reklama

Vzniklo občianske združenie Trnava pre každého, jeho líder Branislav Baroš sa chce uchádzať o post primátora mesta

Občianske združenie Trnava pre každého a jeho líder Branislav Baroš predstavili vo štvrtok 28. októbra 2021 na tlačovej besede svoje ciele a zámery. Združenie chce vytvoriť priestor na komunikáciu názorov a skutočných potrieb všetkých Trnavčanov. Líder nezávislej občianskej iniciatívy zároveň potvrdil, že sa plánuje uchádzať o post primátora Trnavy v komunálnych voľbách v roku 2022.

„Po mnohých debatách s kolegami sme sa rozhodli aktívne zapojiť do života v našom meste a založiť občianske združenie Trnava pre každého. Názov sme vybrali ako záväzok voči všetkým Trnavčanom. Mesto sa musí rozvíjať všestranne, a nie iba ku prospechu niektorých záujmových skupín,“ povedal na úvod stretnutia s novinármi 48 – ročný podnikateľ a manažér v oblasti stojárenstva a trnavský rodák Branislav Baroš.

Podľa jeho slov on a jeho tím, vytvorený zo skúsených ľudí a odborníkov z viacerých oblastí a profesií, dlhodobo vnímajú, že „v Trnave neexistuje žiadna reálna diskusia o dôležitých krokoch vedenia mesta. Sme pripravení takúto diskusiu iniciovať a samozrejme aktívne sa do nej aj zapojiť. Ak totiž chýba akákoľvek diskusia, logicky dochádza k rozdeleniu verejnosti na fanúšikov a odporcov krokov, ktoré primátor a zastupiteľstvo robí“.


Branislav Baroš počas predstavenia OZ Trnava pre každého, 28. októbra 2021

FOTO: trnava-live.sk

Ako veľké negatívum súčasnej Trnavy vníma Branislav Baroš polarizáciu obyvateľov mesta, aká nebola nikdy v minulosti. „Stále častejšie sa dejú veci, ktoré túto polarizáciu ešte viac prehlbujú. Začalo to zvýšením mestských daní, pokračovalo zvýšením cien parkovného, budovaním cyklotrás na nevhodných miestach, bezhlavým výrubom stromov, minimálnou starostlivosťou o stávajúcu a novovysadenú zeleň, a mohli by sme pokračovať,“ konštatuje.

Za veľké problémy mesta a jeho obyvateľov považuje OZ Trnava pre každého na základe vlastného prieskumu dopravu a parkovanie, vyladenie grafikonu MHD, efektívne zvýšenie počtu parkovacích miest, ale aj na rozumný rozvoj cyklotrás či bezpečné chodníky pre chodcov.

„V neposlednom rade, mesto Trnava musí vyvinúť čo najväčšie a najefektívnejšie úsilie na dostavanie južného obchvatu a vyriešiť tak stále gradujúci problém s prejazdom cez hlavné tepny nášho mesta,“ poznamenal Baroš.

Spájať, nie rozdeľovať

Združenie chce vyvíjať svoje aktivity viacerými spôsobmi. Bude aktívne komunikovať s obyvateľmi, riešiť ich skutočné problémy, prinášať podnety, návryh a riešenia v záujme čo najlepšieho rozvoja Trnavy.

Členovia a spolupracovníci združenia sa budú osobne stretávať s obyvateľmi všetkých mestských častí a diskutovať s nimi o tom, čo ich trápi a čo je potrebné vylepšiť, zmeniť a vyriešiť.

V tíme OZ Trnava pre každého pôsobí už dnes viacero odborníkov z oblastí dopravy, životného prostredia, kultúry, histórie či športu. Združenie uvíta medzi sebou ďalšie tváre, ktoré sa zaujímajú o dianie v Trnave a dokážu prísť s nápadmi na skvalitnenie života v Trnave.

„Sme pripravení naplniť celú kandidátku v komunálnych voľbách 2022. Chceme, aby v nej boli odborníci z praxe, ľuďia, ktorí majú niečo za sebou, svoju minulosť a históriu v tomto meste. Mojím hlavným cieľom je ľudí spájať, nie rozdeľovať. Za najväčšie negatívum mesta vnímam rozdelenie obyvateľov, fungovanie záujmových skupín, ktoré v našom meste nejakým spôsobom fungujú v spolupráci s vedením mesta, čo spôsobuje polarizáciu medzi obyvateľmi,“ vyhlásil Baroš.

Ako doplnil, v Trnave sa narodil, žije v tomto meste prítomnosť a chce, aby Trnava ponúkla budúcnosť pre všetkých ľudí, ktorí tu žijú.

Na otázku ďalších možných kandidátov na post primátora v komunálnych voľbách a hľadania najsilnejšieho súpera Petrovi Bročkovi Baroš odpovedal, že v prípade, že by hrozilo trieštenie hlasov protikandidátov, bude ochotný zúčastniť sa „primárok“a na základe ich výsledku by sa Bročkovi vo voľbách postavil najsilnejší z kandidátov.

S vyhlásením v rovnakom duchu v deň tlačovky OZ Trnava pre každého prišiel aj doposiaľ jediný známy primátorský kandidát Marián Galbavý.

Správu o oznámení kandidatúry Branislava Baroša a jeho tímu „Trnava pre každého” som prijal s veľkým potešením. Dáva mi to nádej, že nie som jediný, kto vníma potrebnú zmenu na primátorskom kresle, ale aj v mestskom zastupiteľstve. Stav, v ktorom sa momentálne mesto nachádza, už nie je ďalej udržateľný.

Nedá sa naďalej zadlžovať mesto a premieňať náklady na pomníky pána primátora, ktorými sa všade vychvaľuje. Koncepciu však mesto nemá. Dlho by sme hľadali vyriešené problémy súčasným vedením, ktoré potrebujú určitú komplexnosť a vyžadujú odborné znalosti.

Len spoločným úsilím dosiahneme nevyhnutnú zmenu, to je jasné ako facka!

Chcem pre to urobiť maximum. Je nevyhnutné spojiť sily a nie ich rozdrobiť. Verejne sa hlásim k tomu,
že:
– Nebudem útočiť na iných protikandidátov primátora Petra Bročku.
– Ponúkam, aby sa vytvorila vhodná forma „primárok”, a aby sa len ten najsilnejší kandidát postavil proti Petrovi Bročkovi; som pripravený na základe týchto primárok odovzdať podporu najsilnejšiemu z nás.

Preto stojím za všetkými, ktorí sa rozhodnú bojovať za pozitívnu zmenu v prospech našej Trnavy a blaha jej obyvateľov. Nech čas ukáže, kto je tým najvhodnejším kandidátom.

Marián Galbavý, 28. 10. 2021

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2021 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.