reklama

Dôležité pozemky pod cyklocestou do Bieleho Kostola si mesto prenajme od pozemkového fondu a vodohospodárov

Spojenie Trnavy a Bieleho Kostola bezpečnou cyklocestou sa posúva o krok bližšie. Mesto chce výstavbu približne 800 – metrového úseku od lesoparku po Biely Kostol financovať z nenávratného finančného príspevku Operačného programu IROP.

Ešte pred samotným predložením žiadosti je nevyhnutné majetkovoprávne usporiadanie zmluvných vzťahov k dotknutým pozemkom. Zďaleko nie všetky pozemky pod budúcou cyklocestou totiž patria mestu Trnava.

Časť dotknutých parciel, po ktorých budúca cesta pre cyklistov povedie, je vo vlastníctve štátu a spravuje ich Slovenský pozemkový fond (SPF).

Ďalším vlastníkom je Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) a rokovania prebiehajú aj s prevádzkovateľom rybníkov, spoločnosťou Agrofarma Budmerice.


Cesta medzi Kamenným mlynom a Bielym Kostolom na hrádzi Horného rybníka

Trnavská radnica už úspešne absolvovala rokovania so zástupcami SPF aj vodohospodármi.

Od oboch inštitúcií si mesto prenajme dotknuté pozemky, v štádiu riešenia je usporiadanie vzťahov vodnej plochy so súkromným vlastníkom.

Súhlas s prenájmom pozemkov od SPF aj SVP vyjadrili hlasovaním na októbrovom zasadnutí aj poslanci mestského zastupiteľstva.

Slovenský pozemkový fond prenajme mestu na dobu minimálne 15 rokov pozemky – násyp hrádze – s výmerou takmer 2400 metrov štvorcových za cenu 0,27 eura za m2 ročne, čo predstavuje 1008 eur.

Fond zároveň bezodplatne prevedie mestu približne 160 metrov štvorcových pozemkov.

Od Slovenského vodohospodárskeho podniku získa mesto na vybudovanie cyklocesty do prenájmu na dobu minimálne 15 rokov približne 200 metrov štvorcových pozemkov, zaplatí za ne ročné nájomné vo výške 1 euro.

Trasa cyklocesty

Cesta pre cyklistov nadviaže na cyklochodník vedúci od železničného priecestia na Kamennej ceeste popri lesoparku.

Pokračovať bude okrajom súčasného parkoviska cez premostenie vodného kanála na vodnú hrádzu Horného rybníka, kde má klesnúť asi o jeden meter bližšie k vodnej ploche.

Za rybníkom v smere do Bieleho Kostola sa cyklocesta presunie na ľavú stranu. Ukončenie je naplánované pri hranici katastrálneho územia Trnavy.


Vyznačené pozemky SPF a vodohospodárov, na ktorých bude cyklocesta


Umiestnenie cykotrasy (pre zväčšenie kliknite)

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2019 13:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dôležité pozemky pod cyklocestou do Bieleho Kostola si mesto prenajme od pozemkového fondu a vodohospodárov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.