reklama

Poslanec Mráz vyjadril pochybnosti o transparentom postupe vedenia mesta, primátor to odmieta a vyjadrí sa písomne

Poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Trnava Rastislav Mráz na utorňajšom rokovaní vyjadril pochybenia o transparentnosti zmluvy medzi Správou kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a neziskovou organizáciou Bronco v súvislosti s projektom Kubistro, ktorý sa mal realizovať v Univerzitnom parčíku.

Vo svojom vystúpení pred poslaneckým plénom označil poslanec Mráz hneď niekoľko bodov, ktoré podľa názoru poslancov koalície Naše mesTTo zaváňajú netransparentným konaním vedenia radnice.

Pripravovaný projekt Kubistro mala realizovať organizácia Bronco v parčíku od konca júna do konca októbra tohto roku. Cieľom bolo prostredníctvom vytvoreného zázemia v podobe kontajnera a exteriérového sedenia osadeného v priestoroch parčíka uskutočniť kultúrno – spoločenské podujatia pre verejnosť, umožniť vytvorenie priestoru na stretávanie sa či piknikovanie v tráve. Súčasťou mala byť aj gastroprevádzka malého občerstvenia s predajom jedál a nápojov.

Mestská rada na svojom júnovom rokovaní projekt zamietla a nezaradila ho na rokovanie júnového zastupiteľstva. Po návrhu poslanca Juraja Fuzáka prerokovať materiál v bode rôzne na záver schôdze časť poslancov zo sály odišla. Zastupiteľstvo nebolo uznášaniaschopné a o projekte sa nezhlasovalo.

Schôdzu preto dokončili v utorok 12. septembra, vlastný pohľad na projekt prezentoval vo svojom vystúpení poslanec Rastislav Mráz.


Univerzitný parčík

Ilustračné foto

Ako Mráz uviedol na úvod, rozpočet projektu Kubistro bol plánovaný zo zdrojov mesta Trnava v rozsahu asi 6300 eur, z čoho najväčšou položkou bol prenájom a preprava kontajnera za 3300 eur.

Organizácia Bronco podľa Mráza okrem finančných prostriedkov požadovala od mesta bezodplatné užívanie pozemku vo výmere 110 m2, odpustenie správneho poplatku za ambulantný predaj, ako aj prefinancovanie spotrebovaných energií mestom Trnava.

V ďalšej časti svojho vystúpenia ozrejmil R. Mráz dôvody, prečo vznikli medzi poslancami a členmi Mestskej rady oprávnené výhrady k projektu Kubistro.

“Projekt je v nesúlade s Územným plánom mesta Trnava. Jeho fungovaním by sa rušila primárna oddychová funkcia územia, čo je v rozpore s doterajšou koncepciou mesta o vytváraní plôch zelene na úkor plôch s komerciou. K zámeru nebolo predložené povinné vyjadrenie Krajského pamiatkového úradu, projekt je zároveň v nesúlade s koncepciou umiestňovania predajných stánkov na území mesta Trnava,” prezentoval.

Mráz sa ďalej pýta, prečo Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava (SkaŠZ) len pár mesiacov predtým presviedčala kompetentné orgány, že nemá zájem prevádzkovať alternatívny kultúrny priestor so zázemím pre občerstvenie a letné sedenie v Mestskom amfiteátri sama, ani s prispením partnera.

“Umiestnenie tohto projektu by porušilo aj všeobecné podmienky a postup umiestňovania, povoľovania a prevádzkovania exteriérových sedení na pozemkoch vo vlastníctve mesta, kde sa okrem iného hovorí, že zázemie pre zamestnancov a návštevníkov bude priamo v objekte prevádzkarne a obsluha letného sedenia bude zabezpečená z objektu prevádzkarne. Preto sa pýtam, kde sa uvažovalo s toaletami. Zároveň sa pýtame, prečo sa kvôli tomuto projektu mala vykácať vzrastlá zeleň,” prezentoval otázky poslanec Mráz.

Za problematické považuje Mráz aj ďalšie skutočnosti: v okolí parčíka sa o priazeň zákazníkov uchádza šesť prevádzok a žiadna z nich nedostala od mesta šancu podieľať sa na projekte; a naopak, napriamo bola vybraná firma Poctivé sirupy Herbert, aby tu zriadila bistro; problémom je podľa Mráza aj skutočnosť, že v minulosti žiadal o povolenie na exteriérové sedenie na Hornopotočnej iný prevádzkovateľ občerstvenia a mestský úrad mu žiadosť zamietol.

“Z nášho pohľadu je kardinálnym problémom, že ide o jasné zvýhodnenie jedného podnikateľa, ktorému mesto bezodplatne a bez predchádzajúcej transparentnej súťaže v rozpore s vlastnými normami prenechá lukratívny parčík, uhradí za neho prevoz a prenájom predajného kontajnera, uhradí inventár, elektrinu, vodu a poplatky za odpady, PR kampaň cez mestské komunikačné kanály, prevádzka navyše nepočíta s primeraným sociálnym zázemím,” zhrnul R. Mráz.

Výbor mestskej časti Trnava – Stred hlasoval o projekte 16. mája 2017 podľa Mráza narýchlo a neobvykle písomným spôsobom bez toho, aby sa o tomto spôsoboe hlasovania vopred dohodli.

Majetková komisia 13. júna nesúhlasila s výpožičkou pozemku na realizáciu projektu Kubistro.

Mestská rada 19. júna rozhodla o tom, že mestský pozemok na tento účel použitý nebude.

“Napriek uvedenému primátor Bročka nečakal na rozhodnutie kompetentných orgánov a 23. mája podpísal rozpočtové opatrenie na presun 6300 eur do rozpočtu SkaŠZ pre realizáciu Kubistra. Riaditeľ správy podpísal zmluvu s Bronco, n.o., už 30. mája, na základe čoho boli na účet združenia presunuté finančné prostriedky vo výške 90 percent zo sumy takmer 6300 eur. Pýtam sa prečo a od pána primátora očakávam zmysluplné vysvetlenie,” uzavrel Rastislav Mráz s tým, že podľa neho existujú personálne prepojenia na primátora v osobe riaditeľa združenia Bronco a spoločnosti Cukru, ktorá realizovala volebnú kampaň primátora.

Priamo na zastupiteľstve reagoval na slová R. Mráza aj primátor Bročka: “Keďže pán Mráz do toho zatiahol aj ďalšie subjekty, vyjadrím sa k tomu písomne a odporučím, aby aj tieto subjekty vyvodili určitú formu zodpovednosti a vytvorili nejakým spôsobom prepojenie na to, čo tu teraz odznelo. Ak už hovoríme o prepojeniach, živo si pamätám, že keď sme navrhovali detské ihrisko na Slávii, tak si povedal, že ihrisko tam nestavajme, lebo uberie zákazníkov detskému lanovému centru. Tak by si nám mohol povedať o tom, aj písomne, aké je alebo bolo tvoje prepojenie na toto centrum. Môžeš mi to dať aj písomne,” kontroval Bročka.

Do diskusie sa pripojil aj poslanec Juraj Fuzák, ktorý považuje Mrázove vyjadrenia za konšpirácie.

“Problém je ten, že na poslednom zastupiteľstve čakali pán Hlinčík aj pán Cagala, že by tento projekt odprezentovali, ale po úteku polovičky poslancov k tomu nedošlo. Považujem to za dobrý projekt a mám právo ho priniesť na zastupiteľstvo. Beriem niektoré argumenty o konkurencii ostatným, potom sa pýtam, prečo na jarmoku niekto bez povolenia rozdával zadarmo predvolebné guláše a pukance. A že Bronco a Cukru dostali od mesta nejaké peniaze? Veď aj Lumen dostal a nikto nepovedal ani slovo. Konšpirujeme tu, že Rostas by bol schovaný do vrecka,” ukončil svoje vystúpenie Fuzák.

Nezisková organizácia Bronco reagovala na slová poslanca Mráza stanoviskom, ktoré sme zverejnili v samostatnom článku. Prečítať si ho môžete TU.

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2017 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

293 komentárov pre “Poslanec Mráz vyjadril pochybnosti o transparentom postupe vedenia mesta, primátor to odmieta a vyjadrí sa písomne”

 1. 1
  Ondrej says:

  Strasne by ma zaujimalo co Mraz a jeho druzina robila 3 roky okrem konspiracii a snahu zhatit vsetko dobre co sa planovalo napr Slavia kde sa vyjadrovali ze tam chodi 10 ludi …

  • 1.1
   J. says:

   Ako krestanovi mi je dvojnasobne smutno, ze ludia ako pan Mraz sa spravaju takto podrazacky a zabudaju, ze ohovaranie a osocovanie su tazkym hriechom. Robia zle meno nielen KDH ale aj celej krestanskej komunite. Neviem, preco pan Mraz zamlcal podstatne fakty tohto projektu: V prvom rade zamlcal, ze ide o neziskovy projekt, na zaklade ktoreho sa mali uskutocnit v lete mnohe kulturne a spolocenske akcie (koncerty, stretnutia, diskusie a pod.). Mesto malo uhradit iba niektore naklady s tym spojene (naklady ani len nepokryvali naklady na jedinecny “dizajnovy kontajner”, ktory tam mal byt a bol by jediny na slovensku.) Nespravodlivo obstrukciou svojich spolustranikov neumoznil na poslednom zastupitelstve prezentaciu tohto projektu, aby s nim mohla byt oboznamena verejnost. Taktiez zabudol povedat, ze obcerstvenie (herbert sirupy) tam malo byt iba doplnkove a vsetok zisk z neho mal byt pouzity na kulturne akcie – staci pozriet zmluvu. To je aj dovod, preco v projekte ziadali o odpustenie poplatkov a preplatenie energii. V neposlednom rade, projekt mal vsetky povolenia, bol v sulade so zakonom i predpismi mesta (ako pravnik musi pan mraz vediet, ze uzemny plan sa nevztahuje na docasne stavby). Len potreboval schvalenie vypozicky pozemku pod “kontajner”, co tito poslanci nedali a pripravili tak Trnavu o mnohe akcie v tomto lete.

   Zial tieto slova nezazneli na zastupitelstve… Dokonca ani v tomto clanku…

   A mimochodom, spoveda sa pan Mraz z tychto hriechov? A vie, ze ak ma byt lutost pri spovedi ucinna, najskor treba odstranit napachane zlo a ospravedlnit sa za to?

 2. 2
  Lukas says:

  Lumen dostane penaze a to je vsetko v poradku.A to Mraza netrapi,ze Tavos poslal City Arene 3 melony eur za prekladky sieti…

  • 2.1
   :-) says:

   Šak toto ,keď primatorík si tam dosadil foltinskeho…ktorý nepresiel vyberkom:)))))))))))))))

  • 2.2
   obcan says:

   Ten Lumen zaujima vela ludi.Dlhe roky-nekrestanske dotacie.Je niekde sprava ako sa nakladalo s tymito prostriedkami?

   • 2.2.1
    Michal Klembara says:

    Každá dotácia na kultúru musí byť riadne vyúčtovaná a vydokladovaná inak nie je možné poskytnúť ďalšiu v nasledujúcom roku, takže v tom by som určite nevidel problém. Každý rok to jednoducho úradníci mesta skontrolujú.

   • 2.2.2
    Juraj Fuzák says:

    Lumen nieje zaujimava tema, Lumen je festival s tradicou a celoslovenskym presahom. Akokolvek sa mi hudba, tema festivalu nemusi pacit, nebudem to vsak riesit, lebo viem ze si to najde svoju cielovku. Bohuzial, to co vcera predviedol kolega Mraz bol tak zufalo trapny pokus vykreslit primatora, mesto, Bronco a dalsich ako niekoho kto si tu dohaduje ksefty. Jeho “schemy” v prezentacii vyvolali usmev a zvlast tie dovody. Ako napriklad ze tento kulturny docasny priestor by bol konkurencia podnikom v okoli namestia. Beriem, ale nie od niekoho kto rozdava gulas a pukance zadarmo zo stanku bez povolenia, pocas akcie kde ostatni stankari platia mestu najomne. Nezmyselny, pokrytecky pokus, ktory vysiel nakonec pomerne komicky :)

    • 2.2.2.1
     Ondrej says:

     aj to ako si mesto zaplatilo aby bolo mesto stromov :D

     • 2.2.2.1.1
      Ladislav says:

      Ondrej ty to mas troska v tej hlavicke pomylene alebo pretocene to jedno koliesko.Sam som sa zucastnil sadenia stromov v Trnave a to mi ver ze sa ich dost sadi takze neviem o com tu tlapas :)

    • 2.2.2.2
     Jozo Pevny says:

     Nevysiel nakonec pomerne komicky :) Vysiel tak, ze primator bude vysvetlovat, lebo musi a este aj chce. Dokonca pisomne. Vsetci budu vysvetlovat, lebo musia. Platia vas ludia. Alebo sponzori? Lumen je super. Chodim tam roky. Na pitie syrupu sa mi netreba zlozit z handmade vyrobu od hipstera v Trnave. Kupujem ho v obchode.

     • 2.2.2.2.1
      Lukas says:

      Takze Jozko Pevny Ty chodis na Lumen a ja nie.A ani ma nezaujima.A nebudem tu trepat,aby im nedavali peniaze.Zas sa niekto pozera len na seba.

    • 2.2.2.3
     Peter Klimo says:

     No dobre Juro, uz vieme ze sa ti Mraz nepaci, co je sice zaujimava informacia ale pre nas, volicov KDH asi malo podstatna ;)

     A teraz konkretne k tym prepojeniam. Preco zas Bronco a preco Cukru ? Preco primator konal pred rozhodnutim kompetentnych organov ?

     • 2.2.2.3.1
      Juraj Fuzák says:

      Preco Bronco? Lebo to bol projekt ktory prelozili do participativneho rozpoctu, lebo je to projekt, ktory schvalili vo VMC. Cize primator nekonal z dlhej chvile alebo kvoli nejakym pseudoprepojeniam. Jedine co tomu projektu chybalo, bola vypozicka pozemku, ktoru neschvalila majetkova komisia. Ked som povedal ze ten projekt aj tak predlozim do zastupitelstva, lebo sa mi to ako napad pozdava, spravil som tak a niektori poslanci namiesto hlasovania utiekli.

      Pre teba ako volica KDH by mala byt podstatna informacia ta ze napriklad taky Rasto Mraz kona nechutne pokrytecky, lebo sa mu nepaci Bronco alebo neviem kto dalsi. My sme sa mohli spravat tak isto pri Lumene napriklad a pod, toho sa vsak nedockas nikdy. Ja tiez nerozumiem vsetkym akciam, alebo ludom z Bronca ale robia niektore akcie ktore maju celoslovensky dosah, ako napriklad Rinek tak im nebudem robit zle a ociernovat ich. Cukru pracovalo pre mesto aj predtym ako tam sedel Brocka, treba si overit detaily. Videa Cukru, ktore robili pre mesto maju stotisicove cisla, co zrejme nemozme hovorit o niektorych weboch s prepojeniami.

      Pokial si pozeral zastupitelstvo vcera, tak musis uznat ze ta snaha bola trapna. Na zaciatok povedal ze sa cuduje ze nezvolal primator to zastupko skor kedze si myslel ze to je naliehave a musi to byt. Kedze nezvolal tak to asi byt nemuselo, hned na zaciatku vyvratil svoje tvrdenia a uz len pokracoval v nechutnom opluvani.

      • 2.2.2.3.1.1
       Peter says:

       Kresťansko-židovská sekta dnes nazvaná Rímsko-katolícka cirkev, ktorá ešte pred 300 rokmi upaľovala tzv. bosorky a ostatným, čo nešli s nimi pobrali majetky, aby dnes vlastnili 30-40 percent ornej pôdy a lesov Slovenska so svojimi nastrčenými figúrkami nazvanými KDH, farizejmi bez kože na tvári budú zo žiarlivosti spochybňovať schopných mladých ľudí, ktorí konečne budujú Trnavu. Predošlé KDH-ácke vedenie Trnavu nerozvíjalo, konzervovalo, maximálne štedro dotáciami podporovalo akcie RKC. Toto treba zastaviť. Lumen treba dať na Sláviu, nie do centra mesta, nakoľko ide o ideologickú akciu Apokalyptickej sekty. Tým chudák nešťastným vygumovaným deťom čo tam jačia Ježiš ťa miluje by bolo treba najskôr pustiť film “Goyove prízraky”.

       • 2.2.2.3.1.1.1
        T says:

        Rímsko-katolícka cirkev patrí do náboženstva a nie je to sekta. Pre lepšie pochopenie, si kľudne prečítaj wiki – sekta (https://sk.wikipedia.org/wiki/Sekta) – náboženstvo (https://sk.wikipedia.org/wiki/Náboženstvo).

        Žiadni KDH-ák alebo kresťan nespochybňuje zo žiarlivosti schopných mladých ľudí. Práve naopak. Je povinnosťou každého správneho občana, upozorňovať na nelegálne alebo nesprávne konanie iných. V tomto príprade poslanec (Mráz) upozornil iných poslancov a verejnosť, že primátor (Bročka) spravil niečo, čo nemal a nemohol spraviť. (To, že primátor predtým zasadil stromčeky a vyčistil potok od odpadkov mu nikto neberie.)

        Vieš mi poskynúť dôkaz na tú “Apokaliptickú sektu”, ktorá organizuje Lumen?

        Myslím, že si iba nahnevaný a zakomplexovaný voči kresťanskému náboženstvu. Nakoľko je Lumen najväčší gospelový festival v strednej Európe a je organizovaný iba mladými ľudmi, nemal by si rovnaký názor naňho ak by to organizoval iný mladý človek napr. od Bročku.

       • 2.2.2.3.1.1.2
        Mišurko says:

        Ta sekta ma zastupenie aj medzi Bročkovcami. Videl som niektorych z nich v kostole…

        • 2.2.2.3.1.1.2.1
         Peter says:

         To je len ich chyba. Priťahovanie si chorôb a tragédií do vlastnej rodiny býva výsledkom týchto “sedení”.

      • 2.2.2.3.1.2
       Peter Klimo says:

       myslim ze otazke si rozumel dobre, pytal som sa preco primator necakal na rozhodnutia zodpovednych organov a podpisal este pred nimi rozpoctove opatrenie a vyplatil im dotaciu..

       co sa tyka cukru, to podozrenie tam je urcite na mieste, robili primatorovi kampan a kratko po vyhratych volbach ked bilancovali rok napisali na FB: “vyhrali sme volby”…
       myslim ze teraz je kazdemu jasne kto vyhral a kto prehral..

       • 2.2.2.3.1.2.1
        Juraj Fuzák says:

        Nie nerozumel som tomu dobre. Tieto peniaze boli vyclenene z rozpoctu VMC nimi aj odsuhlasne. Boli pouzite na najom toho kontajnera, preprava a pod. Jedine na co sa cakalo bolo ci majetkova odporuci najom toho pozemku a nasledne v MR co sa ale nestalo, tak som to dal rovno do zastupitelstva. Nerozumiem preco by sa projekt nemohol pripravovat a zaroven cakat na schvalenie v MR co bol posledny krok. Kedze sa to neschvalilo, peniaze normalne vratili do rozpoctu. Neviem, neviem ale ty sa mi zdas ako dost velky odporca konspiracnych teorii, prave sa vsak na jednej vezies :)

        A co ked cukru pomahali primatorovi vo volbach? Ved to je ich praca za ktoru dostali zaplatene. Objednal si u nich sluzby a zaplatil za ne. Robili asi tri videa a pomahali s grafikou, cize pomohli mu vyhrat volby. Su tym nejako vinni? Mali by snad v Trnave skoncit?

        Touto poslednou vetou nedokoncenou neviem co si myslel “myslim ze teraz je kazdemu jasne kto vyhral a kto prehral..”

        • 2.2.2.3.1.2.1.1
         Peter Klimo says:

         “Jedine na co sa cakalo bolo ci majetkova odporuci najom toho pozemku”..

         nuz problem je prave v tom ze sa necakalo, ze peniaze dostali vopred.. je toto bezny postup aj v inych pripadoch ?

         • 2.2.2.3.1.2.1.1.1
          Juraj Fuzák says:

          A co ked peniaze dostali vopred? Tie peniaze boli pouzite na objednavku toho kontajneru, ked to nebolo schvalene peniaze vratili, co je na tom nezrozumitelne? Ano bol by toto postup aj v inych pripadoch, ja nerozumiem o com sa tu stale tocime dokolecka dokola.

       • 2.2.2.3.1.2.2
        Lukášov kamoš says:

        Cukru nevyhrali voľby. Cukru vytvorili obchodný trademark Bročka na mieru potrebám mladého voliča. Voľby vyhrala ľudská dôverčivosť, v ktorej si zosobnili v kandidátovi na primátora bez akýchkoľvek manažérskych zručností niekoho kým on jednoducho nie je. Peter Bročka nie je zlý človek. Len ambície mal odjakživa neúmerné výsledkom. A prosím neberte to nikto osobne.

        • 2.2.2.3.1.2.2.1
         Mišurko says:

         Presne, suhlasim, pekne napisane. Samozrejme, ze nevyhrali. Ale ked si to napisu na facebook a potom sa im priklepavaju ksefty divnym sposobom – odmietnutim konkurencie, tak to nie je nic ine, ako mikrooligarchia. Primator je potom len vazalom tychto skupin.

       • 2.2.2.3.1.2.3
        Bozajte ma says:

        Kde je verejná súťaž na osadenie a prevádzkovanie občerstvenia v parku ?

        Korupcia s prepojením na radnicu ako z učebnice.

        • 2.2.2.3.1.2.3.1
         Riso says:

         Ved ten projekt nezadavalo mesto, tak aka sutaz? Akoze neziskovka nieco vymysli a mesto ma spravit sutaz na to kto to zrealizuje?? Asi ste necitali pozorne..

    • 2.2.2.4
     marian says:

     Aj Gotlebovci robili podpisovú akciu na pešej. Guláš nebol.

 3. 3
  trnavcan says:

  idu nam volby do VUC a p.Mraz rozbieha silnu podpornu kampan, asi tak…

 4. 4
  zúfalec says:

  Poslanec p. Mráz si včera strhol masku a ukázal pravú tvár.
  Po tom čo dezorientované KDH z neznámych dôvodov vstúpilo do koalície z LGBTI len, aby sa za každú cenu dostali do VUC pokračuje v samodeštrukcii.
  Nestačí, že kopíruje aktivistov a nezávislých a natiera podchody ( svojho času sa posmievali natieraniu lavičiek ) stal sa aj ekoterorista a ochranca prírody.
  Jeho petícia bola čisté fiasko, no nevzdáva sa a momentálne je investigatívny reportér. Číta nám listy, ktoré píše UFO a odvážne kope do občianskych združení, ktoré spravili v TT kus roboty a ktoré si všetci vážia.
  Len tak ďalej – veľa úspechov.

  • 4.1
   T says:

   Nad tým, kto kope do občianskych združení treba lepšie porozmýšlať a zvážiť nasledovné.

   Ako predseda jedného občianskeho združenia som plánoval spolu s mojím tímom natieranie lavičiek, trhanie buriny a zber odpadkov na rôznych uliciach. Aby o tom mesto vedelo vopred, kontaktoval som ich. Sám p.Bročka – primátor a mnohými ľudmi velebení, ako najväčšia pomoc občianskym združeniam, mladým a historicky najpozitívnejšia zmena nášho mesta – nám zakázal túto aktivitu robiť. Prečo? Nikto nevie. Žeby len preto, že by sme robili to čo on a nie pod ním?

   Treba nad tým porozmýšlať a uvedomiť si, že to čo píšeš nie je tak, ako sa môže zdať :)

   • 4.1.1
    Lukas says:

    Takže Brocka Ti zakázal zbierať odpadky alebo natierať lavičky? Neblazni.To sa dá zakázať? Ako Ti môže niekto v tom zabrániť? Ja chodím s kamosom pravidelne zbierať odpadky a nikoho sa nepýtam. Prosím Ťa prestaň si tu vymýšľať.

    • 4.1.1.1
     T says:

     Veď práve to. Zbieranie odpadkov ti nemá kto a ako zakázať. Napriek tomu povedal, že nechce aby sme to robili. Stále nechápeš prečo to píšem?…

   • 4.1.2
    Juraj Fuzák says:

    Nebolo to nahodou tak ze vam ten Brocka povedal aby ste sa poradili na urade s prislusnym odborom ohladne toho co chcete robit, ci by sa nahodou nenasla aj ina, mozno urgentnejsia cinnost ako ste nakonec robili? Neber to prosim ako nejake znevazovanie toho co ste robili, len prosim ta netvrd ze vam nieco podobne Brocka zakazal, pretoze presne viem o com hovoris…

    • 4.1.2.1
     T says:

     Ku mne sa priamo dostalo to, ze nam to ZAKAZAL spravit. To co si on myslel ja neviem. Povedal ze to nemozeme robit, napriek tomu, ze nam to nemoze zakazat :)

     • 4.1.2.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Co sa ku tebe dostalo netusim, sam som sa s nim o tom rozpraval asi sposobom: “videl som niekde na FB fotky ako nejaki (sorry za nejaki, nevedel so v tej chvili nic viac) mladi cistili Paulinsku a Ruzak. “Super”. Odpoved: “jj, videl som aj ja, mal som od nich info, odkazal som im aby sa poradili s odborom, lebo tieto roboty v centre sa robia dost pravidelne (odpadky) a mohli to urobit aktivacni alebo male obecne a oni mohli spravit nieco ine, mozno aj s vacsim efektom”. Mozme si o cloveku myslet co chceme, ale ver tomu ze on je ten posledny co ti povie aby si nesiel robit nejaku brigadu v meste, pokial na to specialne nepotrebujes nejake povolenie.

      • 4.1.2.1.1.1
       T says:

       Už len to, že povedal “odkázal som im” je klamstvo lebo nám nič neodkázal.

       Verím, že nabudúce keď budeme chcieť niečo robiť, sa dočkám/e inej odpovede ako naposledy :)

       • 4.1.2.1.1.1.1
        Juraj Fuzák says:

        Kamo, boli pre vas pripravene lavicky do promy, nater a montaz. Neprisli ste sa dohodnut a spravili ste nieco ine (nijako neznevazujem to co ste spravili). Vsetko je o komunikacii, mozes mi kludne poslat mail alebo mi zavolat, mozme si dat stretko aj s primatorom, popripade s veducim ODaKS a dohodneme sa na comkolvek. Rovnako rad ta uvidime na dalsom stretnuti (druhom) s organizaciami mladeznickymi, ktore bude na radnici, prve bolo pred letnymi dovolenkami.

        Chceme najst model ako mladeznicke organizacie (kazdeho druhu) a mesto mozu spolu co najefektivnejsie spolupracovat a pomahat organizaciam pri praci s mladezou. Jednou z tem bol aj akysi “zasobnik tem na brigady a dobrovolnicke akcie tohto typu”, takze kazdy tvoj podnet uvitame. Ked sa chces dozvediet viac, kludne ma kontaktuj.

 5. 5
  jozin says:

  celkom zauimava tema. a nakoniec aj v pohode podnet. problem je ze organizacia ako herbert cukru a bronco, proste ficia, dokazu sa rychlo prisposobit su moderny a castokrat aj najlepsi. Ale hej je to o to dovod viac aby mesto robilo vsetko transparentne a vysvetlovalo preco na vsetkych mestkych akciach ako pikniky, amfiky koncerty sa objavuje herbert, ci je to ozaj rpeto ze da najlepsie ponuky a sa hlasi, alebo aj cez vztahy. zas a znova, staci byt len transparentny este viac a nebudu vznikat taketo otazky.

  Herpbert je v pohode, ale obcas by som na tych akciach proste prijal aj kofolecku za euro a nie len limce za 3 :)

 6. 6
  divak says:

  Pozerajme povinne: https://www.facebook.com/mestskateleviziatrnava/videos/1691028244263895/ od 20tej minuty priblizne. Potom komentujme pani. Clanok vyborny, len nepostihuje ton v ktorom sa komunikacia odohrala, cista hroza. Treba to vidiet.

  • 6.1
   Studak says:

   Divak dakujem za link. Hladal som to chvilu a uz mam pozrete. Ako „obycajny student politologie“ vam to skusim prelozit mojim mladym pohladom – mozno naivnym, ale mozno spravnym ale aj to zvulgarizujem, nech som v partii… 😊 Poslanec Mraz naznacil jasne klientelizmus, cudne prepojenia mladych chlapcov z CUKRU na politiku. Primator Brocka sa spravodlivo nasral (z jeho pohladu) a povedal, ze toto podozrenie da na papier aj ked neviem ako chce zdovodnovat tu schemu, co tam na neho napraskal opozicny poslanec od mladych KDHkov. Na pomoc mu pribehol jeho consiliere poslanec Fuzak a povedal „sak aj vasi dostali na Lumen, tak budze cicho“ Chalani politici si tykaju ako keby spolu mimo kamery riesili biznis. Gratulujem Trnave ku vznikajucej krize lokalnej politiky, nahodou spustenej tesne pre VUC volbami. Mne to pripada tak citatelne a to som len blby student na skole. Cas sa vratit do lavic, za chvilu zacne semester. Mozno si s panmi profesormi podebatime na temu antisystemovej (nestranickej) politiky a jej uspechu v dejinach lokalnych samosprav. Na zdravie chalani poslanci a pan primator a trochu Herbert syrupu nalejte !

   • 6.1.1
    teoretik says:

    Studak dal si fakt dobrú tému – “nepolitická politika” nie si blbý študent, práve naopak. Táto situácia vznikla z neskutočnej neschopnosti politických strán spravovať spoločnosť. To že sami seba nazvali politická strana, ešte neznamená že je to politická strana. Tieto akože politické strany ( v skutočnosti lúpežné tlupy ) momentálne v celom spektre SR nie sú schopné vygenerovať žiadnu zmysluplnú víziu.
    Napríklad do volieb VUC strany ktoré sú na scéne 26 rokov nedokážu postaviť v okrese 9 – slovom deväť kandidátov a lídra. Vytvárajú nereálne pseudokoalície. Nemajú vybudované krajské, okresné štruktúry, nemajú členov, nemajú reálnu podporu voličov. Žijú v bubline.
    Potom práve voličom nezostáva nič iné ako voliť reálne, skutočne nezávislé osobnosti mimo tzv. politických strán – tlúp, ak sú vôbec k dispozícii v ponuke a ochotné kandidovať. Samozrejme treba dávať pozor na zamaskovaných, falošných nezávislých.
    Máme šťastie, že my si v TT môžeme vyberať a staré štruktúry dobre poznáme.

    • 6.1.1.1
     Studak says:

     teroretik dakujem za odkaz tu na diskusii, velmi ma potesil. Skutocne nezavisle osobnosti = neexistujuca vec v Trnave. Osobnost bol, co som pocul naposledy pan Butko, charakterovy clovek ako mi hovoria aj na skole pedagogovia. A ludia co karierne napriklad cosi dosiahli to dosiahli mimo Trnavu spravidla a nechce sa im spajat so strukturami. Nezavisle osobnosti najde podla mna Trnava medzi elitami a tie udajne spravidla zamestnavaju velke firmy a vacsinou zahranicne. Manazeri, skuseni, stabna kultura, protokol, skusenosti a tak dalej. To je moj nazor. Som rad, ze nie som pre Vas blby student, ci pre Teba? Vazim si to. Made my day.

     • 6.1.1.1.1
      teoretik says:

      Studak asi sa zhodneme aj s tvojimi profesormi, že tento formát prehnitých, skompromitovaných politických strán-tlúp riadených politbyrom a oligarchami je pasé a musíme začať hľadať nový model, čo bude dlhodobá výzva.
      Na komunálnej aj krajskej úrovni môžeme docieliť zmenu voľbou skutočne nezávislých, to máme v rukách – tak to nepokazme svojou lenivosťou ísť k voľbám !

     • 6.1.1.1.2
      školník says:

      S tým Butkom je to hlboké nedorozumenie

      • 6.1.1.1.2.1
       Lukas says:

       To ano,clovek co schvaloval spinavosti.Zabil to tym,ked vystupil v Spartak TV,kde sa chvalil,ze kolko oni davali Spartaku,Porovi.A preto ine kluby v Trnave dostavali omrvinky od mesta.Alebo velke nic…

   • 6.1.2
    Peter Klimo says:

    :D :D :D
    holt, Herbert – poctive sirupy !

 7. 7
  viktor says:

  Najlepšia obrana je osobný útok na odvrátenie pozornosti a to bolo sľubov o transparentnosti…
  Keby Bročka chcel, už na Mráza mohol byť dávno pripravený, veď merito problému Mráz prezentoval aj v tunajších diskusiách. Alebo nie je čo, pretože Mráz má pravdu?

  • 7.1
   Ondrej says:

   ty si zas mimo jak vzdy…naco mal byt pripraveny???

   • 7.1.1
    viktor says:

    1) Nepotykali sme si.
    2) Odpustite si osobné útoky. Prečo by som mal “ZAS” byť mimo (v čom konkrétne? Ak som mimo, uvítam Vaše fakty), keď na mňa reagujete prvý krát? Najmä ak Vaša otázka svedčí o neporozumení textu.
    3) mal byť pripravený na to, čo Mráz vytiahne na MZ, keďže Mráz to tu už písal pod článkom k nedokončenému zastupiteľstvu

    • 7.1.1.1
     Ondrej says:

     Preco by som ti mal vykat prosim ta? Mraz toho popisal uz dost hlavne v Kopunkovom platku…Mal pekne ostat na poslednom zastupku a vypocut si ludi co to chceli organizvoat a nie utiect a zablokovat to uplne…Za 3 roky nic zmysluplne nepovedal a uz ani nepovie..Je neuveritelne ze za cele leto sithol len tuto prezentaciu , sa nevidim ze KDH je tam kde je ked nedokazu nic normalne Trnave ponuknut.

     • 7.1.1.1.1
      viktor says:

      Vykanie je prejavom úcty k druhému človeku. Vážime si ho pre jeho vek, skúsenosti, schopnosti, postavenie a iné hodnoty. Vykáme každému, kto vyzerá staršie, je dospelý a plnoletý. Vykanie cudzím osobám sa považuje v našej krajine za zdvorilé. Tak preto.
      Na obvinenie, že som mimo ste nereagovali a pokúšate sa to zahovoriť. Tak som “ZAS” mimo alebo nie?
      Pozrite sa na na záver zastupiteľstva, z ktorého podľa Vás mal Mráz zbabelo utiecť. Pozrite sa na to, kto sa zaprezentoval a kto nie.
      https://imgur.com/a/TamHN
      Nebol to len Mráz, ale aj Lančaričová, Peciar, Galbavý, Štefunko, Nvota, Uhlík, teda takmer polovica Lepšej Trnavy. Keby ostali, Mráz si ani neškrtne a obštrukcia sa nepodarí.

      • 7.1.1.1.1.1
       Prengo says:

       Viktor, ďakujem Vám za podporu témy vykania. Pán poslanec Fuzák a ja sme o nej mali dlhú diskusiu pred niekoľkými dňami.

       • 7.1.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzák says:

        Uz som ti to vysvetlil, v momente ked niekoho zacnem oslovovat “pan Prengo” si pojdem do lekarne oproti vypytat tri xanaxy, zapijem ich s pivom a zavolam si v sanitke psychiatra :)

        • 7.1.1.1.1.1.1.1
         Prengo says:

         Pán poslanec, nerobte to. Ako katolík ochraňujem život a tá sanitka by nemusela stihnúť príjazd. Táto kombinácia je život ohrozujúca. Pekný deň prajem.

         • 7.1.1.1.1.1.1.1.1
          NoJa says:

          Na internete sa TYKA. Bodka.
          Ty Viktor, Ty Prengo. Zvyknite si, nebudeme toto nechapajucim neustale vysvetlovat.
          Okrem toho v 21. storoci nikoho tvoj vek nezaujima, ukaz co vies a co si dokazal.

          • 7.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           TYBLBEC says:

           Ved to je ten problem. Ktokolvek nad 50 Vam ukaze, ze nieco ukazal, vyzaduje vykanie a respekt a Vy sa z toho idete priposrat. NoJa a ideme si poslat CV? Podte, zacinate – poko@poko.sk, posielam mu tam svoj a vy poslite Vas. Aby ste nahodou nemali nasledne pocit, ze to bolo trapne zbytocne. A mimochodom, kto ste VY? “nebudeme nechapajucim” Vy ste nejaka Fuzakova TYKACIA KLIKA? Akoze idem do barbershopu, tam sa ukojim svojou eleganciou, kazdemu tykam ako pan primator a vsetci sa z Vas maju zlozit, ano?

      • 7.1.1.1.1.2
       Ondrej says:

       Uhlik a Novota sa zaprezentovali mas to na obrazku a pises neco ine si debil? A co viem tak ostatny sa este tak hodinu predtym normalne ospravedlini tak netrep. Tesne predtym bolo ludi dost ale dali si prestavku a potom neprisli tak nesir bludy

       • 7.1.1.1.1.2.1
        viktor says:

        Skúste sa prosím nabudúce pred písaním nadýchnuť a urážky si odpustiť. Chcete diskutovať, alebo ste sa prišli urážať?
        Novotovi sa musím ospravedlniť, prehliadol som ho.
        Uhlík nesvieti na žlto, a nakoľko je vysvietených 12 mien a 12 prezentovaných, mám za to, že sa nezaprezentoval.
        A o akom ospravedlňovaní hovoríte? Lančaričová a Galbavý na začiatku schôdze boli (https://imgur.com/a/TamHN). AK by neodišli, stále platí že by bolo dosť ľudí na to, aby zastupiteľstvo bolo uznášaniaschopné. Nepáči sa mi, že sa vina hádže len na jednu stranu, keď maslo na hlave majú všetci.

      • 7.1.1.1.1.3
       Juraj Fuzák says:

       Rasto Mraz na tom zastupitelstve sedel a nerobil ziadne obstrukcie.

       • 7.1.1.1.1.3.1
        viktor says:

        Reagoval som na Ondreja, podľa ktorého “Mraz toho popisal uz dost hlavne v Kopunkovom platku… Mal pekne ostat na poslednom zastupku a vypocut si ludi co to chceli organizvoat a nie utiect a zablokovat to uplne…”

        • 7.1.1.1.1.3.1.1
         Ondrej says:

         To som myslel tak ze keby jeho ludia neodisli tak si to mohol vypocut a myslim ze je kazdemu jasne ze vedel co sa udeje…a takze nabuduce musia vsetci clenovia lepsej trnavy uz dopredu cakat podraz z druhej strany ? tak si to myslel? len aby to nespravili zas tak tam budu vsetci sedet?

         • 7.1.1.1.1.3.1.1.1
          viktor says:

          Poslanci sú platení za to, že tam sedia. Otázka teda nestojí, že či tam majú sedieť, lebo môžu čakať nejaký podraz, ale prečo tam nesedia, keď sú za to platení.

          A keď sa o niečom hovorí ako o podraze, nedá sa to isté povedať aj o konaní p. Fuzáka, ktorý vec predložil napriek nesúhlasu Mestkej rady i Majetkovej komisie? V tej súvislosti by ma aj zaujímalo, prečo to skutočne odmietli, keď p. Fuzák tvrdí, že je to všetko čisté? (zápisnica nič podrobné neobsahuje, p. Fuzák bol na zasadnutí komisie prítomný, možno by to vedel ozrejmiť).

          A stále som nedostal odpoveď (iba dve mínusky a jednu plusku) na otázku, o ktorý projekt participatívneho rozpočtu išlo.

          • 7.1.1.1.1.3.1.1.1.1
           Juraj Fuzák says:

           Ktore moje konanie sa da oznacit ako podraz? Ze som chcel aby material napriek tomu ze s nim nesuhlasila Majetkova komisia bol zaradeny do programu zastupitelstva? Ved to je moje pravo to pozadovat. Na tom zastupitelstve som ziadal do programu zaradit aj dotaciu na ladovu plochu pre medzinarodny hokejovy turnaj, ktory nepresiel mestskou radou, ale na zastupitelstve uz schvaleny bol, pretoze pred kamerami sa tazsie nieco odmietne… Preco tento projekt nebol schvaleny, sa treba pytat tych co za neho nehlasovali. Jeden hovoril o tom ze to tam nepatri, jeden ze to je konkurencia, dalsi uz si ani nepamatam a je mi to jedno. Ja som ten projekt povazoval za dobry a chcel som aby dostali sancu si ho odprezentovat pred zastupitelstvom. To malo byt po dohode v bode rozne ale kedze tam sedi aj par klamarov tak ani len sancu nedostali. Namiesto toho nam ho vcera “po funuse” odprezentoval Rasto aj so svojimi “podozreniami”

          • 7.1.1.1.1.3.1.1.1.2
           Juraj Fuzák says:

           Zabudol som dodat este, uz som to tu niekde pisal ze neslo o projekt z participativneho, tam malo oz Bronco iny projekt. Toto bolo schvalene z rozpoctu VMC Stred.

          • 7.1.1.1.1.3.1.1.1.3
           Ondrej says:

           Ja som tiez plateny za robotu ale ked potrebujem odist tak to dam dopredu vediet ako to aj spravili ale keby sa dohodnem s kolegami ze pred nejakym meetingom odideme vsetci tak by sme ztoho mali problem…takze si to preber ako chces

    • 7.1.1.2
     Juraj Fuzák says:

     Na co by sa mal Brocka akoze pripravovat? Nerozumiem tomu. Stracat cas nad nezmyslami? Toto co predviedol Rasto Mraz nic ine ako nezmysel nebolo. Tato akcia bola odhlasovana v participativnom rozpocte, schvalena na VMC a chybal jej len suhlas s vypozickou pozemku. Nepresla majetkovou a na MZ namiesto toho aby niektori svoj suhlas alebo nesuhlas vyjadrili hlasovanim tak utiekli, popripade sa poslanec Bosnak odmietal zaprezentovat. Keby to ako sa Rasto snazil naznacit bol niekoho “zaujem”, kvoli “prepojeniam” tak by Brocka zvolal zastupko do dvoch tyzdnov, kedze to “zaujem” nikoho nebol tak ho nezvolal. Celu maskaradu z posledneho zastupitelstva sa Rasto pokusil zakryt nejakymi prepojeniami aby vytvoril dojem ze vlastne ta saskovina z posledneho zastupitelstva bola vlastne v poriadku, ved Brocka je stary korupcnik a ja Vam to odhalim. Snaha byt za kazdu cenu v mediach sa nie vzdy musi skoncit dobre. Nabuduce ja spravim “schemu” o tom ako je Rasto alebo niekto iny prepojeny napr. na Lumen, lebo tam niekoho z organizacneho timu pozna tak to musi byt pravda? By som sa od hanby prepadol do Zapadneho Nemecka…

 8. 8
  Lukas says:

  Studak Ty si fakt kriza…Že jasný klientelizmus.Chlapec môžeš písať do hnoja Bez Rešpektu,budeš tam dobrý…

 9. 9
  Peter student says:

  Lukasko, on nenapisal “jasny klientelizmus”, ale “Poslanec Mraz naznacil jasne klientelizmus” – v preklade “jednoznacne naznacil”. Naucte sa tam v tej Brockovej uderke citat. Studak je mozno mlady chalan, ale na chybe si Ty, nie on.

 10. 10
  Lukas says:

  Dobre zle som napisal jedno slovo.To nemeni na tom,ze Studacik pise bludy,mily Petrik student.A ja nie som ziadna Brockova uderka.

  • 10.1
   Peter student says:

   To jedno slovo ta opravnilo na kometar zalozeny na lzi, Lukas. Ten chalan napisal cosi ineho ako si ty interpretoval Studacik mozno pise bludy, ale mna ne pravo, je to mlady chalanisko, asi. A znies ako by si bol z uderky Petra Brocku, prepac mi. A nie som vobec mily a Petrik mi hovori len mama. Peace.

   • 10.1.1
    Lukas says:

    Má právo,to je pravda.Ale je rozdiel,keď si človek chybu prizná,ale nie,že bude písať bludy.Takže je v poriadku,že Lumen dostáva dotáciu?

    • 10.1.1.1
     Peter student says:

     Ved ja nic, ok, beriem, priznal si si chybu. Lumen je dobra tema. Podla mna na to maju odpovedat odbornici na kulturu. Taky Miso Klembara, http://oz.publikum.sk/author/michal/ o tom vie dost asi. Je odbornik

    • 10.1.1.2
     julinka says:

     Lumen dostáva dotáciu transparentne – uznesením zastupiteľstva o rozpočte mesta. Včera spomínané dotácie a to v porovnateľnej výške boli bez vedomia poslancov ! Nebyť poslanca Mráza, naďalej sme mohli čítať a počúvať aké sme transparentné mesto s ešte transparentnejším primátorom. No – nie sme a nie je !

     • 10.1.1.2.1
      Juraj Fuzák says:

      Bez vedomia poslancov, odhlasovane ludmi v participativnom rozpocte, skutocne nechutne netransparentne.

      • 10.1.1.2.1.1
       Historik says:

       Moc ľuďom a tým to končí? Trochu si naštudujte históriu pán poslane
       Juraj Fuzák. Teória elít a teória masy. Masa kedysi odhlasovala v istých režimoch najväčšie politické svinstvá. Nespoliehajte sa na masu. Len na ňu. Vychovajte elity.

      • 10.1.1.2.1.2
       Micro says:

       Koľko ľudí sa toho hlasovania zúčastnilo?

      • 10.1.1.2.1.3
       julinka says:

       Ano, nechutne.

      • 10.1.1.2.1.4
       Juraj Fuzák says:

       Ospravedlnujem sa, stale som mal v podvedomi participativny rozpocet, tieto prostriedky vsak boli schvalene z rozpoctu VMC stred.

      • 10.1.1.2.1.5
       viktor says:

       Ale toto už prakticky neplatí – neodhlasovali si to ľudia, ale len pár ľudí z VMČ…

       • 10.1.1.2.1.5.1
        Juraj Fuzák says:

        VMC ma kazdorocne v rozpocte financie o ktorych pouziti vonsvojom obvode rozhoduje

        • 10.1.1.2.1.5.1.1
         viktor says:

         Zapájam sa posledný krát do diskusie s otázkami, na ktoré by ma zaujímala odpoveď.

         Prečo sa tak vehementne angažuje poslanec MČ Trnava sever, keď ide o vec ktorú mal schváliť VMČ Trnava stred?
         K tomu dve faktické poznámky – platí to aj pre poslanca Mráza, ktorý patrí do MČ Trnava juh, aj keď na druhej strane chcem oceniť to p. Fuzák, že o veci aj následne komunikujete (na rozdiel od poslancov za MČ Trnava stred, ktorí by sa mali podľa mňa tiež vyjadriť a ich názor ma zaujíma).

         Poslaním VMČ je umožňovať uplatňovanie ich VLASTNÝCH potrieb a záujmov v činnosti mestského zastupiteľstva a mestskej rady, v práci primátora. Nemyslím, že v tejto veci by šlo o vlastné potreby, skôr o vec všetkých občanov mesta Trnava, prečo by mali byť použité prostriedky určené pre obyvateľov MČ Trnava stred?
         Faktická poznámka – na našom sídlisku Podjavorinskej som za súčasného volebného nezaznamenal žiadne investície, okrem tých, ktoré vyplynuli z požiadaviek na odkazprestarostu.sk. Sám som uvažoval podať žiadosť o dotáciu, ale odkiaľ mám bez stavebného vzdelania dopekla vedieť bez projektu naceniť koľko by stála protihluková stena od hlavnej cesty?

         Ako obyvateľ sídliska Podjavorinskej by ma zaujímalo, v akom štádiu je správa o parkovaní v okolí City Areny, ktorá mala byť vypracovaná do decembra 2015, následne termín predĺžený do júna 2016?

         • 10.1.1.2.1.5.1.1.1
          Juraj Fuzák says:

          Angazoval som sa lebo som ten projekt povazoval za dobry, minimalne hodny osobnej prezentacie, tu nam nastastie po funuse spravil Rasto Mraz lebo on to pozna vsetko lepsie ako ten kto s tym napadom prisiel 🤔🤔🙈🙈

          Na VMC mozes ist kedykolvek a predlozit akykolvek navrh, projekt vo svojom obvode. Univerzitny park je vo VMC stred.

          Co sa tyka otazok na VMC Stred tie treba smerovat tam.

     • 10.1.1.2.2
      Jan says:

      Takze je pravda,ze dostava Lumen dotaciu na tri dni 18 tisic Eur?A Bronco tu istu sumu na tri roky?Idem zvracat velebnosti…To je skandal pan Mraz

      • 10.1.1.2.2.1
       viktor says:

       Koľko ľudí pritiahne do Trnavy Lumen a koľko Bronco?

       • 10.1.1.2.2.1.1
        Juraj Fuzák says:

        Uf, tak to by bolo zaujimave porovnanie. Blsak, Rinek vs. Lumen. Lenze takto debata nestoji. Podla mna je spravne podporovat obidve akcie ale aj dalsie ako bol novovznikajuci Lovely Experience. Su to vsetko akcie, ktore maju ine cielove skupiny, pri Rinku a Blsaku si myslim ze tam chodia vsetci. Ja niesom ani cielovka Lumenu, ani Experience ani dovolim si tvrdit Rinku, bol som tam asi dva krat, ale nedovolil by som si nikdy takto na tych organizatorov utocit ako sa to stalo vcera. Ak by som klesol rovnako, schem s prepojeniami k Lumenu si spravim do rana 20, ale na co by som to mal preboha robit? Mam hodnotit kulturu? Mam povedat ze neschvalim na nu peniaze lebo tam chodi krestanska komunita a ja som neni krestan? Mam povedat ze neschvalujem peniaze na Blsak lebo sa tam predavaju sirupy a nie kofola, lebo je to hypsterska akcia? Takeho humusaka uz maju v Bystrici na kraji…

        • 10.1.1.2.2.1.1.1
         Peter Klimo says:

         to je pre mna novinka Juraj, kde a kto utocil na tie organizacie? mraz je poslanec na to, aby kontroloval vedenie mesta, on kritizoval kroky primatora nie bronco a cukru…

         • 10.1.1.2.2.1.1.1.1
          Juraj Fuzák says:

          Dobre Peter, ja viem ze sa v mnohom nezhodneme, ale myslim ze ako dospely rozumny clovek vies uvazovat v nejakom kontexte. Kritizovat kroky primatora je jedna vec, vykreslovat tieto organizacie ako niekoho kto sa podiela na nejakych praktikach, dat tam fotku Matusa Hlincika kde sa vyjadroval pre predvolebnu FB iniciativu “ne****m na to” len aby tento nazov vsetci videli a podobne je hnoj. Rasto nech kontroluje, to je uplne v poriadku. Pokial by bol poruseny nejaky zakon alebo mal na to podozrenie mal konat, toto je taktika zasmradit a nic.

          • 10.1.1.2.2.1.1.1.1.1
           janci says:

           Podstata veci je ale inde Juraj, na zaklade predneseneho, bolo by mozne ten projekt uskutocnit legalne, so vsetkymi povoleniami, v sulade so vsetkymi predpismi, pravne cisto tak ajo sa slusi a patri? Mna toto zaujima.
           A este ze ak by s takymto niecim podobnym dosiel na radnicu niekto uplne neznamy ze chce postavit budku niekde do parku a budu tam hrat kapely a budu tam deky, pivo, kavicka, dzusiky, kolacky… povolili by ste mu to a este aj cele zaplatili?

          • 10.1.1.2.2.1.1.1.1.2
           Juraj Fuzák says:

           Ano mohlo by to byt cele legalne, inak si to docela dobre neviem predstavit. Ak by na radnicu prisiel niekto neznamy, jeho projekt by bol rovnako prehodnoteny a hodnoteny tak isto ako pri organizacii ako je Bronco alebo ine. V ich prospech vsak hra aj to ze maju vytvorene “meno” a mesto s nimi ma skusenosti, ich akcie maju vyborny ohlas. To vsak nemeni nic na tom, ze “neznamy” projekt ma rovnake sance.

        • 10.1.1.2.2.1.1.2
         Volič KDH says:

         Vy nie ste kresťan? Kto z Lepšej Trnavy je veriaci? Je to osobná otázka, viem a ospravedlňujem sa ňu. Vie to tu niekto prosím?

         • 10.1.1.2.2.1.1.2.1
          Juraj Fuzák says:

          Nie niesom krestan a kto z LT je alebo neni, netusim lebo ma to ani nezaujima, je rok 2017…

          • 10.1.1.2.2.1.1.2.1.1
           Anna says:

           Pán poslanec Fuzák, „Volič KDH” prestrelil v otázke. Vy v odpovedi “Nie niesom krestan a kto z LT je alebo neni, netusim lebo ma to ani nezaujima, je rok 2017…”. Čo chcete prosím povedať tým rokom 2017? Chcete nám naznačiť, že rok 2017 nie je vhodným pre nasledovanie odkazu Ježiša Krista? Chcete naznačiť, že tento rok má iné vzory hodné nasledovania? My, kresťania nie sme iba tmári, ako nás asi Vaša generácia vníma. Sme aj ľudia s nie dokonale poslušným názorom na cirkev a jej chyby. Rovnako neadorujeme slepo KDH a iné kresťanské strany. Môžem Vám byť mamou a priznám sa Vám, že ak by som ňou bola, dostanete odo mňa materskú po ústach a len za to, že ste dopísali “je rok 2017”. Čo ste chceli naznačiť? Že v tomto roku máme slepo počúvať hlas ulice prahnúci po neoliberálnych hodnotách, po podpore homosexuálnej komunity, po potrebe zviditeľnenia sa za každú cenu perverznosťami? Moji rodičia žili v duchu motta MODLIŤ SA A PRACOVAŤ. Vaša generácia je v mojich očiach hodná zavrhnutia. Ale nevstupujem pre to v 67 rokoch veku do politiky, žijem na dôchodku, pracujem doma na prekladoch z francúzštiny a ako celoživotná akademička sa ešte stále stretávam s mladými ľuďmi. Nesúdim ich za to, že nie sú veriaci, neviem však pochopiť ich odmietanie viery. Nenadávam im za to, že pozerajú hlučné filmy a nevedia nájsť stíšenie v kostoloch. Nesmejem sa im za to, že bicykel je pre nich lepší ako funkčná MHD a jej rozvoj aj pre starších ľudí. Ale ich pohŕdanie často pociťujem. Premýšľajte o sebe. Ste politik a tolerancia k inakosti by Vám mala byť vlastnou. Len Vy budíte dojem, že Vám je blízka jediná inakosť – tá, ktorú reprezentuje primátor z Vášho hnutia. Nesúdim ho a žiadam aby jeho ľudia neukončovali komentáre hlúpymi dovetkami na rok 2017. Ak dovolíte, nepodpíšem sa, budem ďalej pracovať na preklade knihy od Baudelaira neatakovaná prípadnými útokmi od Vás, či Vašich nasledovateľov. Poznáte jeho dielo Kvety zla? Aj vy ste pre mňa taký kvietok. Ale ako každý jeden si zaslúžite aj Vy slnko. Ako každá bytosť na tomto svete. Skúste pochopiť, že páchnete tendenčnosťou a pre ľudí v Trnave by to pre prípadnú ďalšiu podporu Lepšej Trnavy malo byť varovaním. V dokonalej úcte, Anna, prekladateľka, 67 rokov.

          • 10.1.1.2.2.1.1.2.1.2
           Juraj Fuzák says:

           Nie Anna, to na co je rok 2017 vhodny necham na kazdeho posudeni. Pre mna skutocne nieje hodny zistovania ci niekto z mojich kolegov z LT je krestan alebo nie. Je mi to totiz ukradnute. Vidite, rozdiel medzi nami je ten ze Vy pisete ze “nasa generacia je v mojich ociach hodna zavrhnutia”. V mojich ociach nieje ziadna generacia vhodna zavrhnutia, ani mladsia ani starsia ani ziadna ina. Ani ta homosexualna komunita nieje vhodna zavrhnutia, napriek tomu ze nie so vsetkym musime suhlasit. Poznam osobne niekolko homosexualov, netusim akeho su vyznania ale su to x krat lepsi ludia ako mnohi ti, ktori vyrastali v duchu modli sa a pracuj ako vy hovorite. Nesnazte sa mi to prosim podsuvat nejake privlastky, len na zaklade toho ze som napisal ze je rok 2017. Ked budete pozerat na ludi ako na vhodnych zavrhnutia, daleko to nedopracujeme. Zavrhnutie si zasluhuju zli ludia, zakerni, ktori su pre kus zvanca ochotni zo seba spravit kanal a nie ti, ktorych hodnoty nezdielate. Maju snad Vas zavrhnut mladsi ludia za to ze mate 67 rokov ako pisete a ste krestan? Vy neviete pochopit ich odmietanie viery, oni mozno nevedia pochopit vasu “bezbrehu” vieru. Posudzujte ludi podla toho ci su dobri alebo zli a budete to mat jednoduchsie :) pekny den

          • 10.1.1.2.2.1.1.2.1.3
           Abb says:

           Zasa perlova odpoveď.

          • 10.1.1.2.2.1.1.2.1.4
           občan says:

           p. Anna – na základe Ústavy SR čl. 1 – Slovenská republika sa neviaže na nijakú ideológiu ani náboženstvo.
           Každý občan SR má právo byť katolík, evanjelik, ateista, budhista alebo čo chce.
           A aby sa Vám dobre spalo aj v Lepšej Trnave sú veriaci – katolíci.

          • 10.1.1.2.2.1.1.2.1.5
           viktor says:

           Pán občan, keď sa oháňate Ústavou, okrem A povedzte aj B:
           “My, národ slovenský, … , v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva, … uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave”

           Sv. Cyril a Metod boli čo? Sekulárni turisti?

       • 10.1.1.2.2.1.2
        Milan Petrík says:

        Viktor, konečne niekto udrel kliniec po hlavičke. Odbornú odpoveď pozná zrejme http://www.trnavatourism.sk/kontakt/, tam sú profesionáli v cestovnom ruchu. Emócie bokom, je čas na profesionálnu odpoveď.

 11. 11
  Punker says:

  Serte na to xalany, dajme si viceprimasa Mateja: https://www.youtube.com/watch?v=zFeAqVZF3NM. Negdo to PIKO asi bere. Serte na to. Piko je song storoca. Punk Trnava rulezzz.

 12. 12
  Kocúr Félix says:

  Vselico tu odznelo, ale nikto z obrancov vedenia radnice tu nevyvratil tie podstatne tvrdenia Mraza o tom, ze uz samotny navrh projektu je mimo mnohych predpisov, a chybali mu povolenia, odsuhlasit sa dal len s mnozstvom vynimiek, a aj tak by bol v rozpore s VZN a normami samotneho mesta co je dost o hubu myslim zvlast ked mesto ma ist prikladom.
  Na jednej strane chceme aby podnikatelia splnali zakony, na druhu stranu ich sami ideme porusovat. Toto mna stve.

 13. 13
  slide KáDeHá says:

  Žiadam, aby spravodlivo tak ako p. Mráz aj poslanci za VUC p. Bošnák p. Butko pripravili slide a odprezentovali dotácie :
  …. Trnavský kraj podľa pondelkového vyjadrenia hovorcu Patrika Velšica poskytol Čistému dňu za posledných desať rokov na fungovanie vyše milióna eur. Len v tomto roku má na 42 klientov dostať viac ako 200-tisíc eur, vlani to bolo 116-tisíc na 23 klientov …
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/404899-dostalo-zariadenie-v-galante-peniaze-z-uradu-vlady-pre-manzela/

 14. 14
  obcan says:

  Nejake blizsie info k tejto vete: “A že Bronco a Cukru dostali od mesta nejaké peniaze? Veď aj Lumen dostal a nikto nepovedal ani slovo.”

 15. 15
  Lukas says:

  No pekne.Takze Mraz,Bosnak,Butko sa zas vyfarbili.Za desat rokov vyse miliona eur.Pekny kseft Cisteho dna.Lutujem Hlinu,ze ma v KDH takych ludi.

 16. 16
  sport says:

  Mraz sa akurat tak zas strapnil :)

 17. 17
  Jojo says:

  Z mnozstva prispevkov fuzaka je zrejme iba to, ze mraz ich trafil tam, kde ich to najviac zabolelo. Ukazal ako presuvaju peniaze danovych poplatnikov netransparentne do vreciek ludi, ktori su im za a) blizki a za b) pre nich vykonali jasne pomenovatelne a ocenitelne sluzby, pricom su tak sprosti, ze sa tym netaja. Toto nie je na diskusiu, ale… A nezmeni na tom nic ani to mnozstvo brockotrollov, ktori tu za nejaku almuznu evidentne z rozpoctu herbert sirupovym sposobom obtazuju tych, ktorym prekaza, ze na druhych ukazuje, pricom sam je uplne rovnaky. Ze cukru, herbert ci ini su sikovni je nepodstatne, pretoze peru prachy, doslova.

  • 17.1
   Juraj Fuzák says:

   Z mnozstva mojich prispevkov je zrejme ze nenecham srat na hlavu sebe a ludom o ktorych som presvedceny ze nic to co tu opisujes ty a to co sa snazil naznacit kolega Mraz nerobia. Pokial mas ty alebo on nejake ine poznatky o prani prachov si rovnako vinny ako ti co to robia. Dufam ze vies co mas robit ty brockotroll.

   • 17.1.1
    Jojo says:

    Kde beries presvedcenie, ze som si nesplnil svoju povinnost, ktoru si mal hlavne splnit Mraz. Tuto diskusiu si zaplavil so svojimi poskokmi pre jedno jedine, zo strachu, pretoze presne vies ako aj vsetci, co su v tom namoceni a cela TT, co ste spravili, zaplatili ste si kampan z verejnych zdrojov. Vratili ste Pekarcikovi a ostatnym dobre investovane peniaze a to, co ukazal Mraz je len spicka ladovca – velmi vyhodny najom a upravy priestoru za mestske v kine hviezda pre victory tip by bolo tiez zaujimave po stranke cisiel a da sa pokracovat…ale ved ty sam dobre vies

    • 17.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Aku kampan sme si zaplatili z verejnych zdrojov? Kolko stala nasa kampan je lahko dostupna informacia ty detektiv. O akom najme v kine hviezda to tu splietas? Ta stavkova plati najom presne podla vzn. Ja sem prispievam zo strachu? V com je kto namoceny? Nezasmraduj tu s nezmyslami ale bud konkretny, inak budes vypadat ako pekny traged.

     • 17.1.1.1.1
      Jojo says:

      Je fascinujuce ako malo vies o svojich kamosoch alebo okrem toho, ze si hlupy sa este hras na sprosteho. Najomne je podla vzn, ale ak ti mesto robi upravy za verejne peniaze, ktore by si mal realizovat najomnik za svoje a pomerovo podla toho tvojho VZN zapocitavat nieco smrdi, resp. vravi sa tomu klientelizmus a konflikt zaujmov a od urcitej urovne, ktoru ste dosiahli to je trestne a to ty velmi dobre vies, preto vas tato debatka stoji slusne peniazky, robite druhu nocnu :D a ten vas lukas je tak sprosty, ze asi mu treba dopracovat manual, lebo zjavne nie z tt – improvizovanie mu nejde

      • 17.1.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Tato debata stoji nemale prostriedky? Chlapce zlaty, je najvyssi cas aby si vyhladal odbornu pomoc 😂😂🙈🙈

      • 17.1.1.1.1.2
       Lukas says:

       Takže JOJO sprostý si Ty a poriadne.Ale čo čakať od ľudí ako Ty,ktorý vedia len primitívno a dementno urážať.Ja beriem nejaké peniaze?
       Chlapče daj sa vyšetriť!keď máš pocit,že ja nie som z Trnavy,tak sa hocikedy môžme stretnúť.
       A pre Nemátestrach:Prečítaj si poriadne príspevky,keď vieš čítať a zistíš,kto koho začína urážať.To sa má človek nechať urážať?

    • 17.1.1.2
     Lukas says:

     A ty si koho poskok?Trepeš až tak,že smrdi cela Trnava.Jej boli to veľa ľudí, že je na meste je Brocka.Už sa ťažko vybavujú kšefty. ..Patolizaci. Inal Pekarcik mal ešte pred voľbami v kine Hviezda Victory Tip.Jaj prečo KDH nikdy pred voľbami nezuctovala svoju kampaň? ?

   • 17.1.2
    Abb says:

    Jurko, Jurko, svojim slovníkom sa každým príspevkom zhadzujes viac a viac.

  • 17.2
   Lukas says:

   Jojotrol,Mraz tak trafil akurat to,že sa zas zhovadil.Ale nevadí, treba prať peniaze pre Čistý deň.

  • 17.3
   Jaja says:

   Pan Fuzak je na dne. Nepochopil, ze ked sa ich problemu chytia napr. organy, maju problem. Len pri ich manazerskej vybave este nechapu aky. Casom pochopia pri skratkach ako NKU a mozno aj NAKA. To su vsetci slepi? Niekto im stupil na otlak. Prisiel na psa MRAZ.

 18. 18
  Obyvatel says:

  Síce nerozumiem kto s kým, za koľko , ale jedno viem určite, NEZELAME si žiadne občerstvenia kaviarničky a pod .obcerstvenia v parčíku , uz je toho dosť v meste dosť , co nejdú do promenády?

 19. 19
  Opakovane obyvateľ says:

  Ísť v sobotu rano po jarmoku po meste hotová katastrofa spína , ovracane , rozbite sklo , no hruza!!! Ani jarmok netreba , nezelame si žiadne ďalšie zariadenia pod . Treba sa viacej začať venovať poriadku , nehovoriac o nočnom ramuse a hulakani , vyrevovani hudby z každej reštaurácie

 20. 20
  jajo says:

  Pan Mraz by sa mal spytat sam seba, co je krestanske na tom obvinit a pospinit ludi, ktori sa nemozu branit. Su ludia co nieco dokazali a maju za sebou uspechy a potom ti, co im zavidiazsc, nic nedokazali a jediny sposob ako sa presadit, je cez politiku a moc. Zial podobnymi atakmi sa este viac bude Rasto izolovat a do izolacie tahat cele KDH. Nechce sa mi verit, ze nieco take odsuhlasili aj ostatni poslanci KDH, niektorych si vazim a nerozumiem ako mozu s touto formou politickeho boja suhlasit. Urazajte sa navzajom na zastupitelstve, ale spinit meno ludi a firiem, ktori tam nie su pritomne … fuu … co je na tom v sulade s nabozenstvom lasky? Ak chcel vysvetlenie, mal to riesit inak.

  • 20.1
   Abb says:

   O čom to točis? Čo sa nemôžu brániť. Veď nech na pána Mráza podajú trestné oznámenie za ohováranie a podobne. Alebo sa pani boja, žeby ich ten Rasťo Mráz ešte viac utopil v ich špine?

  • 20.2
   obcan says:

   Co takeho prosim ta dokazali?Zorganizovat hipsterske akcie,urcene prevazne pre svoju komunitu o ktorych vacsina obyvatelov nena ani sajnu,bravo.Ta vasa samochvala,nadradenost a arogancia uz zacina liezt ludom na nervy.Obyvatelov TT skorej zaujima,kolko penazi od organizatora tychto akcii pritecie do mestskej pokladne a nie kolko sa z nej na taketo akcie uvolni.

   • 20.2.1
    Juraj Fuzák says:

    Zorganizuj prosim ta rovnako uspesnu akciu ako oni a potom tu maj hrdinske reci, ty hypsterska komunita. Rinek je pre hypstersku komunitu? To je tolko hypsterov v Trnave ze ked tam clovek ide tak sa tam pomaly neda ani pohnut kolko je tam ludi? Takychto machrov ako si ty mam najradsej. Sprav nieco aspon z polovice tak uspesne a potom machruj.

    • 20.2.1.1
     Jaja says:

     Hipster je s makkym I pan Fuzak. A slovo docela je bohemizmus, niekde som ho tu citala vo Vasom prispevku. To ste sa naucili od Peta Brocku? Mam pre Vas radu. Zabalte svoje ucinkovanie v politike. Cim skor. A jedna rada – v Trnave je vacsina veci o viac ako o polovicu uspesnejsia ako komunitne akcie, ktore tu obdivujete. Aj ked nenavidite Poora, skuste chapat racionalitu za faktami. Jeden repre zapas prinesie do TT viac penazi ako 20 rinkov. Zacnite to pocitat. Verte mi, vlastnim agenturu v Bratislave a pochadzam odtialto. Tento druh veci, ktore favorizujete je na ustupe vsade, len treba studovat. Nie som fanda futbalu, ale hovorte o daniach, podielovych. Hovorte o spendingu v restauraciach. Nie o komunitnych malickostiach, pri ktorych je vydavok jedneho navstevnika evidentne radovo nizssi ako vydavok cloveka vo VIPke na stadione, cloveka, ktory predtym jedol v retauracii a podobne. To ze sa na Rinku neda pohnut nema nic s ekonomikou veci.

     • 20.2.1.1.1
      Lukas says:

      Zabal sa Ty mila Jaja aj s tvojimi ritolezmi od Pora!Už dosť tu nakradli!No tešíme sa na voľby do VUC ako KDH padne nadol.

      • 20.2.1.1.1.1
       Ondrej says:

       Martinko Poor sa cini :D este stale kontrolujes zamestancov ci dobre palcuju na diskusii? :D Musis byt strasne smutny ze na tvojom FB mas par likov aj ked davas take mudre veci :D

      • 20.2.1.1.1.2
       Trnka says:

       Lukas, kasli na to, viem, ze ti za to platia, ale vyhodil som 10 litrov, aby som to dokazal, co tu furt vypisujes a nenasiel som ani hovno. Teraz radsej drzim hubu, lebo keby ti moji vypalnici auditovali tychto, tak asi zavru aj mna

      • 20.2.1.1.1.3
       Abb says:

       Podľa mňa najskôr podľa tvojho správania si padol dole už dávno.

 21. 21
  T says:

  Najzaujimavejsie na tom je, ze napriek tomu, ze projekt Kubistro sa nemal realizovat, tak zrealizovany bol. Su fotky ako dokazny material. Skoda ze sa do tychto komentarov nedaju vlozit.

  • 21.1
   Juraj Fuzák says:

   Kde bol zrealizovany? Bronco vratilo vsetky prostriedky, ktore na to dostali, prosim nepodliehaj iluziam svojho starsieho kolegu…

   • 21.1.1
    broncofan says:

    Preco Bronco vratilo vsetky prostriedky? Jednoduchu odpoved si prosime vsetci.

    • 21.1.1.1
     Lukas says:

     Vidíš Bronco vratilo peniaze,ale Čistý deň nevratil!

     • 21.1.1.1.1
      Cisty den says:

      A preco by Cisty den mal nieco vracat? Dokazal im niekto nieco take, aby vracal peniaze? Ved oni poskytli sluzby a niekto im ich zaplatil. Myslis, ze len preto, ze Ty si potrebujes kopnut do KDH a financovania starostlivosti o drogovo zavislych ludi, tak sa ekonom Cisteho dna rozhodne niekam nieco vracat, ak realne poskytol chovancovi sluzby? Nemas to pomylene, Lukas? Prislusnik mojej rodiny v tomto zariadeni bol rok a platil za to niekto. Idem spochybnovat ich naklady?

      • 21.1.1.1.1.1
       Lukas says:

       Čistý deň by mal vrátiť peniaze preto,lebo tam bolo zistené závažné pochybenia a preto im zobrali akreditáciu.Časté úteky detí a ich ohrozenie,problematické zmluvy.Je to čierne na bielom.Bolo to potvrdené akreditačnou komisiou a ministrom Richterom,veľkým smerákom.
       Dávajte si prosím viac pozor na svojho rodinného príslušníka,aby sa nestretával s ľudmi,ktorí užívajú alebo predávajú drogy.Ja osobne odmietam podporovať takéto zariadenia,drogovo závislých ľudí.

 22. 22
  verum says:

  Rastislav Mraz- dlhodobo pripravovany ako kvalitny kader tutormi Bosnakom a Butkom, na riadiacich poziciach viac ako 10 rokov dobre ziveny. Miestna spicka v obore podnikanie pod krytim obcianskych zdruzeni, specializacia v sektore zabava pre deti a aktivity pre mladez. Utokom a vykonstruovanym prepojenim medzi OZ Bronco a primatorom sledoval oslabenie dvoch separatnych konkurentov. V roku 2010 neuspesny kandidat za poslanca, v opacnom pripade by na primatora kandidoval uz v roku 2014 z pozicie viceprimatora. Materske hnutie si zaklada na postupnosti a hierarchii, Alojz Hlina je len chyba v systeme. V sucasnosti vo faze kontinualnej celorocnej osobnej volebnej kampane zahajenej volbami do VUC 2017 a ukoncenej komunalnymi 2018. Znacne rozruseny a zneisteny pritomnostou Brocku na scene, stavom verejnej mienky v Trnave a volebnymi preferenciami KDH. Napriek okolnostiam a predtuche totalneho debaklu vo VUC aj komunale bojuje o svoju poziciu naplno a svojej zivotnej priority stat sa primatorom Trnavy sa nevzdava.

  • 22.1
   Peter Klimo says:

   takto to vypada ked to prezenies s limonadami norbert..

  • 22.2
   debakel says:

   Výborná analýza verum. Cítia svoj koniec tak v zúfalstve kopú podľa zaužívanej schémy. Použijú miestneho presstitúta na šírenie nepravdivej správy, lož vyhlásia za pravdu, krivo obvinia a keby mohli nasledovalo by upaľovanie na hranici.
   Tento Mrázov lopotno toporný pokus samozrejme bude neúspešný.
   Sme radi že nám stále potvrdzujú kto sú.
   Sme radi že nás mobilizujú.

  • 22.3
   Abb says:

   Chlapče, tomu Rastovi Mrazovi nesiahate ani odborne ani ľudsky. Kde by bola Trnava dnes, keby ju riadil takýto človek. Snáď raz.

 23. 23
  Artur says:

  Rad by som povzbudil p. Mraza, ale aj ostatnych poslancov na meste, aby nadalej poukazovali na netransparentne konania na meste.
  Osobne mam silny pocit, ze ozaj projekt Kubistro nie je jedinym problemovym pocinom v tomto volebnom obdobi.

  Velmi si vazim a ocenujem takyto postoj, lebo ako vidim aj na tejto diskusii, priaznivci sucasnej garnitury maju casto dost nevyberany slovnik, a utoky bez dostatocnej argumentacie nemaju konca-kraja.

  Zaroven chcem dodat, ze stanovisko p. Mraza nevnimam ako utok ci spochybnenie podobnych projektov ako je Kubistro.
  Tie naopak vitam a som vdacny za podobne aktivity. Je vsak velmi dolezite, aby mesto postupovalo podla platnej legislativy a nenadrziavalo spriaznenym skupinam a osobam.

  Dakujem a prajem vsetkym citajucim a diskutujucim krasny den.

 24. 24
  Po says:

  Otázka pre p. Pokorného : prečo nedostala druhá strana možnosť sa vyjadriť ?
  Tendenčne alebo na objednávky ste uverejnili iba Mrázové dohady.
  Už ste sa dostali na úroveň Kopúnka, etický kódex novinára vám nič nehovorí ako jemu, alebo vianočné trhy ?

  • 24.1

   Ktorá druhá strana nedostala priestor?

   • 24.1.1
    Po says:

    Bročka, Bronco, Cukru…atd.

    • 24.1.1.1

     Pán Bročka je v článku citovaný – kompletne všetko, čo k téme na zastupiteľstve povedal, je tu zaznamenané a zverejnené. Rovnako sme zverejnili aj celé vyjadrenie ďalšieho zástupcu “druhej strany”, pána Fuzáka. Nik iný nevystúpil.

     Logicky, rovnako bude na trnava-live.sk zverejnená formou samostatného článku aj kompletná písomná odpoveď primátora na podnety, ktoré vyslovil poslanec Mráz.
     Dôvod na to, osloviť v tejto chvíli Bronco a Cukru nevidím, pretože po prvé nastolená problematika sa týka postupu vedenia mesta pri riešení projektu, s čím Bronco a Cukru nemajú nič spoločné, oni sú len žiadatelia, a po druhé, sám primátor pripomenul, že v jeho odpovedi budú zakomponované aj stanoviská týchto subjektov.
     Akonáhle budeme mať vyhlásenie a reakciu primátora k dispozícii, zverejníme v plnom znení.

     • 24.1.1.1.1
      J says:

      Lenze seriozna novinarcina sa robi tak, ze najskor ziskam stanoviska oboch stran a potom zverejnim clanok. A nie ze najskor zverejnim clanok a potom cakam na stanovisko druhej strany (ktore si uz malokto precita).

      • 24.1.1.1.1.1
       slobodaslova says:

       Vážený pane, pán Patrik Pokorný si “dovolil” publikovať spravodajský text bez akéhokoľvek publicistického rysu a s oboma zainteresovanými stranami. Na FMK UCM Vás naučia rozpoznávať tento rozdiel (spravodajstvo a publicistika) v rámci masmediálnych štúdií približne v prvom mesiaci. Patrik Pokorný je na mediálnej scéne v Trnave cez 20 rokov, nie je v rámci jeho portálu ani investigatívny novinár, nevidím tu spravidla žiadne publicistické texty. Etický kódex novinára je mu známy, pokiaľ viem. Jeho spravodajský text popisuje realitu. Nič viac a nič menej. To, či pán poslanec Mráz pracuje s dohadmi, alebo nie nie je téma pre spravodajstvo. Jednoducho poskytol ľuďom prepis toho čo sa stalo a to je všetko.A naviac povedal verejne toto “Akonáhle budeme mať vyhlásenie a reakciu primátora k dispozícii, zverejníme v plnom znení.” Koľko kvalifikovaných vyjadrení o serióznej novinárčine sa od Vás ešte dozvieme?

       • 24.1.1.1.1.1.1
        J. says:

        Rozdiel medzi spravodajstvom a publicistikou je v tom, že v publicistike autor vyjadruje svoj názor – komentár k veci a v spravodajstve nie. Aj spravodajstvo aj publicitstika musia byť vyvážené a musí sa dať priestor druhej strane (s výnimkou krátkych agentúrnych správ).

        Žiaľ, ani toto vás na tej pseudouniverzite nenaučili správne!

     • 24.1.1.1.2
      slobodaslova says:

      Výborne pán Pokorný. Neviem kto je nick “Poko” ale odpoviem mu aj za Vás, s dovolením.

     • 24.1.1.1.3
      Po says:

      No práve – p. Bročka povedal, že sa vyjadrí aj s ostatnými a TO vyjadrenie nám vo vašom článku chýba. Mali by sme obidve stanoviská spolu a bolo by to korektné.
      Ja teda napr. obviním verejne p. Mráza z podvodu, vy to kľudne zverejníte bez toho aby sa mohol obhájiť a to pokladáte za serióznu novinárčinu ? To nám vadí.

      • 24.1.1.1.3.1

       Milý pane,
       to, čo “Vám” vadí, je mne skutočne ukradnuté. Stanovisko Bročku je súčasťou tohto článku presne v takej podobe, v akej ho predniesol na MZ. Bodka.
       Po zverejnení sľúbeného písomneho stanoviska ho v plnej miere zverejníme v samostatnom článku. Je to štandadný a normálny postup, či sa “Vám” to páči alebo nie. Týmto je z mojej strany táto debata uzavretá.

       • 24.1.1.1.3.1.1
        Ondrej says:

        To neni ziadne stanovisko prosim ta. Clanok splnil co mal oco ti islo a panovi slizkemu ne? Skoda ze aj v inych vecach si neni taky rychly….

        • 24.1.1.1.3.1.1.1
         Mišo says:

         ondrej mas pravdu ze to nie je poriadne stanovisko, ale v clanku napisali reakciu primatora brocku tak ako ju povedal, pozeral som to na zivo. takze to je rohhodnutie brocku ze k tomu povedal tak malo. keby primator povedal toho viac a vyvratil by tie obvinenia tak to tam urcite daju to da rozum. nesmiete byt taky prepaty, ved sa skludnite. ja tiez fandim petrovi a s tymto clankom nemam problem ani trochu. verim ze to chalani daju cim skor dokopy.

         • 24.1.1.1.3.1.1.1.1
          Ondrej says:

          Niesom prepaty len je divne ze cakal cele leto az na zastupitelstvo aby sa mohol predvadzat ako vzdy , Uz je to fakt komicke

          • 24.1.1.1.3.1.1.1.1.1
           Mišo says:

           len ho nechaj ked ho to bavi… ma na to pravo je poslanec a okrem toho toto bolo prve zastupko od juna v lete nemal kde to predlozit, asi sa nemohol dockat septembra :)))
           peto to nachysta, precitame si jak ho sunda, nohy hore, ruky za hlavu a klidek :)

         • 24.1.1.1.3.1.1.1.2
          Lukas says:

          Suhlasim s Misom aj s panom Pokornym.Jeho clanky su v pohode.Pockajme si na primatorovu reakciu.Pekny predlzeny vikend.

      • 24.1.1.1.3.2
       vratnik says:

       Na tvojom mieste by som si radsej polozil napriklad taketo otazky namiesto tych vyplakavacich blabolov co tu davas na druhych.
       Preco sa neozvali na obranu a nevystupili dalsi brockovi poslanci? 20 minut Mraz ukazuje v priamom prenose podozrenia, ale nikto sa Brocku nezastane? Ma tam 12 alebo13 ci kolko ludi a vsetci su ticho okrem Fuzaka, aj tej iba utocil ale k tomu co povedal Mraz sa nevyjadril vlastne konkretne vobec?
       Ked je teda vsetko vymysel, jednoducho mohli brockovci nalozit do Mraza kolko by zniesol bod po bode vyvratit jeho tvrdenia ale nikto nic. Pekarcik, Sujan, Niznansky, Novota neviem kto je v centre poslancom, 0 bodov. Este aj ten primator nic nepovedal aj ked mohol… museli vediet ze sa nieco chysta po tom co bolo v juni a mali byt pripraveny. Mraz daval legitimne poslanecke otazky co sa mu na tom nezda alebo nepaci ale nijake reakcie. Namiesto toho tu obvinijete novinarov a vsetkych moznych z neviemcoho ked cela lepsia trnava ani netukla. Uz ste jak tie ficove a meciarove babky demokratky ked im ludia sahaju na idol, prepacte…

  • 24.2
   slobodaslova says:

   Vážený pane, pán Patrik Pokorný si “dovolil” publikovať spravodajský text bez akéhokoľvek publicistického rysu. Na FMK UCM Vás naučia rozpoznávať tento rozdiel v rámci masmediálnych štúdií približne v prvom mesiaci. Patrik Pokorný je na mediálnej scéne v Trnave cez 20 rokov, nie je v rámci jeho portálu ani investigatívny novinár, nevidím tu spravidla žiadne publicistické texty. Etický kódex novinára je mu známy, pokiaľ viem. Jeho spravodajský text popisuje realitu. Nič viac a nič menej. To, či pán poslanec Mráz pracuje s dohadmi, alebo nie nie je téma pre spravodajstvo. Jednoducho poskytol ľuďom prepis toho čo sa stalo a to je všetko.

 25. 25
  Labakan says:

  Tuším že tá predvolebná kampaň nebol len ten jeden proklamovaný BILBORD.

 26. 26
  Tomáš says:

  Diskusia začína sama seba spochybňovať. Ak ma niekto dojem, že clanok či médium je zle, necitam a nekomentujem. No odozvy tvrdia opak. Zverejnené fakty zodpovedaju prepisu. Autor netvrdí kto ma pravdu. Aj tak presvedčení z jednej a druhej strany by mu neverili. Každý žiaľ dnes je spochybnovani. Tento proces môže zvrátiť iba práca a pomoc, vyvarovanie sa chyb a jedinej pravde. Ta sa ukáže. Všetci co tu diskutujeme máme jediny podklad. To co odznelo na mz. Sudiit a kontrolovať by mal na to určený hlavný kontrolor a nkú. Poslanec ten ci onen dáva podnet. Cítim z podnetu politikum i snahu ospravedlnit odchod z prredchadzajuceho mz. Nepáči sa mi dlhodobá nespolupraca. Neviem kto je vinný. No nemôžem brať právo na vystupenie i vyjadrenie pochybnosti. Najlepším sposobom ako to vyvrátiť bude skontrolovať postup a co najskôr dať von. Aj keď nesúhlasím s niektorými názormi nemôžem nikomu brať právo na postoj. Čím viac sa hadame my nezucastneni tym viac skodime mestu, primatorovi i zastupitelstvu. To je naše.

 27. 27
  Kamil Schultz says:

  Tak moment. Z clanku a z diskusie pod nim som sa dozvedel, ze
  1) nejaka spol Bronco chcela podnikat a mesto im zaplatilo a dodalo prostriedok na podnikanie (kontajner), zaplatilo im energie, potrebne k podnikaniu
  2) spol. Victory tip ma v prenajme priestory v Hviezde a mesto tieto priestory zrenovovalo a rozsirilo (?)

  Ak teda privrem obe oci, tak poviem v poriadku. Ale, preco ak mesto pomohlo tymto dvom subjektom platenim energii a zveladenim majetku, ktory je v prenajme a tvrdia tu poslanec a sympatizanti LTT, ze je to cajk, preco nechce rovnako pomoct CityArene s energiami na SAMe???

  Lukas a podobni, stale tu tvrdiite o prekladke sieti za 3 mil od Tavosu, ale zas nenapisete B. Tavos spravil prekladku, ale CA sa zaviazala po celu dobu najmu SAMu vyuzivat len sluzby Tavosu. Cize, pre menej chapavych, ako je to napr. s telefonom od mob operatora. Kupim ajfon v honote tisic za dvesto, ale zaviazem sa tri roky pouzivat sluzby operatora, co mi ajfon tak na prvy pohlad vyhodne predal.
  A ked vam vadi prekladka pre CA v hodnote 3 mil, preco vam nevadi prekladka pre Samsung a Peugeot v hodnote niekolko desiatok milionov?

  • 27.1
   Juraj Fuzák says:

   Nazdaaaar, uz som myslel ze nedojdes 😂 Tu pseudoargumentaciu aka vodovodne siete su vlastne ako telefon na pausal som uz niekde pocul, pockaj porozmyslam 🤔🤔

   Na webe mesta je zverejnena najomna zmluva medzi mestom Trnava (V. Butkom) a spolocnostou City Arena (P. Adamec) kde sa City Arena myslim v clanku 8 tejto zmluvy zavazuje hradit vsetky naklady na energie, odpad atd po celu dobu trvania najmu. Dufam ze sme tymto tuto “temicku” vycerpali.

   Len si neviem spomenut kde som to videl s tymi potrubiami “na pausal” 😂😂🙈🙈🤔🤔

   • 27.1.1
    Kamil Schultz says:

    V tej zmluve je ale napr. aj toto:
    Prenajimatel moze na zaklade osobitnej dohody a podla svojich moznosti a v sulade s platnymi pravnymi predpismi prispiet najomcovi na prevadzku predmetu najmu.

    Opakujem svoju otazku. Preco niekomu mesto chce a prispeje a niekomu nechce a neprispeje? Nie su si podnikatelia v ociach mesta rovni? Je toto spravodlive a transparentne?

   • 27.1.2
    emotikonovykral says:

    Pán Fuzák, prezradíte nám to? Podľa použitia emotikonov máte niečo v rukáve. Poďte, šup, šup, chceme priamy zásah Vaším sarkazmom a bohorovnosťou. Tá City Arena je osobný spor s pánom Vladimírom alebo Martinom Poórom? Podľa môjho pocitu – pošlite do riti z TT každého podnikateľa s vyššou mierou sofistikácie biznisu ako je varenie kávy, alebo syrupu. Niekto mi o Vás povedal vtip, o tejto generácii politikov. Milujete Mira Trnku lebo varí kávu. Herbert pre syrupy. Pána kolegu Peciara pri bikes. Všetko je to milý, legitímny biznis. ALE: Milujete aj akademikov? Intelektuálov? Manažérov? Neberte to v zlom… pýtam sa to v tom zmysle, či je ten vtip založený na pravde.

    • 27.1.2.1
     Juraj Fuzák says:

     City Arena nieje ziadny osobny spor. Je to pre mna vec, za ktoru by som ja za tych podmienok ako to bolo schvalene nehlasoval, tam to pre mna konci. Niekto tam chodi, niekto tam nechodi to je kazdeho vec. Ja po nakupnych centrach alebo obchodoch nechodim vobec, takze ma nezaujima. Mas snad pocit ze niekto posiela niekoho do riti? Sorry ale to su velmi lacne uvahy. Ktory z krokov tohto vedia mesta hadze polena pod nohy akademikom, podnikatelom atd? S Trnkom som sa nikdy nestretol takze ho nemozem ani milovat… Ja uz som to tu pisal niekolko krat, sarkasticky budem vzdy a ku kazdemu, kto bude sarkasticky ku mne. Ked bude niekto slusny budem aj ja, niekto sa ma pytal co ked mi da niekto za to facku, v momente mu napalim naspat (pokial budem schopny stat na nohach 😂)O svojej bohorovnosti nemam ziadnu vedomost.

   • 27.1.3
    Jojo says:

    Miera tvojej hluposti je fakt nebezpecne velka. V tych podmienkach je aj to, ze cityarena nebude pouzivat drenaz, COV a vlastnu studnu na cerpanie vody, tie podmienky ma aj peugeot aj samsung, to znamena, ze investiciu si zaplatia v sluzbach. To je ako ked ta telekom pripoji do internetu DSLkom za euro ale v sluzbach na viazanost mu naklady na to vratis. Ty si fakt asi ….. a taketo tupe stvory vam tu rozhoduju o vasich daniach

  • 27.2
   pozorovateľ says:

   Mnohé Vaše príspevky mali slušnú argumentačnú úroveň, ale toto prirovnanie s mob. operátormi v prípade kanalizácie je akosi „uletené“. Akú mali inú alternatívu?
   No, mohli by si ešte vykopať vlastnú studňu a vybudovať vlastnú žumpu.

   Kto mohol byť iniciátorom „nadpráce“ a mesto nerozumne predalo CA aj parkovisko pri Streleckej ulici? Denne vidíme, ako na ňom CA „skultúrnila“ okolie.

  • 27.3
   pato says:

   Ked dostanes mobil za euro podpises ze neodides nie ze budes platit viacej na fakture. Vladko to dobre vyspekulovalv tavose si vybavil aby ho za svoje zapojili este si aj na to pozicali a butko mohol byt len tichucko lebo by mu spravil peklo cez svojich konov. A energiepotom pyta preplatit aj s vodu na stadione co si postavil hlavne pre svoj klub a keby tam teraz mal svojich konov aj by to dostal. V obchgodoch da cele energie zaplatit podnajomcom. Kto v trnave dodava vodu okrem tavosu nikto zadna konkurencia jak telefoni operatori tu neni. Salis tu pre toho co ta zivi.

   • 27.3.1
    Ondrej says:

    Oni roky zili v tom ze budu mat vsetko naco si zmyslia a to sa zmenilo tak preto tolko prskania okolo. Vsetci im chudacikom robia zle a oni len vsade plackaju ale myslim si ze za par rokov si nanich uz nikdo nespomene.

    • 27.3.1.1
     Lukas says:

     Zaklincovali to v Srbsku,kde nevyplatili obyčajným robotnikom mzdy.Smejdi

     • 27.3.1.1.1
      Lovec platenych trolov says:

      Prosim vas lepsi, vymente tomuto blbcovi manual, lebo asi podplatili aj srbskeho prezidenta, ked inak hutoril. Alebo mu aspon priplatte

      • 27.3.1.1.1.1
       Lukas says:

       A Ty si plateny od Pora?Blbecek arogantny!Alebo nie je pravda,ze Srbski robotnici nedostali za niekolko mesiacov vyplatu???Ono pravda boli.A to nehovorim radsej o firmach,ktore tento panko polozil a nevyplatil ludom mzdy.

       • 27.3.1.1.1.1.1
        Lovec platenych trolov says:

        Keby zamestnali orangutana, urobi pre lepsich viac roboty ako ty. Precitaj si to este raz. A daj, lebo ja som nasiel iba jednu, letecku, akurat vtedy krachli vsetky aj velke, co ta jeho somarina nebola. Fakt by ti ten manual mali prepisat a hlavne doplnit o fakty. Ze si blbec ty uz je zrejme, ale robis to aj z nich, tento mesiac asi fakturka nebude uhradena

        • 27.3.1.1.1.1.1.1
         Lukas says:

         Keby zamestnávali trolov od zlodejov,tak vyhráš prvú cenu.Blbec si a aj ním zostaneš do konca života…D Ale za to Ty nemôžeš,lebo sa priživuješ na človekovi,ktorý dopomohol rozkradnúť republiku. Nafta Gbely bol krásny príklad.
         Ono nikto v Srbsku nebol a neokradol obyčajných ľudí a v Poltári tiež nikto nebol.

         • 27.3.1.1.1.1.1.1.1
          Kamil Schultz says:

          V Poltari bezi strojarska vyroba, ludia robotu maju. Tak o com pises?

          • 27.3.1.1.1.1.1.1.1.1
           Lukas says:

           Funguje?Myslíš tých pár ľudí?Tak si o tom troch prečítaj.Nemá význam o tom debatovať,lebo každý má svoju pravdu.A nebodaj ta niekto obviní,že ta Bročka platí..
           Srbská firma predaná nejakej Cyperskej aj s dlhmi.Robotník sa tam obesil.
           Od chlapa by bolo čestné,keby tým ľudom vyplatil to čo im patrí.A aj štátu.Chudobný nie je.Je pravda,že ja som išiel úplne mimo tému.Tu končím.

         • 27.3.1.1.1.1.1.1.2
          Kamil Schultz says:

          Lukas, ty si asi moc necital o tej Gosi, ze? Ked tak len DenikN asi. Ako Zoska musela doplacat na platy, lebo Srbi robili len nekvalitu a nezarobili kvoli nejna seba, napriek tomu, ze mali dohodnute kontrakty… A kopec veci okolo. Ty si ako kotlebovci, len z opacnej strany. Jeden zdroj informacii a hotovo.

         • 27.3.1.1.1.1.1.1.3
          Lovec platenych trolov says:

          Lukas, mas pravdu, ty nie si blbec, ty si ludsky odpad, presne ako tvoji zamestnavatelia, pouzijes aj ludsku tragediu, ktorej dovody vobec nepoznas len aby si prekryl diskusiu o tom, ze tie prachy, ktore za to dostavas brocka kradne z rozpoctu mesta.

          • 27.3.1.1.1.1.1.1.3.1
           Lukas says:

           Áno ľudsky odpad je ten čo zanechá chudobnej krajine dlh 4,8 mil eur na daniach,odvodoch a 1,8 mil eur nezaplatil robotníkom a 1 mil.eur dodavateľským firmám.A potom to predá cyperskej schránkovej firme.A ľudský odpad je aj ten čo si bude takýchto zastávať.

   • 27.3.2
    Jojo says:

    Fascinuje ma miera negramotnosti niektorych diskutujucich, lebo ze je negramotny fuzak vie kazdy. Prekladka bola pre inu spolocnost, zeby pre obchodak, kedze stadion je mestsky? Teda aj podmienky su pre niekoho ineho, ty konkurent s vodou. Ale sak miesat hrusky s jablkami a este aj slivky domontovat ta naucil broko, on je v tom majster. Presne toto je definicia lepsej trnavy – byt lepsi v demagogii a vynikat v hluposti. Mam pocit, ze je to nejaka sutaz, kto podlezie latku 75 bodov iq. Zlato z tejto discipliny je iste

    • 27.3.2.1
     Palko says:

     Mam obavu, ze stadion nie je mestsky. Pozrite si kataster a uvidite, ze mesto ma len travnik a malu tribunu.

     Uz by to mal niekto z novinarov konecne overit a uviest na pravu mieru, ze kto co ma a co nema.

     Prip. dajte odkaz na zmluvu, kde je uvedene, ze co vsetko z toho komplexu je mestske.

  • 27.4
   Tibor Pekarčík says:

   Vážený pán Schultz, môžem vedieť o akých úpravách priestoroch a o akom rozšírení hovoríte? Prípadne platením energie či zveľadením majetku?
   Ďakujem.
   S pozdravom Pekarčík

   • 27.4.1
    Juraj Fuzák says:

    Nemozes, to on urcite len “niekde pocul” 😂😂🙈🙈

   • 27.4.2
    Kamil Schultz says:

    Vazeny pan Pekarcik. Docital dom sa to tu na diskusii, preto som dal v povodnom prispevku za tento bod otaznik.

   • 27.4.3
    Lepsie Vas O*ebali says:

    Tiborko, radsej suchaj nozickami, ked si nevies spomenut na pamatnu vetu “…a viete kto som ja!” kvoli uprave vzduchariny. Toto je dedina, vsetci vedia, ze si z****j a z coho zijes, chces pripomenut aj BA mafiu a automaty, DPHacku?

    • 27.4.3.1
     Lukas says:

     No uz nam to konecne pripomen,tu mafiu a pod.Vlastne Brockovci su mafiansky klan….

     • 27.4.3.1.1
      DPH says:

      Bývalý pracovník kontrolujúci automaty daňového úradu od nového roku riaditeľ mestkej organizácie SKaŚZ .Tiborko člen výberovej komisie.Lukas daj si pozor neprezrádzaj,Mafia nená zlutovanie.

      • 27.4.3.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       uf tak teraz si ma vazne pobavil 😂😂😂 silne konstrukcie 💪💪😂

       • 27.4.3.1.1.1.1
        Ondrej says:

        fuuu sefko dal chlapcom asi do kavicky silne zbozi :D :D :D

        • 27.4.3.1.1.1.1.1
         Juraj Fuzák says:

         neviem co to uz neni aj na ustavnu liecbu pod dozorom statneho osetrovatela, kazdopadne by som na mieste toho trotla odbornu pomoc vyhladal

         • 27.4.3.1.1.1.1.1.1
          DPH says:

          Fúzaku ja ťa vidím,ty si na najlepšej ceste k Chocholúškovi.

          • 27.4.3.1.1.1.1.1.1.1
           Juraj Fuzák says:

           to ano, ja som ten co tu vytvara fantasmagorie. Necakaj, cim skor si nechas pomoct od odbornikov, tym skor to budes mat za sebou a ulavi sa ti, fakt

         • 27.4.3.1.1.1.1.1.2
          DPH says:

          Tak erudovane hovoríš o úľave pán poslanec ,ako by si mal osobnú skúsenosť s ústavnov liečbov.

          • 27.4.3.1.1.1.1.1.2.1
           Juraj Fuzák says:

           zas na druhu stranu taku predstavivost ako mas ty, nema len tak hocikto. Skus ju vyuzit napriklad v umeni, dnes je abstraktne umenie in, to staci ze si vsetko pomiesas v hlave dokopy a je z toho dielo

     • 27.4.3.1.2
      Lovec platenych trolov says:

      Lukáš Nemček mal by si si nechať priplatiť, aby si si vedel zistiť pre koho skutočne pracuješ. Veľa očí sa pozerá a veľa videli…

    • 27.4.3.2
     Bobo says:

     A toto tam máme ako zástupcu mesta.

 28. 28
  Ondrej says:

  Toto by sa malo ukladat pre daslie generacie potrubie na pausal :D este nieco daj prosim ta :D

 29. 29
  Kamil Schultz says:

  Moja otazka sa stratila medzi reakciami a zostala nezodpovedana. Preto ju sem nakopcim:

  Preco niekomu mesto chce (Bronco a Victory tip)a prispeje a niekomu nechce a neprispeje (CityArena)? Nie su si podnikatelia v ociach mesta rovni? Je toto spravodlive a transparentne?

 30. 30
  prekamila says:

  Kamil, je to jednoduche. Brocka VERSUS Poor. Peter Brocka si postavil na Vladimirovi Poorovi a jeho rodine kampan. Nenavist k tejto rodine je z jeho strany obrovska. Tu nejde o spravodlivost a transparentnost. Toto je osobne. Trnava sa stava postupne rukojemnikom ich sporu a iba niekolko “vyvolenych” vie skutocnu pravdu v pozadi. Pricom konstatujem, ze ja by som v tomto pripade vyvolenym nechcel byt a niest to bremeno vedomosti o com to cele vlastne je.

 31. 31
  karolko says:

  je cas, aby Mraz, KDH a pod. z TT vymizli.

 32. 32
  Labakan says:

  Včera som žačal priesku k danaj probematike.Na môj príspevok o BILBORDE reagovalo za 24 hodín 27 účastnikov diskusie.Traja okamžite po zverejnení palec dolu ,po dalčích troch hodinách skore 3: 7, postupne sa skore vyrovnávalo,až po 24 hodinách skončilo 17:10. Z toho usudzujem 63 percentnú podporu poslancovi p.Mrazovi. a 47 percentnú podporu primatorovi p.Bročkovi. Pana diskutujúceho pod menom študent prosím o odborné posudenie.

 33. 33
  Labakan says:

  Prepačte prosím matematickú chybu ale percentuálne je to 63 k 37 v prospech p.poslanca Mráza

 34. 34
  Juve says:

  Niektorí diskutujúci sa dodnes nemôžu zmieriť s tým, že na meste sa vymenili ľudia a veľmi ťažko to znášajú. Pod týmto primátorom sa urobilo veľa prospešných akcií – cyklotrasy, opravené cesty, nové prerobené ulice, kopec vysadenej zelene, stromov a mnoho ďalších vecí po ktorých sme volali veľa rokov….
  Kamil Schultz – Bolo spravodlivé, keď v minulom období dostávali peniaze od mesta a mnoho iných výhod iba vyvolení? Karta sa otočila.

  • 34.1
   Obyvateľ says:

   Aj voľakedy sa robilo , len sa neprezentovalo na internete . A možno keby terajší primátor musel zabezpečovať vtedajšie veci napr .prichod nových závodov , tiež by nemal priestor na budovanie cyklotrás.A koho prosim Ta myslíš tu výmenu , vsak sú tam takmer všetci , este aj dôchodcovia . Vymenil akurát to co akurát vymeniť nemal , osobu , uznávanú aj medzinárodne.A ze boli chyby , aj teraz sú a možno brutálnejšie

 35. 35
  Juve says:

  Ozval sa jeden z tých, ktorý nechce vidieť tie zmeny. A kto nevidí výmenu na čelných funkciách v meste je slepý. Konečne aj v mestskom zastupiteľstve nerozhodujú o potrebách obyvateľov poslanci KDH alebo Smeru.

  • 35.1
   Obyvateľ says:

   Si vedľa , som bežný občan a pozorovateľ diania v Trnave , pre mna co sa týka tých zmien nic moc a je mi jedno politická príslušnosť , mna zaujíma co je v prospech slušných ludi , len škoda , ze slušnosť sa dnes velmi nenosí

  • 35.2
   Peter Klimo says:

   naozaj nerozhoduju?
   poznate pocty poslancov v MZ ?

   a nie je tento clanok o tom, ze vlastne poslanci KDH rozhoduju ? ved preco tu Juro donekonecna roni krokodilie slzy za malinovkami Herbert ? no ved preto, lebo mu to prekazili poslanci za KDH. tak je na nich nahnevany :D

 36. 36
  Sylvia2 says:

  Ja som vdacna p. Butkovi, ze dokoncil severny obchvat. Uz nemal cas sa pustit do dalsich naplanovanych veci, z ktorých lize smotanu p.Brocka.
  Keby musel dokoncovat obchvat, nema na cyklochodniky a na parciky…

 37. 37
  Maxo says:

  Obchvat bol stavany a postaveny z eurofondov a statneho rozpoctu, nie z rozpoctu mesta.
  Vymenuj projekty naplanovane za Butka a urobene za Brocku.

  • 37.1
   Sylvia2 says:

   Tam je kopa veci, ktore sa robili a nikde sa nespominaju…

   • 37.1.1
    Maxo says:

    Tak vymenuj aspon 3 najvacsie ked ich je tam kopa. Asi mas prehlad tak objasni aj ostatnym. Vdaka.

    • 37.1.1.1
     julinka says:

     most pri Bernolákovej bráne,dokončenie Hviezdoslavovej ul.,rekonštrukcie MŠa ZŠ / K.Mahra, Vajanského…/,nové parkoviská …

    • 37.1.1.2
     Sylvia2 says:

     Park Bela IV. nie je Brockov projekt….

     • 37.1.1.2.1
      lavor says:

      Kto zacal krmit ludi vizializaciami bez projektu toho je. Cize Bystrika Stanka ci nie?

     • 37.1.1.2.2
      Ondrej says:

      Mozes nam vsetkym ukazat aky mali ten projekt? Ked myslis tu vizualizaciu pred volbami tak to nebol ziadny projekt kedze ktomu nemali ani ciarku a nemali nic pripravene…Vsetko toto spravilo az za Brocku

      • 37.1.1.2.2.1
       Milan Horák says:

       Ondrej,kedze sa ma hovorit pravda a vraj nebola ani ciarka o parciku a nic nebolo pripravene, kazdemu, kto ma zaujem, na odbore uzemneho rozvoja na mestskom urade je k dispozicii studia riesenia Parcika Bela IV./ november december 2013/ -autorka Ing.Wernerova, podpredsednicka Komory architektov Slovenska za sekciu Krajinna tvorba a zaroven autorka navrhu parcika Galeria pri Evanjelickom kostole-realizacia 2015. Studii parcika predchadzalo dokladne studium archívnych dokumentov tohto uzemia a hradieb, okrem ineho aj na pamiatkovom urade. Vzhladom na obmedzenu vysku prostriedkov vyclenenych na studiu bola tato vypracovana na vysokej odbornej urovni a mala zasadny vplyv na konecne riesenie projektu pre stavebne povolenie /aj napriek vymenemu typu laviciek a svietidiel/ ,podla ktorého bola stavba nasledne zrealizovana. Nikto nepopiera, ze sa tak stalo v rokoch 2016 a 2017, ked je primator Peter Brocka. Takze tak.

       • 37.1.1.2.2.1.1
        Jerichov sused says:

        Staci trochu poguglit. Vy co tu hovorite o tom ze boli len vizualizacie na papieri ste bohuzial pekne mimo vid to co napisal pan Horak. Naslo mi aj archivny clanok z roku 2014 ktory vyvracia vase nazory tymito faktami.

        https://www.trnava-live.sk/2014/04/26/mesto-zacalo-s-rekonstrukciou-hradieb-za-hasicmi/

       • 37.1.1.2.2.1.2
        Ondrej says:

        Mali spraveny konktretny projekt s tej studie alebo nie? Mali vysporiadane pozemky? co viem tak nie

       • 37.1.1.2.2.1.3
        Ondrej says:

        Cely projekt sa robil uplne na novo za Brocku takze koho je to projekt vas pan Horak?

        • 37.1.1.2.2.1.3.1
         Milan Horák says:

         Ondrej, som prekvapeny z Vasej aktivity ohladom faktov o Parciku. Rozdiel medzi nami dvomi je v tom, ze ja som bol celu dobu pri tom a Vy iba tlmocite sprostredkovane informacie, ktore maju presvedcit trnavcanov, ze to je inak. Ak sa mylim, napiste svoje prave meno, mozno ste pri tom boli a krivdim Vam. Teraz postupne odpoviem:
         1-nikdy by som si nedovolil povedat, ze to je moj projekt, ja stale hovorim o studii!!! ing.Evy Wernerovej, na ktorej som sa z titulu mojej funkcie aktivne podielal.Hovorim o roku 2013
         2-studia vzdy sluzi ako podklad pre projekt a tato mala pre vypracovanie projektu zasadny vplyv. Hovorim o roku 2013
         3-v uzemi bol jediny nevysporiadany pozemok 50 m2, o com sme vedeli a robili kroky uz v roku 2014 na ministerstve obrany pre jeho vysporiadanie. Kedze sa jedna o dlhsi proces, ano podarilo sa to az za pana Brocku. Pomahali v tom aj osoby,ktore neuvadzam, ale trnavcania so vztahom k mestu z blizkosti min.obrany .Hovorim o roku 2014
         4-po volbach 2014 vznikla taka situacia na meste,ze sa muselo “zacat” s projektovanim odznovu, co ma svoje pozadie v zmene postoja krajského pamiatkového uradu,ktoru som dlho nepochopil / teraz ja asi aj pan primator uz ano/,ale opakujem , okrem zmeny typu laviciek a osvetlenia a posunu podia porovnajte studiu ako uzemnoplnovaci podklad a vysledne riesenie,aby ste posudili, ci to bol alebo nebol podklad pre finalne riesenie
         Nakoniec Vam pisem este raz- nikto nespochybnuje,ze parcik bol zrealizovany v rokoch 2016 a2017, ked je primator Peter Brocka./Bez opravenych hradieb v rokoch 2013 a 2014 by sa parcik nemohol realizovat./
         Myslite, ze tuto zasluhu primatora moze zmensit pripustenie faktu, ze prve kroky pre riesenie danej lokality sa urobili este predtým, ako prisiel on a nova garnitura na radnicu?
         Ondrej pravda oslobodzuje

         • 37.1.1.2.2.1.3.1.1
          Ondrej says:

          Info z mesta je ze ta studia bola robena pre rekonstrukciu hradieb a nie pre parcik….takze moj nazor ostava rovnaky pekny vecer

          • 37.1.1.2.2.1.3.1.1.1
           Milan Horák says:

           Dalsie Vase zavadzanie- studia nemala nic spolocne s rekonstrukciou hradieb-na hradby bol urobeny samostatny projekt a hradby boli podla toho projektu urobeneho v roku 2012 v rokoch 2013 a 2014 za 500 000 euro opravene-400 000 euro mesto,80 000 euro cezhranicny projekt trnava-breclav a 20 000 euro príspevok min,kultury. Studia Parcika bola robena na 2 etapy, prva cast zvnutra hradieb v roku 2013, druha este sa nezacala- z vonkajsej strany. Skutocne mate kompetentne info z mesta a kludne si svoj nazor majte – vsetci citatelia nie su hlupi…Na dalsie Vase zarucene info uz nebudem reagovat, odporucam dalej cerpat z info mesta…

         • 37.1.1.2.2.1.3.1.2
          Milan Horak odpoved says:

          Najlepšie a profesionálné odpovede s kľudom a rozhľadom tohoto človeka na Trnava live

 38. 38
  Hudobník says:

  Skúsim len tak čo ma napadá z hlavy – park pri SNP pri evanjelickom, hradby a parčík za hasičmi – Belo IV., Hviezdoslavova ulica rekonštrukcia, most a cesta pri Bernolákovej bráne, neviem či parčk pri univezitnom kostole dokončovali za Bročku alebo už bol, projekty na obnovu Zátvora začali určite robiť pred Bročkom… je toho asi viacej…

  • 38.1
   Juraj Fuzák says:

   park pri SNP sa projektoval minuly rok (atelier DV), Belo IV na to boli iba predvolebne vizialiazacie, ziadny projekt ani vysporiadane pozemky. Zatvor nezacali urcite robit pred Brockom, je to vysledkom participativneho planovania s obcanmi, stretnutia a dotaznikovy system. Park pri Univerzitnom bol dokonceny predtym a tiez aj Hviezdoslavova, akurat ta bola planovana ako cesta a az Brocka z nej rozhodol spravit pesiu zonu.

   • 38.1.1
    Maxo says:

    Pani nepochopili ste ma. Sylvie som sa pytal na projekty, ktore boli preukazatelne pripravene resp. v zaverecnej faze pripravy za Butka a uskutocnene podla pripravenej dokumentacie za Brocku. Evanielicky park hotovy pred volbami ani most pri Bernolakovi a Hviezdoslavova ktora bole boli uz tusim vysutazene tam nespadaju. Rozprava sa,ze vsetko co sa teraz za Brocku realizuje nasiel v supliku po Butkovi. Chcem vediet aka je pravda. Dakujem

  • 38.2
   Andrej says:

   Most pri Bernolakovej bráne zväčša financoval štát prispel sumou 500000 eur.Darmožráči z mesta by to nikdy nespravili.Za 25 rokov nespravili,neobnovili jeden dvor! !Že mali projekty,tak to si môžu niekam strčiť. Za tie roky spravili dve veľké detské ihriská! To je fakt ostuda!To že tiekli peniaze na Spartak a jednému človeku,to vie v Trnave aj malé detsko.Proste hanba!!!

   • 38.2.1
    Koment says:

    Áno , lebo to vtedajsi dokázali vybaviť tých 500 000 , co vybavili další , vsetko sa plati z peňazí daňových poplatníkov mesta Trnava , okrem plánovanej cykloveze. Andrej, vaz oslovenia , niekoho nazývať darmožráčom je odvážne a na takéto tvrdenia vyšší mal mat dôkazy , ináč je to krive obvinenie na co pamätajú aj paragrafy . A ty co si urobil doteraz ?

 39. 39
  Koment says:

  P. Fuzak si pomýlil park SNP s parkom galéria od stanice po evanjelický dom , na park Béla IV bola vypracovaná studia, a na veci nic nemení , ze bola Hviezdoslavova zmenená na pešiu zónu , dokončená vsak za primátora Butka co sa týka obchvatov nikdy sa nestávajú z peňazí mesta , Atd Atd Atd

 40. 40
  DPH says:

  Predovšetkým 8 slovom OSEM milionov v rezervnom fonde je fantastická štartovacia rampa.Projektov prichystaných možno aj za 100 milionov.Takže odpočítajte investicné akcie za 8 milionov a to ostatné je lepšia trnava.Stále sa tu spomína nejeký kinder menežment to mnohý z nás sme už mali omnoho väčšiu zodpovednosť a nie povolaním syn.

  • 40.1
   lavor says:

   Srobarova Halenarska Olympijska Safarikova Tajovskeho Markovicova a polovica ulic v meste plus detske a sportove ihriska roky v dezolatnom stave ale 8 milionov v ponozke

  • 40.2
   Ondrej says:

   By ma zaujimalo co prinese obcanom Trnavy 8 mega v rezervnom fonde? Absolutne nic. Co ztoho obcania mali ked sa peniaze drzali na ucte? Nema mesto hlavne investovat a zveladovat? To bolo fakt lepsie nechat schatrat parky,ihriska,cesty a chodniky? Comu sa teraz divite ze ludia nadavaju ze sa nic nerobilo ked oproti predoslym rokom sa tie peniaze investuju a nezadrzuju na nejakom ucte? Treba sa zamyslet konecne preco su ludia teraz spokojnesji a ne furt trolovat!!

 41. 41
  jaroš says:

  Toto sa nedá čítať, dookola to isté presne ako hore , oni neurobili nič my všetko typická komunálna politika Slovákov, jedna pravda je ,že akcie predošlých neboli tak vehementne predstavované v médiách ako teraz, internet , Facebook, / teraz sú na túto komunikáciu určený zamestnanci, predtým to nebolo/ a tieto diskusie dá sa povedať nevraživé podporuje jeden z poslancov/ no comment

 42. 42
  DPH says:

  Domaci Proti Hluposti DPH všetci čo davajú palec dole ohldne rezervneho fondu OSEM milionov chodte si trebárs do tej Billi kúpiť bez peňazí jeden rožok.Pekarčík aké máš vzdelanie,ked sa miešaš do ekonomiky.Po dvoch rokoch zostavovania rozpočtu novou garniturou hrozí realne ROZPOĆTOVE PROVIZORIU.To bude predovšetkým tvoja vizitka a partie hic….

  • 42.1
   Juraj Fuzák says:

   Vies kedy hrozi rozpoctove provizorium? Ci to len nahodne tahas terminy z klobuka a pouzijes ten najviac dramaticky znejuci aby si bol zaujimavy?

 43. 43
  DPH says:

  V decembri uplynie 3 roky od vzniku mesta Trnava,takže sme ako občania veľmi štastný že môžeme byť svetkami tak obrovských zmien, ktorých sme svedkami.V porovnaní s našim mastom sa aj Severná Korea prozerá s otvorenými ústami na tie obrovské zneny a úspechy.Náš neohrozený vodca nerešpektujúci komisie, meskú radu kráča vpred za svojimi víziam.Pritom v konečnom dôsledku jeho transparentnosť hraničí so zneužívaní funkcie verejného činiteľa a jeho riadenie mesta s činosťou neskúseneho dispečera.

 44. 44
  antiDPH says:

  Máš pravdu DPH. Trnava sa konečne pred 3 rokmi oslobodila od potulných lúpežných zbrojnošov, ako už mnoho krát v histórii. Občania už sa už nemusia chodiť klaňať na štvorku ani do VIP lóže. Nemusia predávať ani zamieňať pozemky za 1 euro, ale normálne za tržné ceny. Dokonca ani napriek obrovskej snahe nedokážu lúpežní zbrojnoši dokázať korupciu, predražovanie, klientelizmus, rodinkárstvo. Občania nemusia plniť ani slepú poslušnosť a lokajstvo politbyru, oligarchom ani iným parazitom na mestskom rozpočte.
  Už ani neskapal pes. Trnavčanom je dovolený vstup do predtým uzamknutých areálov škôl, začali sa budovať komunitné záhrady, detské ihriská, občania môžu slobodne vyjadriť svoj názor a zapájať sa do riešenia problémov mesta. Už prestal fungovať centrálny veľký mozog koalície.
  Ľudia dokonca – tá trúfalosť môžu určiť kam sa má zasadiť strom pri ich dome. Veď boli časy keď sa 400 stromov vyrúbalo a 200 zasadilo – ako to bolo dobre. A teraz hnus, vysadených tisíce nových a ten debilný Kamenáč, koľko tam mohlo byť panelákov, púmp a hypermarketov.
  Ešte aj tie nechutné občianske združenia, aktivisti a nezávislí a tí sprostí voliči.
  Prečo nevolia koalíciu – riaditeľov zemegule ?

 45. 45
  OKO says:

  Spasitelia mesta majú 12 poslancov v zastupitelstve,takže musia kšeftovat niečo za niečo,lebo s 12 hlasmi nepresadí spasitel nič.Je odsúdený na rokovania a kedže nechcel rokovať, tak dostal príručku z demokracie a budú aj dlšie lebo sa nevie chovať.

 46. 46
  teoretik says:

  OKO ak hovoríš o kšeftovaní daj nejaký príklad aj s dôkazom.
  Predchádzajúca koalícia nerokovala, lebo konala na rozkaz pánička. Bola to kompaktná masa sluhov konajúca poslušne na povel. Za to dostala od pánička svoju kosť, ktorú vzorne ohlodala.
  Tento model ide celým spektrom tzv. politických strán.
  Príučku z demokracie ste už jednu dostali vy od voličov v komunálnych voľbách.
  Druhá bude 4.11.2017
  GAME OVER

 47. 47
  Peter Klimo says:

  a nejvyssi sa uz vyjadril pisomne? neviete?
  uz by aj nacase bolo..

 48. 48
  Terasky says:

  Pobočka z radnice na 3 týždne preložená do USA.Nastane transatlantická spolupraca.

 49. 49
  Parva Roma says:

  Primátor sa naplno venuje vypracovaniu odpovede. Kalendár na tento týždeň má prázny.

 50. 50
  Nora Vavrová says:

  Festival Lumen nie je organizovaný žiadnou politickou stranou. Organizujú ho saleziáni, Domka združenie saleziánskej mládeže a Mesto Trnava.

  Norika Vavrová | médiá
  norika.vavrova@festivallumen.sk
  web: http://www.fln.sk
  mail: info@festivallumen.sk

  • 50.1
   pIL says:

   vypisete aj riaditelov festivalu ?
   a firmy ktore vam zabezpecovali sbs, stage management a pod ?

  • 50.2
   Ako says:

   p. Vavrova , realizovali ste aj hlukove merania najsilnejšej aparatúry na malom námestí ? Mohlo by to uz konečne kompetentných /hlavne mesto ako spoluorganizátora / zaujímať .

 51. 51
  terazky says:

  Analýza situácie ohladne netransparentnáho postupu primátoa na čo poukázal poslanec Mráz.Neviem kto z členov mestkej časti stred, navrhol v participatívnom rozpočte konanie tejto akcie zameranej na študentov univerzity.Myslím ,že už tu bol zneužitý princíp paricipatívneho rozpočtu ,,iniciaíva zdola,,Neschválenie na mestkej rade, bolo len také malé upozornenie no, no, no. Stále mohol primátor legitímne argumentovať a presviečať, lenže neúčasť na meskej rade a následne na mestkom zastupitelstv s veľmi chabími ospravedlneniami vyvcholilo do situácie v rámci rokovacieho poriadku,ktorou sa poslanci snažili upozorniť na netransparentnosť postupu,avšak poslanec Fúzak poslanec za Kopánku, ktorému záleží na kultúrnom vyžití voličov volebného obvodu stred bol vo svojom úsilí neoblomný.

 52. 52
  terazky says:

  A tá odpoved poslancovi Mrázovi a trnavskej verejnosti už prišla cez atlantik ohľadom natrasparentného chovania primátora Bročku? Alebo ked to už sa prevalilo čo to už bude komentovať.Pán poslanec Fúzak poprosím striedať ruky s potleskom a slniečka acpom 4 páry.Dakujem.

 53. 53
  Micro says:

  Primátor stále nepracuje?
  Kalendár má prázdny a z pracovnej cesty sa už vrátil…

 54. 54
  Micro says:

  18.09.2017 – 29.09.2017
  zahraničná pracovná cesta

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.