reklama

Baroš predstavil priority svojho volebného programu, podporu mu vyjadril prvý ponovembrový primátor Borbély

Primátorský kandidát Branislav Baroš z OZ Trnava pre každého predstavil vo štvrtok 29. septembra 2022 na tlačovej besede základné tézy svojho volebného programu. Na stretnutí s novinármi sa zúčastnil aj prvý primátor Trnavy po Novembri ’89 Imrich Borbély, ktorý vyjadril podporu Barošovej kandidatúre.

Na úvod Branislav Baroš pripomenul základné tézy svojho programu: sú nimi dôstojná, slušná a aj osobná komunikácia tvárou v tvár s obyvateľmi mesta, efektívne riešenie statickej a dynamickej dopravy a budúcnosť mesta postavená na spolupráci troch dôležitých pilierov – verejnej, akademickej a podnikateľskej sféry.

Líder OZ Trnava pre každého chce v prípade zvolenia vytvoriť komunikačnú platformu, napríklad pravidelne vyhradené dni pre verejné stretnutia s verejnosťou, na ktorých by radnica komunikovala dôležité investičné zámery či plány a odpovedala na otázky obyvateľov zoči-voči.

V oblasti dopravy považuje Baroš za potrebné budovanie záchytných parkovísk, jednopodlažných parkovísk a parkovacích domov. Nespokojnosť s fungovaním Mestskej autubusovej dopravy plánuje riešiť jej modernizáciou, zefektívnením a zavedením výhod pre Trnavčanov.

Medzi priority považuje aj „zintenzívnenie spolupráce mesta a štátnej správy s cieľom dobudovať južný obchvat a otvorenie rokovaní o severnom obchvate“.


Zľava prvý porevolučný primátor Trnavy Imrich Borbély, Branislav Baroš a architekt Róbert Suchý

FOTO: trnava-live.sk

Baroš považuje za veľmi dôležitú komunikáciu na úrovni radnica – akademická obec – podnikatelia a firmy. „Takáto platforma pre
vzájomne výhodnú spoluprácu mesta a akademickej pôdy s podnikateľmi a najväčšími zamestnávateľmi v záujme prinesie skvalitnenia života, budovanie infraštruktúry a vytvorenie nových investičných a pracovných príležitostí,“
tvrdí.

Vo volebnom programe sa Baroš a jeho združenie venuje okrem iného aj prehodnoteniu možnosti zníženia dane z nehnuteľností, rozširovaniu kapacít jaslí a materských škôl, zavedeniu Karty Trnavčana s výhodami pre obyvateľov s trvalým pobytom, vytvoreniu športových tried pre mestské talenty, podpore procesu na výstavbu zariadenia pre energetické zhodnocovanie odpadov, obnoveniu výstavby mestských nájomných bytov v súčinnosti so štátom, modernizácii a rozšíreniu počtu zberných dvorov, pokračovaniu výstavby polopodzemných kontajnerov či zvýšeniu počtu zón na venčenie psov.

Za podstatný projekt považuje OZ Trnava pre každého komplexnú obnovu Paulínskej ulice. Člen združenia architekt Róbert Suchý predstavil víziu nového využitia Paulínskej ulice, kde by existujúci stredový zelený koridor mal poslúžiť ako trvalý mestský trh.

„Ukončilo by sa jeho „kočovanie“ po meste, a historicky by sa vrátil tam, kde ho naši predkovia navštevovali. Jeho umiestnením do existujúcej zelene by sa výrazne zvýšila jeho estetická funkčná hodnota, o príjemnom využití prirodzeného tienenia stromov pre všetkých účastníkov ani nehovoriac,“ vysvetlil Róbert Suchý.

Branislav Baroš vymenoval aj ďalšie konkrétne zámery, ktoré chce po svojom zvolení v meste presadzovať.

Ide napríklad o dopravné prepojenie Prednádražia s Bratislavskou ulicou, vyriešenie situácie s parkovaním Na hlinách, v spolupráci s TTSK výstavbu zdravotného strediska na Linčianskej, vytvorenie okrsku Mestskej polície na Linčianskej a Prednádraží alebo výstavbu protihlikovej steny v Modranke pri diaľničnom privádzači či vybudovanie komunikácie do obchodno – priemyselnej zóny v Modranke mimo zastavaného územia.

Na tlačovej besede sa zúčastnil aj Imrich Borbély, prvý primátor Trnavy po Novembri ’89. Na čele mesta stál v rokoch 1990 – 1994. „Svojou prítomnosťou chcem podporiť kandidatúru Branislava Baroša na post primátora mesta,“ uviedol.

Ako ďalej poznamenal, každý z doterajších primátorov Trnavy priniesol mestu mnoho dobrého.

„Je to pochopiteľné, pretože každý prichádza na tento post s odhodlaním urobiť niečo pre mesto. Ale každý má nielen svoje priority, ale aj limity, nikto nie je univerzálny. Preto som zástancom myšlienky, že funkčné obdobia pre jednu osobu v tejto funkcii majú byť len dve. Pokladám za správne, aby sa o primátorskú funkciu uchádzal človek, ktorý má iné zameranie. Myslím si, že pán Baroš má jasnú víziu, aby so svojím tímom posunul Trnavu o poschodie vyššie,“ dodal Imrich Borbély.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2022 13:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.