reklama

Trnavský župan rokoval so šéfom Železničnej spoločnosti Slovensko: Chceme prepravovať viac ľudí vo vlakoch

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič rokoval v utorok 17. decembra 2019 s generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSSK) Filipom Hlubockým. Trnavská župa chce dosiahnuť, aby koľajová doprava bola nosným dopravným systémom v kraji. K tomu je však potrebná úzka spolupráca župy tak so Železničnou spoločnosťou Slovensko, ako aj Železnicami Slovenskej republiky.

„Sme si vedomí, že ak chceme mať zmysluplnú verejnú dopravu, kde nebudú vedľa seba chodiť poloprázdne vlaky a autobusy, musíme spolupracovať. Chceme v našej župe viac ľudí prepravovať vo vlakoch. Preto musíme hovoriť o skapacitnení železničnej dopravy, pravidelných taktoch, či hlbšej integrácii vlakovej a autobusovej prímestskej a mestskej dopravy. Teší ma, že dnes sme mohli s vedením ŽSSK rokovať o týchto prioritách,“ povedal trnavský župan J. Viskupič.

Ilustračné foto: ŽSSK

Trnavská župa má záujem byť súčasťou Západoslovenského dopravného integrovaného systému, ktorý by mal zahŕňať Bratislavský a Trnavský samosprávny kraj, čo si bude vyžadovať úzku spolupráci všetkých dopravcov.

“Tiež sme hovorili o situácii v meste Hlohovec, kde pri plánovanej oprave cestného mosta, chceme posilniť práve vlakovú dopravu, ako alternatívu k osobnej automobilovej doprave. Ide o smery medzi Hlohovcom a Trnavou resp. Hlohovcom a Leopoldovom,” poznamenal Viskupič.

Témou rokovania bol tiež ďalší rozvoj vlakovej dopravy smerom do Nitry, ale aj modernizácia základnej infraštruktúry na prestupných staniciach, ako sú parkoviská, kryté nástupištia, stojany na bicykle a podobne.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2019 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský župan rokoval so šéfom Železničnej spoločnosti Slovensko: Chceme prepravovať viac ľudí vo vlakoch”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.