reklama

Trnava má prvé kino vhodné pre rodičov s malými deťmi

Mnoho rodičov to dobre pozná – starostlivosť o dieťa je prácou na plný úväzok, a tak je celkom bežné, že večerná návšteva kina sa pre nich na dlhý čas stane nedosiahnuteľným pôžitkom. Presne pre takých, ktorí by sa chodenia do kina neradi vzdávali, pripravilo kultúrne centrum špeciálne premietania pod hlavičkou Baby kino.

Ponuka tzv. baby friendly kina – teda kina, do ktorého môžete prísť aj s deťmi – je novinkou v programe kultúrneho centra Malý Berlín. Premietania tohto programu budú vždy doobeda o 10.00 h. a do kina môžu diváci prísť aj s kočíkmi. Hlasitosť bude znížená a v sále ostane počas projekcie aj tlmené svetlo.

Podmienky sú teda upravené tak, aby si čas na filme v pohode užili nielen rodičia, ale aj menšie deti. „Filmy sú, samozrejme, určené dospelým divákom. Vyberáme filmy z aktuálnej distribučnej ponuky a s neagresívnou zvukovou stopou. Baby kino odporúčame rodičom s deťmi do 2 rokov, ale nechávame na posúdení každého, s akým veľkým či malým potomstvom sa do baby kina vyberie,“ vysvetľuje filmový dramaturg centra, Juraj Kovalčík.

Na prvom Baby kine premietnu Florencino kníhkupectvo

S programom Baby kina kultúrne centrum začína už v utorok 24. septembra. Premietnu britskú snímku Florencino kníhkupectvo. Ide o adaptáciu rovnomenného bestselleru, ktorého dej je zasadený do Anglicka konca 50. rokov.

Rozpráva príbeh Florence Greenovej, ktorá sa rozhodne otvoriť prvé kníhkupectvo v ospalom prímorskom anglickom mestečku. Bojuje s depresiou, chladom a značnou apatiou miestnych obyvateľov.

Sama sa snaží vytvoriť a priniesť niečo nové, v čom sa jej čoskoro začína dariť a jej život sa pomaly mení k lepšiemu. V hereckom obsadení sa môžu diváci tešiť na vždy skvelú Emily Mortimer a držiteľa Zlatého glóbusu, Billa Nighyho.

Špeciálne premietanie Baby kina nájdete v programe kultúrneho centra raz mesačne. Malý Berlín sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu Štefánikovej 4 v Trnave.

Vstupné na premietanie je 3 € a vstupenku si môžu diváci zadovážiť aj cez internet na webovej stránke centra.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2019 8:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.