reklama

Vzniklo občianske združenie Trnava pre každého, jeho líder Branislav Baroš sa chce uchádzať o post primátora mesta

Občianske združenie Trnava pre každého a jeho líder Branislav Baroš predstavili vo štvrtok 28. októbra 2021 na tlačovej besede svoje ciele a zámery. Združenie chce vytvoriť priestor na komunikáciu názorov a skutočných potrieb všetkých Trnavčanov. Líder nezávislej občianskej iniciatívy zároveň potvrdil, že sa plánuje uchádzať o post primátora Trnavy v komunálnych voľbách v roku 2022.

„Po mnohých debatách s kolegami sme sa rozhodli aktívne zapojiť do života v našom meste a založiť občianske združenie Trnava pre každého. Názov sme vybrali ako záväzok voči všetkým Trnavčanom. Mesto sa musí rozvíjať všestranne, a nie iba ku prospechu niektorých záujmových skupín,“ povedal na úvod stretnutia s novinármi 48 – ročný podnikateľ a manažér v oblasti stojárenstva a trnavský rodák Branislav Baroš.

Podľa jeho slov on a jeho tím, vytvorený zo skúsených ľudí a odborníkov z viacerých oblastí a profesií, dlhodobo vnímajú, že „v Trnave neexistuje žiadna reálna diskusia o dôležitých krokoch vedenia mesta. Sme pripravení takúto diskusiu iniciovať a samozrejme aktívne sa do nej aj zapojiť. Ak totiž chýba akákoľvek diskusia, logicky dochádza k rozdeleniu verejnosti na fanúšikov a odporcov krokov, ktoré primátor a zastupiteľstvo robí“.


Branislav Baroš počas predstavenia OZ Trnava pre každého, 28. októbra 2021

FOTO: trnava-live.sk

Ako veľké negatívum súčasnej Trnavy vníma Branislav Baroš polarizáciu obyvateľov mesta, aká nebola nikdy v minulosti. „Stále častejšie sa dejú veci, ktoré túto polarizáciu ešte viac prehlbujú. Začalo to zvýšením mestských daní, pokračovalo zvýšením cien parkovného, budovaním cyklotrás na nevhodných miestach, bezhlavým výrubom stromov, minimálnou starostlivosťou o stávajúcu a novovysadenú zeleň, a mohli by sme pokračovať,“ konštatuje.

Za veľké problémy mesta a jeho obyvateľov považuje OZ Trnava pre každého na základe vlastného prieskumu dopravu a parkovanie, vyladenie grafikonu MHD, efektívne zvýšenie počtu parkovacích miest, ale aj na rozumný rozvoj cyklotrás či bezpečné chodníky pre chodcov.

„V neposlednom rade, mesto Trnava musí vyvinúť čo najväčšie a najefektívnejšie úsilie na dostavanie južného obchvatu a vyriešiť tak stále gradujúci problém s prejazdom cez hlavné tepny nášho mesta,“ poznamenal Baroš.

Spájať, nie rozdeľovať

Združenie chce vyvíjať svoje aktivity viacerými spôsobmi. Bude aktívne komunikovať s obyvateľmi, riešiť ich skutočné problémy, prinášať podnety, návryh a riešenia v záujme čo najlepšieho rozvoja Trnavy.

Členovia a spolupracovníci združenia sa budú osobne stretávať s obyvateľmi všetkých mestských častí a diskutovať s nimi o tom, čo ich trápi a čo je potrebné vylepšiť, zmeniť a vyriešiť.

V tíme OZ Trnava pre každého pôsobí už dnes viacero odborníkov z oblastí dopravy, životného prostredia, kultúry, histórie či športu. Združenie uvíta medzi sebou ďalšie tváre, ktoré sa zaujímajú o dianie v Trnave a dokážu prísť s nápadmi na skvalitnenie života v Trnave.

„Sme pripravení naplniť celú kandidátku v komunálnych voľbách 2022. Chceme, aby v nej boli odborníci z praxe, ľuďia, ktorí majú niečo za sebou, svoju minulosť a históriu v tomto meste. Mojím hlavným cieľom je ľudí spájať, nie rozdeľovať. Za najväčšie negatívum mesta vnímam rozdelenie obyvateľov, fungovanie záujmových skupín, ktoré v našom meste nejakým spôsobom fungujú v spolupráci s vedením mesta, čo spôsobuje polarizáciu medzi obyvateľmi,“ vyhlásil Baroš.

Ako doplnil, v Trnave sa narodil, žije v tomto meste prítomnosť a chce, aby Trnava ponúkla budúcnosť pre všetkých ľudí, ktorí tu žijú.

Na otázku ďalších možných kandidátov na post primátora v komunálnych voľbách a hľadania najsilnejšieho súpera Petrovi Bročkovi Baroš odpovedal, že v prípade, že by hrozilo trieštenie hlasov protikandidátov, bude ochotný zúčastniť sa „primárok“a na základe ich výsledku by sa Bročkovi vo voľbách postavil najsilnejší z kandidátov.

S vyhlásením v rovnakom duchu v deň tlačovky OZ Trnava pre každého prišiel aj doposiaľ jediný známy primátorský kandidát Marián Galbavý.

Správu o oznámení kandidatúry Branislava Baroša a jeho tímu „Trnava pre každého” som prijal s veľkým potešením. Dáva mi to nádej, že nie som jediný, kto vníma potrebnú zmenu na primátorskom kresle, ale aj v mestskom zastupiteľstve. Stav, v ktorom sa momentálne mesto nachádza, už nie je ďalej udržateľný.

Nedá sa naďalej zadlžovať mesto a premieňať náklady na pomníky pána primátora, ktorými sa všade vychvaľuje. Koncepciu však mesto nemá. Dlho by sme hľadali vyriešené problémy súčasným vedením, ktoré potrebujú určitú komplexnosť a vyžadujú odborné znalosti.

Len spoločným úsilím dosiahneme nevyhnutnú zmenu, to je jasné ako facka!

Chcem pre to urobiť maximum. Je nevyhnutné spojiť sily a nie ich rozdrobiť. Verejne sa hlásim k tomu,
že:
– Nebudem útočiť na iných protikandidátov primátora Petra Bročku.
– Ponúkam, aby sa vytvorila vhodná forma „primárok”, a aby sa len ten najsilnejší kandidát postavil proti Petrovi Bročkovi; som pripravený na základe týchto primárok odovzdať podporu najsilnejšiemu z nás.

Preto stojím za všetkými, ktorí sa rozhodnú bojovať za pozitívnu zmenu v prospech našej Trnavy a blaha jej obyvateľov. Nech čas ukáže, kto je tým najvhodnejším kandidátom.

Marián Galbavý, 28. 10. 2021

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2021 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.