reklama

Originálny projekt v boji proti drogám Revolution Train sa zastavil aj v Trnave

Úspešný a originálny projekt v boji proti drogám Revolution Train sa zastavil 7. novembra 2019 aj v Trnave. Partnerom projektu sa stal Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

Zámerom projektu Revolution Train je interaktívnou formou predchádzať drogových závislostiam u mladých ľudí. V rámci programu môžu účastníci vidieť, ako jednoducho je možné stať sa drogový závislým a vidieť dôsledky, ktoré závislosť so sebou prináša.

Revolution Train je zložený zo šiestich vagónov. Sú v ňom štyri kinosály a osem interaktívnych miestností.


FOTO: MsP

Návštevník vlaku je zapojený do reálneho príbehu a vystavovaný emotívnym situáciám. Celý program trvá približne 90 minút.

Vlak už absolvoval zastávky vo viac ako 150 mestách v Čechách, Nemecku a Slovensku a navštívilo ho už viac ako 150-tisíc ľudí.

„Každý vnímame nebezpečenstvo, ktoré drogy znamenajú pre mladých ľudí. Ak sa zameriame na dôslednú prevenciu, môžeme predchádzať mnohým zložitým životným situáciám. Som rád, že na tento účel máme partnera a môžeme realizovať projekt Revolution Train,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Na projekte sa zúčastnili na pozvanie župana aj zástupcovia Mestskej polície Trnava.

Ako poznamenal náčelník MsP Igor Keleši, Revolution Train považuje za fantastický interaktívny projekt pre žiakov 2. stupňa základných škôl a stredoškolákov.

„Dúfame, že v roku 2020 budeme môcť byť opäť súčasťou tohto skvelého projektu, a to nie len ako hostia, ale budeme sa môcť aktívne zapojiť aj do prednášok,“ uviedol.

VIDEO: Revolution Train

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2019 15:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.