so športovou halou sa dá prirovnať ku kŕmeniu ovečiek. Ovečky majú absťák, treba krmivo, zožerú jednu štúdiu, spokojne zamľaskajú, oči sa im stĺpom vyvrátia smerom do nebies a na tri dni je pokoj.
  V najbližšom období by mohla byť štúdia na kozmodróm Kočišské. Aspoň na také malé raketky, také trnavské, ktoré by mali doletet do NR a BA, nech ich to naučíme.

  • 4.1
   Cyklo says:

   Kozmodróm v lokalite Kočišské je dosť ďaleko. Lepším miestom by mohol byť niektorý trnavský štít, napríklad Agátka. Okolo štítu by mohol byť cyklodróm. To hocikde nemajú.

   • 4.1.1
    chichi says:

    Z Trnavského Gerlachu alias skládky by sa štartovalo lepšie a odpad by mohlo voziť do Vesmíru. Odstránenie skládky = isté miesto v prezidentskom paláci

    • 4.1.1.1
     lunokos says:

     Na Fúzakovú kosačku by mohol Krajčo namontovať vrtule alebo krídla a vznikol by Lunokos. Aj tak už nekosí. Vo vesmíre by dobekol to auto čo tam vystrelil ten dilino a samozrejme by ho predbehol. Pristál by na kométe kde by už čakal kozmonaft s bradu a rozbehla by sa výstavba multi kulti haly ktorá by slúžila na zasadnutia mestskej rady a klubu Lepších ufónov.

     • 4.1.1.1.1
      Timur says:

      Poprosil by som aby príspevky bolo realistickejšie. Naši inovátori v snahe zabezpečiť lepšie zajtrajšky a transparentnejšie spravovanie vecí verejných by mohli za posledné nerozhajdákané mestské financie dať postaviť raketu a isť hľadať nové planéty na presadzovanie svojich myšlienok. Keďže obývateľné planéty sa nachádzajú tak 10-20 svetelných rokov od planéty Zem, bol by od nich na chvíľu pokoj. Navrhol by som aby sa bádateľskej cesty zúčastnila celá 24 a pribrali aj bratrancov, nech sa to tu trochu prečistí.

   • 4.1.2
    Sranda says:

    Tu sa vynára možnosť pre ďalšiu štúdiu, ktorá by mala za úlohu nájsť najlepší názov pre toto fantasmagorické dielo. Aby bola úloha jednoduchšia, bolo by treba čo najodbornejšie vysvetliť, či sa to bude volať cyklokozmodróm alebo kozmocyklodróm. Víťaz by samozrejme dostal finančnú odmenu. Vzhľadom k tomu, že zadanie je relatívne jednoduché, na riešenie by stačilo len pár dní, napríklad od popoludnia 28.8. do rána 3.9., prípadne ak by tak odborná cyklokomisia usúdila tak aj dlhšie.

 5. 5
  Štúdia says:

  Dať 3 mesiace na takúto rozsiahlu štúdiu, z toho dva letné mesiace, keď sa intenzívne čerpajú dovolenky, … no neviem…. Vyzerá to na rozsiahlu prácu tímu špecialistov.
  Vzhľadom k tomu, že v minulosti niektoré štátne úrady zverejňovali ponuky na obstarávanie 23. decembra neskoro popoludní, s termínom odovzdania najneskôr 6. januára, pokrok je neporovnateľný.

  • 5.1
   Konštatovka says:

   V júli a auguste sú väčšinou dovolenky, na projekt ostáva viac-menej september. Pre niektoré projekčné kancelárie môže byť časový problém vypracovať serióznu štúdiu.

 6. 6
  žaluď says:

  Na robotu ako obvykle čas nemá. Plní nové zadanie na svojej FB propaguje nejakú novú tlupu. Volajú sa ŽALUDI.
  Našiel si nových oligarchov ktorým slúži ako obvykle podľa toho kam fúka vietor.
  Pomaličky odkryva odkiaľ mal zdroje na kampaň a kto ho podporoval. Teraz si to musí odrobiť. Smutný život otroka.

  • 6.1
   SVK says:

   Hipster a spol nejako rychlo zabudaju na to ako boli nezavislymi.Len idiot moze volit tu sebranku progresivnych zaludov.Hlavne treba tansparentost a slusnost omielat dokola.Na tych jednoduchsich to zabera:-))

   • 6.1.1
    Neka says:

    Hipster nikdy nebol nezávislý. Najprv bol zavesený na Smere potom visel 15 mesiacov na pracáku teraz už slúži novým.
    Nezávislosť je pre neho iba marketing a ten spol to sú iba komparzisti.

 7. 7
  Dzetko Krúpik says:

  Prosím Vás, ten spomaľovač pred vchodom do amfiku je už hotový? Lebo malo to byť uzatvorené, ale nič sa tam nerobí.

  • 7.1
   erik says:

   RE:Dzetko Krupik spomalovac opravovali pondelok 1hodinu potom znacky aj obchadzku zrusili…a jazdi sa opat postarom :-)

   • 7.1.1
    Dzetko Krúpik says:

    Asi sa tam bude robiť architektonická súťaž

   • 7.1.2
    retard says:

    To vážne ? Retardi dokázali opraviť 5 m2 retardéra ? To je fantázia sen úžas. Celá Európa sa pride pozrieť na to majstrovské dielo. Na Jofovom letisku začali pristávať mimoriadne letecké linky.
    Trnava sa stane Európskym mestom retardérov. Fantastic !
    A to ani neboli štúdie, vizualizácie, znalecké posudky, výhovorky, fotohlavy.
    Chcel by som ale zátišie ako zapadá slnko nad retardérom … prosím …

 8. 8
  manipulátor says:

  Hlásenie propaganda z FB pre ovce :

  PARKOVISKO NA ZAČIATKU LESOPARKU
  ktoré projektovo pripravujeme pomôže nie len pri pohreboch, ale aj ako záchytný parking pre rekreačnú zónu Kamenáča. S postupným rozširovaním a zatraktívňovaním oblasti rybníkov sa zväčší aj nápor “cezpoľných”, ktorí prídu autom Parkovisko budeme pripravovať po etapách. Časť pozemku je mestská a komunikujeme aj s ostatnými vlastníkmi o odkúpení ich parciel.

  Realita :
  – Žiadna parcela vyznačená na mape nepatrí mestu
  – etapy tak ako za Butka v blízkej budúcnosti
  – nebudú sa riešiť parkoviská a parkovacie domy v meste lebo sa vybijeme na občasnom parkovisku ( pohreby )
  – fyzické osoby si zarobia na predaji bezvýznamnej parcely t.č. role
  – strýco spraví bombastický posudok
  – mestská kasa sa vyprázdni
  – parkovacie domy nikde ništ
  – rekreačná zóna, zatraktívňovanie ( sen ) = mólo na kačice a bicykel pri rybníku
  možno ten kozmodróm Kočiské
  – cezpoľní ??? fake news

  Výsledok : propaganda, oblbovanie, dymová clona ako obvykle.

  • 8.1
   Keby niečo, tak ... says:

   … taký dobrý kozmodróm nie je zlým kozmodrómom.

  • 8.2
   turista says:

   Je to vlastne rozvoj turistiky a cestovného ruchu. Symbolicky začína správne pri cintoríne. Tam pochovali cestovný ruch v TT zvýšením poplatkov.

  • 8.3
   senior says:

   A už tu máme na FB nové svetlé zajtrajšky tentoraz pre seniorov
   http://www.trnava.sk/sk/aktualita/benefity-mesta-trnava-pre-seniorov-v-roku-2019?fbclid=IwAR1y9VGQct2AtVbI7dDtqA2yDO29xZZ2diR7qfDQt1UisZtkL-iQoIVNHIE

   Všetci vieme,že tie plavárne, kina, zariadenia pre seniorov, kluby dôchodcov vybudoval Nero pred 4,5 rokmi.
   Všetky tie zľavy tú ale fungujú už roky. Nero nič nové nedáva.
   Jediné čo dal na MHD dal Arrive 500.000 navyše a nikto nevie za čo.

   Nero je v kríze strašne by chcel niečo ale nevie čo a nemá na to.
   Bublina praská a čoraz viac ľudí to vie.

   • 8.3.1
    viktor says:

    … a to pred svojim prvým zvolením sľuboval MHD dôchodcom zadarmo. Keď sa človek spýtal, kedy bude riešiť tento dostal odpoveď, že ešte platí zmluva s Arrivou, že to poriešia keď zmluva skončí. Zmluva skončila, vypísalo sa výberko na nového dopravu a v podmienkach to chýbalo. Keď sa človek dotazoval potom, dostal už len odpoveď, že veď jazdia skoro zadarmo, čo by ešte chceli…

    • 8.3.1.1
     senior says:

     Arrive pridali 500.000 dôchodcom čo vybudovali tento štát zobrali resp. iba nasľubovali. Sú to vyvolení lepšoľudia.

  • 8.4
   kosa says:

   To parkovisko sa podľa Cyklokomisie bude volať U smrťáka.
   Hister chce pre zvýšenie počtu cezpoľných a cestovného ruchu organizovať nočné a polnočné parkovanie s kosou. Kto vydrží dostane Drakulové zuby.
   Držitelia karty trnavčana budú mať zľavu za parkovné samozrejme aj seniori.

 9. 9
  Parva Roma says:

  V Trenčíne je identická športová hala ako v Trnave.
  Bežné ročné výdavky mesta Trenčín na halu sú 161 420 eur, vrátanie poistenia. Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava uvádza za minulý rok prevádzkové výdavky haly vo výške 271 846 eur….

  • 9.1
   Kotr says:

   Zabudol si napisat ze hala je v prenajme. V Trnave kluby neplatia nic. Ci chces aby platili?

   • 9.1.1
    Parva Roma says:

    Takže Trenčín má o 110 000 nižšie náklady a ešte aj príjem z prenájmu + poplatky klubov?

   • 9.1.2
    Mat says:

    A kto ju má v prenájme? V Trnave kluby platia 10% určenej ceny za využívanie haly, pokiaľ dá Nero zľavu, mal by si to aj zaplatiť zo svojho a nie vylepšovať si povesť na úkor mestského rozpočtu. Cenník je schválený, platí sa za hodinu. Prevádzkové náklady boli minulí rok 271 846 €, tržby boli 98 401€, k nákladom je potrebné pripočítať aj pomernú časť nákladov správy, čo za minulí rok je 35 862 €. Čiže strata MŠH za rok 2018 je 209 307 €. Využitie haly sa dlhodobo pohybuje na úrovni 40% a to sa ideme uchádzať o titul Trnava – mesto športu.

    • 9.1.2.1
     Kolka says:

     Takze mesto ma na kluboch zarabat ci sporty podporovat? Preto je mesto sportu kedze ho podporuje dufam ze stale bude.

     • 9.1.2.1.1
      Amater says:

      Nie že na nich zarába ale ich okráda. Študujúc materiáli záverečného účtu mesta Trnava za rok 2018 , tak mesto na prevádzku zimáku dalo o 400 000 € tisíc viac, len preto aby pripravilo lepšie podmienky vopred určenému záujemcovi a znehodnotilo prácu predchodcov. Z oficiálnych auditov vyplývalo že 200 000 € ušetrili hokejový funkcionári z rokov 1987 až 2008. Tie úspory pokračovali a pokračujú, ani cieleným ničením neboli znehodnotené alebo sa dajú ľahko obnovi. To budú benefity pre kamošov Nera alebo už nejaký spôsob rozdeľovania bude uplatnený aby aj aktéri podvodu boli odmenený.

      • 9.1.2.1.1.1
       gloo says:

       Pejkovic fetujes ci len moc pijes na slniecku?

       • 9.1.2.1.1.1.1
        daj says:

        Daj anketu koľko členov cyklozastupiteľstva húli, húlilo, gambluje alebo gamblovalo, slope alebo sú alkoholici.

        • 9.1.2.1.1.1.1.1
         Amater says:

         V sobotu máte v Bratislave sviatok, takže vykupkať, navonať a môžete rozvíjať svoje multy – kulty teórie. Na šport vynakladáme v snahe bojovať proti drogám veľké peniaze zverejnené ako nepriame dotácie a do vedenia mesta si zvolia ? ! ? ! ?….

 10. 10
  Čo tak takto says:

  Čo tak v prvom kroku nechať starú halu na mieste.
  Na ploche medzi Aquapolisom a Tescom je dosť miesta na novú halu.

  • 10.1
   A ešte takto says:

   Keď by bola nová hala pri vodárni postavená, môže sa zbúrať stará hala. Na mieste starej haly sa môže postaviť kultúrne centrum, ktoré Trnave chýba. Potom by sa mohlo zbúrať to rozpadávajúce kino Hviezda a postaviť tam niečo slušné. Bol by to beh na dlhú trať, ale treba myslieť aj strategicky.

   • 10.1.1
    sprava says:

    Na základe zverejnených ekonomických vyhodnotení SKaŠZ minula za rok 2018 na prevádzkovaní jej do správy zverených zariadení kupka v Kamenáči a zimáku o 400 000 € viac ako v predchádzajúcom období. Rovnako budú prekročené náklady aj v tomto roku. Z dôvodu navýšenia ceny el. energie ktorá nastala v roku 2018 ale pri rozumnom spravovaní mohla nastať až v roku 2022 je navýšenie o ďalšich 180 000 € v rokoch 2020 – 2021. Takže roztopaštnosť organizovanej skupiny spôsobilo navýšenie nákladov o 980 000 € a to nevieme čo sa ešte udeje. To by plesali oči športovcov pokiaľ by sa navýšili príspevky mesta na činnosť, potom by bolo potrebné nie búrať halu ale postaviť ešte jednu .

 11. 11
  Kino says:

  Z kina už “opadáva” vonkajšie schodisko. Sú zosunuté nášľapné plochy, niektoré sú z toho dôvodu polámané. Škoda ich, pretože sú z pekného prírodného kameňa. Ak by schodisku bola venovaná čo len minimálna preventívna starostlivosť, takto hanebne by to nemohlo vyzerať.
  Nejaký miestny estét tomu pôvodne peknému schodisku zabezpečil na strane od VÚB stabilizačnú betónovú chrastu – vyzerá to ako grc.
  Hlavne že myseľ je v oblakoch a oči čučia do diaľav.

 12. 12

  Odborník na roztopašnosť ,daj te informacie ako sa opravovala strecha pred 4-5 rokmy na ZS v Trnave a aky to malo účel a kolko to stálo ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.