reklama

Poslanec Mráz žiada o presunutie priechodu pre chodcov na Moyzesovej ulici

Poslanec Rastislav Mráz požiadal prostredníctvom poslaneckej interpelácie o zabezpečenie zvýšenia bezpečnosti priechodu pre chodcov na ulici Štefana Moyzesa v Trnave.

“Asi pred rokom ma zastavil starousadlík z Moyzesovej ulice a povedal mi, že na tom priechode raz niekoho zabijú. Tak chcem povedať, že sa to minulý týždeň stalo. Priechod je tesne pri okružnej križovatke s Ružindolskou ulicou. Hoci v tom mieste väčšinou vodiči nejazdia veľkou rýchlosťou, už neraz tam prišlo k incidentu s chodcom. Žiaľ, ten posledný incident dopadol smrteľne pre nášho 66-ročného obyvateľa. Zdravotníci sa pokúšali prinavrátiť mu život, no boli neúspešní,” skonštatoval R. Mráz.

Poslanec žiada o prehodnotenie možnosti posunúť priechod o niekoľko metrov ďalej od križovatky za neďalekú autobusovú zastávku v snahe zamedziť ďalšej tragédii.


Reprofoto: Google Street View

Primátor Peter Bročka vyjadril s návrhom poslanca Mráza súhlas.

Navrhol, aby bol tento podnet zaradený na rokovanie s Okresným dopravným inšpektorátom v Trnave.

Bročka zároveň v reakcii na viaceré dopravné nehody medzi chodcami a autami, ku ktorým došlo na trnavských cestách v nedávnom období, pripomenul, že v reťazci chodec – cyklista – vodič automobilu, je práve vodič auta ten, ktorý má najväčšiu zodpovednosť.

“Chápem, že v každej skupine sú nedisciplinovaní jedinci, ale mali by sme sa snažiť byť voči sebe čo možno najohľaduplnejší,” pripomenul primátor.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2019 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Poslanec Mráz žiada o presunutie priechodu pre chodcov na Moyzesovej ulici”

 1. 1
  trnavcanka says:

  Ten prechod už dávno mal byť úplne inde. Za autobusovou zástavkou je odbočka na Slovenskú ulicu, je to jediná ulica, ku ktorej nevedie na Moyzesovej prechod, všetky ostatné ulice (Osvaldová, Cyrila a Metoda, Gavlovičovaa…) majú aj dva prechody..
  Na konci Slovenskej je veterinárna klinika, oproti je zástavka autobusu a aj zadný vchod do ZŠ Kubinu, to sú hneď tri ďalšie dôvody, prečo tu chýba prechod. Je veľmi smutné, že túto časť Trnavy a priľahlé ulice nikto nerieši :( cesty v hroznom stave, všetky bočné uličky až kričia po jednosmernej premávke, tieto veci sa mali poriešiť vtedy, keď sa vybudoval City Park a Kaufland na Trstínskej, lebo doprava sa tu zahustila niekoľkonásobne. A preto aj prejsť cez Moyzesovu ulicu na ktoromkoľvek mieste je životu nebezpečné. Na tomto priechode to naozaj bola len otázkou času:(

  • 1.1
   občan TT-Západ says:

   je to tak, len nesúhlasím s jednosmerkami, to nie je systémové opatrenie, to len presunie dopravu z bočných ulíc, na MOYZESOVU a BOTTOVU, treba urobiť opatrenia na stíšenie dopravy, ako k tomu prídu ľudia žijúci tam, aj my potrebujeme kvalitnejšie životné prostredie, menej hluku, emisíí a nebezpečných situácií
   OPATRENIA ako : zníženie rýchosti na 40km/hod. , vybudovať radary , spomaľovače a iné opatrenia a najmä aby mesto začalo konečne riešiť ZÁPADNY OBCHVAT, potom sa veľká časť dopravy presunie tam, a nebude prepľňať túto časť Trnavy.

   • 1.1.1
    trnavcanka says:

    Myslim, ze jednosmerky na niektorych uliciach by boli naozaj potrebne, nie na vsetkych. Jednoznacne Slovenska ulica vzhladom na sirku, stav cesty a mnozstvo zaparkovanych aut by to potrebovala…
    Rychlost v tejto casti je dokonca 30km/hod., zial dodrziavaju ju asi len ti, ktori tam byvaju, nikto z tych, ktori si tadeto skracuju cestu z kamenaca a prednadrazia atd. tuto rychlost nerespektuju. Niekedy nastupit aj s detmi do auta v rannej a poobedenej premavke je problem.

   • 1.1.2
    Nevec Gdo says:

    osobne nemam rad spomalovace, ale s radarmi suhlasim a nerozumiem preco nie su na mnohych miestach, kde burani za volantom nedodrzuju dopravne predpisy.
    Najhorsie, ze ti co by mali dbat na ich dodrziavanie, policajti sami ich nedodrzuju. Pravidelne parkuju tam kde to nie je povolene, alebo prebiehaju na cervenu cez krizovatku. Ked som sa rozpraval s policajtami , ktorych poznam o tom a ze obcas ich nahlasim, tak mi povedali, ze takych nemaju radi a boli na strane tych policajtov.

  • 1.2
   Nevec Gdo says:

   Jazdim tade pravidelne a nerozumiem, ako tam moze prist ku kolizii, iba ak tade jazdi arogantny blb, ved z akejkolvek strany nemoze sa nikto rutit k k prechodu.

   Osobne mi je jedno ci sa to posunie, len ma napada taka drobnost, ked tam zrusia prechod nebudu presne na tom mieste prebehovat cestu stamgasti zo senku na rohu?

 2. 2
  občan TT-Západ says:

  dobrý nápad, aj celá Bottova je v podobnej situáciií, slabo vyznačené prechody, dokonca chýbajúce značenie, nedávna nehoda na prechode, kde auto zachytilo chlapca pri školskej jedálni a nikto nič nekoná z mesta, žiadne bezpečnostné prvky tam nie sú, žiadne spomaľovače dopravy, upozornil som na to políciu priamo keď sa stal tento incident, viackrát bolo na toto upozorňované, písali sme do odkazov pre starostu a nič sa neriešilo. to ozaj čakáme až sa stane takáto fatálna nehoda aj tu. Kompetentní kedy začnete aj niečo robiť pre ľudí, bezpečnosť premávky na tomto úseku t ,ulica BOTTOVA ?

 3. 3
  trnavcanka says:

  Opäť jeden problém utichol…čaká sa na ďalšiu obeť??
  zalepili oči sľubom a 9 mesiacov sa nič nerobí… to je taký problém nakresliť pásy na cestu?!

 4. 4
  Jozef says:

  Pravdepodobne ano ked to doteraz neurobili

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.