reklama

V Trnave vznikne prvá Požičovňa vecí

Občianske združenie SaUvedom spúšťa projekt Požičovňa vecí v priestoroch trnavskej Baterkárne na Starohájskej ulici.

Cieľom projektu je ľuďom poskytnúť možnosť požičať si veci a viesť tak spoločnosť k menšiemu plytvaniu zdrojmi a hromadeniu nepotrebných predmetov. Projekt chce zároveň ľudí spájať a motivovať k udržateľnejšiemu spôsobu života.

V požičovni nájdete predmety, ktoré používame len zriedka a ktoré nie sú nevyhnutné pre každodenný život. Ide napríklad o potreby na cestovanie, voľnočasové aktivity, elektroniku alebo domáce potreby. V Trnave ide o prvý projekt tohto druhu.

Foto: SaUvedom

Prevádzkovateľ požičovne, Občianske združenie SaUvedom, odštartoval kampaň, ktorej úlohou je povzbudiť komunitu, aby sa do projektu zapojila a pomohla s jeho spustením.

Pomôcť projektu je možné troma spôsobmi: finančne (pomoc s pokrytím prevádzkových nákladov), IT podporou (efektívny výpožičný online systém) a materiálne (darovaním funkčných predmetov vhodných do požičovne).

Prispieť sa dá i prostredníctvom projektu Giving Tuesday, cez ktorý je projekt možné podporiť ako jednotlivec či firma.

Projekt je taktiež súčasťou Giving Tuesday Slovensko, čo je medzinárodná kampaň vyzývajúca k pomoci a štedrosti.

Pre viac informácií sledujte skupinu Požičovňa vecí na Facebooku.

Všetky dôležité informácie sa dozviete aj na stránke prevádzkovateľa OZ SaUvedom.

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2019 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.