reklama

Mesto si nechá vypracovať štúdiu prvej etapy západného prepojenia medzi Hrnčiarovcami, B. Kostolom a Ružindolom

Mesto si nechá vypracovať štúdiu prvej etapy západného dopravného prepojenia Trnavy. Obchvat by mal v prvej fáze prepojiť Hrnčiarovce nad Parnou, Biely Kostol a Medziháj pri Ružindole.

Štúdia západného dopravného prepojenia Trnavy počíta v budúcnosti s prepojením cesty I. triedy medzi Trnavou a Bohdanovcami až po cestu I. triedy medzi Trnavou a Cíferom.

Prvá etapa má podľa návrhu vypracovaného Odborom územného rozvoja a koncepcií spojiť Hrnčiarovce nad Parnou, Biely Kostol a vyústiť má pri Medziháji neďaleko Ružindola.


Plnou červenou farbou je zakreslená 1.etapa dopravného prepojenia (kliknutím zväčšite)

ZDROJ: Mesto Trnava

Vypracovaná štúdia má navrhnúť umiestnenie budúcej komunikácie, definovať jej základné parametre, umiestnenie križovatiek, konkretizovať potrebné zábery pozemkov a rámcovo priblížiť rozpočet takejto investičnej akcie.

Dĺžka navrhovanej prepojovacej komunikácie z Hrnčiaroviec nad Parnou po cestu pri Ružindole je približne 5,5 kilometra.

Súčasťou zámeru je aj napojenie Bieleho Kostola z Rekreačnej ulice.

Železničnú trať Trnava – Bratislava medzi Hrnčiarovcami a Kočišským by mal preklenúť most.

Primátor Peter Bročka na jar 2019 naznačil, že radnica bude do budúcnosti presadzovať práve toto dopravné prepojenie na úkor v minulosti uvažovaného preklenutia areálu bývalej TAZ-ky cestou od IBV Kamenný mlyn pri cintoríne, smerom k bývalého depu, ponad železnicu a areál TAZ.

Bročka poznamenal, že mesto už rokovalo aj so Železnicami SR o vybudovaní mosta nad železničnou traťou neďaleko Kočišského.

Západné prepojenie by v budúcnosti malo uľahčiť cestovanie aj vodičom, ktorí cestujú z Trnavy, B. Kostola či Ružindola do Bratislavy po diaľnici D1.

Trnavskí vodiči najmä z Prednádražia, Špíglsálu a nových rezidentských štvrtí Za traťou či pri cintoríne by sa tak západným obchvatom s napojením na cestu Hrnčiarovce – D1 vyhli najmä v ranných či podvečerných dopravných špičkách zdĺhavému prejazdu mestom.


Zakreslenie 1. a 2. etapy dopravného prepojenia (kliknutím zväčšite)

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 19. augusta 2019 11:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto si nechá vypracovať štúdiu prvej etapy západného prepojenia medzi Hrnčiarovcami, B. Kostolom a Ružindolom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.