reklama

Poslanec Mráz žiada o presunutie priechodu pre chodcov na Moyzesovej ulici

Poslanec Rastislav Mráz požiadal prostredníctvom poslaneckej interpelácie o zabezpečenie zvýšenia bezpečnosti priechodu pre chodcov na ulici Štefana Moyzesa v Trnave.

„Asi pred rokom ma zastavil starousadlík z Moyzesovej ulice a povedal mi, že na tom priechode raz niekoho zabijú. Tak chcem povedať, že sa to minulý týždeň stalo. Priechod je tesne pri okružnej križovatke s Ružindolskou ulicou. Hoci v tom mieste väčšinou vodiči nejazdia veľkou rýchlosťou, už neraz tam prišlo k incidentu s chodcom. Žiaľ, ten posledný incident dopadol smrteľne pre nášho 66-ročného obyvateľa. Zdravotníci sa pokúšali prinavrátiť mu život, no boli neúspešní,“ skonštatoval R. Mráz.

Poslanec žiada o prehodnotenie možnosti posunúť priechod o niekoľko metrov ďalej od križovatky za neďalekú autobusovú zastávku v snahe zamedziť ďalšej tragédii.


Reprofoto: Google Street View

Primátor Peter Bročka vyjadril s návrhom poslanca Mráza súhlas.

Navrhol, aby bol tento podnet zaradený na rokovanie s Okresným dopravným inšpektorátom v Trnave.

Bročka zároveň v reakcii na viaceré dopravné nehody medzi chodcami a autami, ku ktorým došlo na trnavských cestách v nedávnom období, pripomenul, že v reťazci chodec – cyklista – vodič automobilu, je práve vodič auta ten, ktorý má najväčšiu zodpovednosť.

„Chápem, že v každej skupine sú nedisciplinovaní jedinci, ale mali by sme sa snažiť byť voči sebe čo možno najohľaduplnejší,“ pripomenul primátor.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2019 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanec Mráz žiada o presunutie priechodu pre chodcov na Moyzesovej ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.