reklama

Na budúci týždeň začne oprava historickej uličky Horné bašty

V priebehu budúceho týždňa (od pondelka 14. októbra 2019) sa má začať rekonštrukcia uličky Horné bašty II, nachádzajúcej sa medzi Jeruzalemskou a Jerichovou ulicou. Na základe výsledkov verejnej súťaže podpísalo mesto Trnava zmluvu o dielo so zhotoviteľom, ktorým bude spoločnosť Eurovia. Investičné náklady dosiahnu 79-tisíc eur s DPH.

Obnova povrchov na ulici Horné bašty II s dĺžkou približne 70 metrov má trvať dvanásť týždňov.

Predmetom rekonštrukcie je okrem realizácie stavebných prác miestnej komunikácie aj výkon archeologického výskumu a architektonicko-historický výskum a v prípade pozitívneho archeologického výskumu aj geodetické zameranie nálezov.


Ulica Horné Bašty II, pohľad smerom na Jerichovu

Lokalita patrí v zmysle Územného plánu centrálnej mestskej zóny Trnava z hľadiska obnovy medzi mestské priestory, ktoré boli zaradené do najprísnejšieho stupňa obnovy. „Je to priestor s vysokou mierou zachovanej historickej štruktúry nachádzajúci sa v bezprostrednom dotyku na mestské opevnenie,“ pripomína mesto Trnava.

Aj z toho dôvodu neprebehne rekonštrukcia povrchov s použitím štandardných materiálov, ako je asfalt či asfaltobetón.

Z projektovej dokumentácie vyplýva, že na chodníku zo severnej strany ulice budú položené kamenné lomové platne sivohnedej farby kladené do betónu s rovnakou farebnosťou ako na neďalekej Michalskej ulici.

Na tri metre širokej vozovke bude umiestnená kamenná kusová dlažba z ručne štiepaných tmavosivých čadičových kociek s rozmerom 10×12 cm.

Kladené budú na tzv. „divokú väzbu“ v pásoch kolmých voči fasádam, teda vedených naprieč šírkou vozovky.

Na úzkom vyvýšenom priestore na južnej strane ulice bude použitá kamenná sivobéžová dlažba s rozmermi 25 x 25 cm.

Súčasťou stavebných prác bude aj odvedenie všetkých dažďových vôd z komunikácie a chodníkov, ako aj striech priľahlých objektov.

Na ulici bude nainštalované nové verejné osvetlenie a pribudnú aj odpadkové koše.

Dopravný režim na tomto úseku zostane po rekonštrukcii zachovaný. Počas stavebných prác bude dotknutá časť ulice uzavretá.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2019 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na budúci týždeň začne oprava historickej uličky Horné bašty”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.