reklama

Na Bottovej ulici vznikne sklad odložených vecí určených na opätovné použitie

Mesto Trnava v spolupráci so spoločnosťou FCC Trnava vytvoria v priestoroch zberného dvora na ulici Jána Bottu objekt, ktorý bude slúžiť ako sklad a výstavisko vecí, ktoré niektorí ľudia už nepotrebujú, ale iným sa ešte môžu zísť. Spôsob Re-Use, teda opätovného požitia vecí, dá veciam nový život a navyše prinesie aj finančný príjem.

Re-Use centrum v podobe skladového objektu malo pôvodne vzniknúť pri zbernom dvore na Sasinkovej ulici.

Z dôvodu plánovaných zmien na križovatke ulíc Spartakovská – Sasinkova – V. Clementisa mesto Trnava a FCC prehodnotili svoj zámer a rozhodli sa centrum umiestniť pri zbernom dvore na ulici Jána Bottu.


Zberný dvor na ulici Jána Bottu

Budova bude slúžiť ako sklad, resp. výstavisko rôznych vecí ako sú napríklad šálky, poháre, knihy, spoločenské hry, športové potreby, detské kočíky a podobne.

Použiteľné a funkčné veci, ktoré Trnavčania prinesú na zberný dvor, si bude môcť ktokoľvek odkúpiť za symbolickú sumu.

Výťažok z predaja plánuje radnica použiť na zveľaďovanie mesta.

Priestor súčasného zberného dvora sa pre vybudovanie objektu rozšíri o 166 metrov štvorcových.

Stavba svojim umiestnením neovplyvní verejné rozvody inžinierskych sietí a zohľadní požiadavky Odboru územného rozvoja a koncepcií.


Exteriér objektu bude prispôsobený požiadavkam architektov

Vizualizácia: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2020 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Bottovej ulici vznikne sklad odložených vecí určených na opätovné použitie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.