reklama

Na budúci týždeň začne oprava historickej uličky Horné bašty

V priebehu budúceho týždňa (od pondelka 14. októbra 2019) sa má začať rekonštrukcia uličky Horné bašty II, nachádzajúcej sa medzi Jeruzalemskou a Jerichovou ulicou. Na základe výsledkov verejnej súťaže podpísalo mesto Trnava zmluvu o dielo so zhotoviteľom, ktorým bude spoločnosť Eurovia. Investičné náklady dosiahnu 79-tisíc eur s DPH.

Obnova povrchov na ulici Horné bašty II s dĺžkou približne 70 metrov má trvať dvanásť týždňov.

Predmetom rekonštrukcie je okrem realizácie stavebných prác miestnej komunikácie aj výkon archeologického výskumu a architektonicko-historický výskum a v prípade pozitívneho archeologického výskumu aj geodetické zameranie nálezov.


Ulica Horné Bašty II, pohľad smerom na Jerichovu

Lokalita patrí v zmysle Územného plánu centrálnej mestskej zóny Trnava z hľadiska obnovy medzi mestské priestory, ktoré boli zaradené do najprísnejšieho stupňa obnovy. “Je to priestor s vysokou mierou zachovanej historickej štruktúry nachádzajúci sa v bezprostrednom dotyku na mestské opevnenie,” pripomína mesto Trnava.

Aj z toho dôvodu neprebehne rekonštrukcia povrchov s použitím štandardných materiálov, ako je asfalt či asfaltobetón.

Z projektovej dokumentácie vyplýva, že na chodníku zo severnej strany ulice budú položené kamenné lomové platne sivohnedej farby kladené do betónu s rovnakou farebnosťou ako na neďalekej Michalskej ulici.

Na tri metre širokej vozovke bude umiestnená kamenná kusová dlažba z ručne štiepaných tmavosivých čadičových kociek s rozmerom 10×12 cm.

Kladené budú na tzv. „divokú väzbu“ v pásoch kolmých voči fasádam, teda vedených naprieč šírkou vozovky.

Na úzkom vyvýšenom priestore na južnej strane ulice bude použitá kamenná sivobéžová dlažba s rozmermi 25 x 25 cm.

Súčasťou stavebných prác bude aj odvedenie všetkých dažďových vôd z komunikácie a chodníkov, ako aj striech priľahlých objektov.

Na ulici bude nainštalované nové verejné osvetlenie a pribudnú aj odpadkové koše.

Dopravný režim na tomto úseku zostane po rekonštrukcii zachovaný. Počas stavebných prác bude dotknutá časť ulice uzavretá.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2019 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na budúci týždeň začne oprava historickej uličky Horné bašty”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.