reklama

TTSK má schválený rozpočet, župa pomôže sumou 33-tisíc eur postihnutým výbuchom v Prešove

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) schválili rozpočet na rok 2020. Medzi hlavné priority patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest, či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci schválili aj pomoc pre mesto Prešov vo výške 33-tisíc eur, ktorá má pomôcť eliminovať dopady obetiam výbuchu plynu.

Trnavskej župe sa podarilo za uplynulé dva roky znížiť dlh o 9 %, čo vytvorilo priestor na rozvojové projekty v budúcnosti. Aj napriek predpokladu zníženia príjmov v dôsledku zhoršujúceho sa makro-ekonomického výhľadu a dopadom legislatívy, prijatej poslancami Národnej rady, župa má vyrovnaný rozpočet. 

V roku 2020 sa podarilo zachovať objem kapitálových výdavkov na úrovni roku 2019. Z kapitálového rozpočtu kraj investuje 6,3 mil. € do rekonštrukcie a modernizácie budov škôl (3,5 mil. €), kultúrnych inštitúcií (1,5 mil. €) a zariadení sociálnych služieb (1,3 mil. €).


Decembrové rokovanie poslancov TTSK

Na modernizáciu župných ciest je pripravených 7 mil. €, úspešný projekt „autobus na zavolanie“ sa bude rozširovať a bude pokračovať aj príprava integrovaného dopravného systému. V oblasti vzdelávania bude aj naďalej priorita podpora systému duálneho vzdelávania a kraj pripravil aj podporný program pre učiteľov, ktorý pomôže motivovať pedagógov a zatraktívni toto povolanie pre nových mladých učiteľov.

Viac zdrojov je nasmerovaných aj do sociálnych služieb. Oproti roku 2019 ide o navýšenie o 5,4 mil. €, takže v nasledujúcom roku bude k dispozícií skoro 29 mil. €.

V rámci všetkých výziev, dotácií a grantov v budúcom roku župa prerozdelí rekordných 2,1mil. €. Poslanci TTSK tiež upravili podmienky výkonu referenda v kraji, čím sa TTSK stal len druhou župou, ktorá má tento inštitút legislatívne upravený.

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

„Vyčlenenie finančnej sumy 33 tis. € je našim prejavom solidarity a chceme aspoň touto formou pomôcť tým, ktorých sa dotkla tragická udalosť v Prešove. Nedokážeme vrátiť to najcennejšie – ľudský život, ale chceme byť, aj my s poslancami zastupiteľstva, v mene obyvateľov Trnavského kraja, aspoň takto nápomocní pri riešení následkov tejto tragédie,“ povedal župan Jozef Viskupič.

Poskytnutie finančných prostriedkov schválili na decembrovom rokovaní aj poslanci zastupiteľstva TTSK, ktorí vyjadrili podporu tejto pomoci.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2019 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.