reklama

Združenie Trnava pre každého organizuje petíciu za zrušenie nového dopravného značenia na Špíglsále

Na základe množstva negatívnych reakcií obyvateľov štvrte Špíglsál na nové dopravné značenie v tejto časti Trnavy sa občianske združenie Trnava pre každého rozhodlo zorganizovať petíciu, v ktorej podpísaní obyvatelia Trnavy žiadajú primátora o bezodkladné zrušenie tohto značenia a vrátenie možností prejazdu a parkovania do stavu pred 1. júlom tohto roka.

Predseda petičného výboru a líder združenia Branislav Baroš zdôrazňuje, že domy v tejto pokojnej trnavskej štvrti sú postavené a skolaudované už niekoľko desaťročí.

„Ich majitelia navrhovali vlastné bývanie s ohľadom na jestvujúcu dopravnú infraštruktúru. Mnohí nemajú vytvorené podmienky na parkovanie, či už pre seba, alebo rodinných príslušníkov. Nové značenie extrémne komplikuje situáciu návštevám, ošetrovateľom, rôznym službám, či opravárom,“ vysvetľuje Baroš.

Aj zakreslenie cyklochodníkov do jestvujúcich dopravných trás podľa neho výrazne obmedzuje presun obyvateľov v tejto časti mesta.

„Cyklisti majú predsa vlastné alternatívne chodníky, či už cez Park Janka Kráľa alebo cez trasu vyznačenú na Študentskej ulici,“ argumentuje Branislav Baroš.

Členmi petičného výboru sú ďalší členovia združenia, na ktorých sa so žiadosťou o riešenie situácie obracajú desiatky obyvateľov Špíglsálu.

Súčasné nové dopravné značenie, iniciované úzkou skupinou okolo trnavského primátora podľa nich znehodnocuje kvalitu bývania a znižuje hodnotu nehnuteľností v tejto lokalite.

„S verejným priestorom nemôže narábať iba úzka skupina ľudí,“ zdôrazňuje Branislav Baroš, podľa ktorého tieto zavedené zmeny nereflektujú verejný záujem, záujem obyvateľov Trnavy.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2022 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.