reklama

Radnica vyhlásila súťaž návrhov na komplexné riešenie športovej haly na Rybníkovej ulici

Mestská športová hala na Rybníkovej ulici je rozľahlý športový objekt, ktorý v sebe spája tri telocvične, posilňovňu a priestrannú hraciu plochu. Prenajímajú si ju rôzne športové kluby na hádzanú, karate, futbal, basketbal, gymnastiku či aerobik, konajú sa v nej aj športové a kultúrne podujatia. V súčasnej dobe však budova už nespĺňa aktuálne požiadavky na modernú športovú halu v 70-tisícovom meste s približne 120-tisícovým spádovým územím. Trnavská samospráva preto vyhlásila verejnú anonymnú urbanisticko-architektonickú súťaž návrhov na novú športovú halu, informovala trnavská radnica 12. júla 2019.

Budúca podoba športovej haly má zodpovedať súčasnému kultúrno-spoločenskému významu športu v našom meste. Trnava v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu a tejto oblasti venuje samospráva mimoriadnu pozornosť.

Jej zámerom je vytvárať čo najlepšie podmienky na profesionálny, výkonnostný, amatérsky aj rekreačný šport a posilňovať záujem obyvateľov oň. Nová, moderná športová hala je príležitosťou na zvýšenie atraktivity mesta i kraja a na rozvoj športu a kultúry v našom regióne.

„V súťaži sa vyžaduje komplexný návrh nového areálu s viacúčelovou halou predovšetkým na hádzanú, basketbal, futsal, volejbal, florbal s normovanou výškou na medzinárodné zápasy, univerzálnu tréningovú plochu, univerzálnu telocvičňu na bojové športy a gymnastiku, posilňovne, rozcvičovne, administratíva pre správcu, šatne, hygienické zariadenia, skladové priestory a podobne,“ priblížila Veronika Majtánová vedúca úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora.

Ilustračné foto

Hlavná hala musí byť využiteľná nielen na športové účely, ale aj celoročne na rôzne kultúrno-spoločenské akcie – koncerty, výstavy, prehliadky, veľtrhy, ktoré prilákajú obyvateľov celého kraja i okolitých regiónov.

„Svoje miesto tu nájde aj VIP zóna, zázemie na televízne prenosy i poskytovanie občerstvenia, resp. bufet či bar. Súčasťou budovy budú menšie komerčne využiteľné priestory funkčne súvisiace so športom, napr. posilňovňa, obchod so športovým tovarom a pod. Exteriér haly má slúžiť ako lezecká stena, strešná rovina bude využitá na zelenú strechu, uvažuje sa aj o umiestnení kolektorov,“ konkretizuje požiadavky radnice Majtánová.

Kapacita novej sály musí byť aspoň taká ako v súčasnosti, t. j. minimálne 1 126 sediacich divákov. Špecifickým problémom bude otázka parkovania pre návštevníkov, športovcov i zamestnancov objektu. Plošné podmienky riešeného územia neumožňujú parkovať v okolí haly, preto sa očakáva návrh parkovacích miest v suteréne budovy.

Súťaže sa môžu zúčastniť fyzické a právnické osoby, ktoré spĺňajú podmienky účasti podľa zverejnených súťažných podmienok.

Za prvé tri miesta bude udelená finančná odmena vo výške 12 000 eur, 8 000 eur a 4 000 eur. Súťažný návrh musí byť doručený najneskôr 8. októbra 2019 do 16.00 hod. na podateľňu Mestského úradu v Trnave. Výsledky budú zverejnené 11. októbra 2019, výstava súťažných návrhov sa uskutoční do troch mesiacov od vyhlásenia výsledkov.

Hodnotenie jednotlivých súťažných návrhov je anonymné, finálne poradie umiestnenia súťažných návrhov je výsledkom hlasovania členov poroty.

Kritériá na hodnotenie súťažných návrhov:

– komplexnosť urbanistického a architektonického návrhu riešeného objektu vrátane väzieb na širšie okolie
– kreativita navrhovaného architektonického riešenia
– návrh funkčného využitia s dôrazom na realizovateľnosť návrhu
– kvalita ideového riešenia stránky návrhu
– ekologické aspekty návrhu
– ekonomická a priestorová efektívnosť návrhu

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2019 17:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica vyhlásila súťaž návrhov na komplexné riešenie športovej haly na Rybníkovej ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.