reklama

Železničná spoločnosť Slovensko obmedzí dopravu na tratiach Trnava – Bratislava a Trnava – Kúty

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozorňuje cestujúcich, že je nútená pozastaviť vedenie 33 osobných vlakov, ktoré premávajú na linke Trnava – Bratislava-Nové Mesto (linka IDS BK S55) a na trati Trnava – Kúty, a to od stredy 27. januára 2021 až do odvolania.

Ako informoval riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáša Kováč, na úseku Trnava – Bratislava-Nové Mesto nebude premávať 27 osobných vlakov (Os).

“V rámci prímestskej dopravy ostane zabezpečený 1-hodinový takt, v čase dopravnej špičky bude zabezpečený 30-minútový takt vlakov pri kombinácii vlakov Os a REX. V úseku Pezinok – Bratislava zostane v čase dopravnej špičky zachovaný 20-minútový interval spojov,” uviedol Kováč.

Na úseku Trnava – Kúty bude zavedený grafikon v režime ako počas sobôt a dní pracovného pokoja. Počas celého dňa bude zabezpečené železničné spojenie v 2-hodinovom takte, alternatívou spojenia v čase rannej dopravnej špičky bude prímestská autobusová doprava. Obmedzenie sa dotkne šiestich vlakov.

Ilustračné foto: ZSSK

Vyťaženie dotknutých vlakových súprav ZSSK sa v období od 1. januára do 25. januára 2021 pohybovalo na úrovni od 10 % do 40 % ich celkovej kapacity. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 ide až o 70 % pokles cestujúcich.

“ZSSK musela pristúpiť k ďalšiemu obmedzovaniu prímestskej dopravy predovšetkým z dôvodu zvýšenej chorobnosti a karantény prevádzkových zamestnancov ZSSK na pozícii rušňovodič po skríningovom testovaní v období od 18. do 25. januára, aktuálnej vyťaženosti vlakov ZSSK, ako aj naďalej platiaceho lockdownu,” vysvetlil Kováč.

Aktuálne chýba ZSSK v rámci celého Slovenska 102 rušňovodičov a 91 vlakvedúcich.

V súvislosti s vlakovým personálom je kritická situácia predovšetkým na západnom Slovensku. ZSSK realizovala v termíne od 5. do 15. 1. 2021 medzi zamestnancami vlastný prieskum ohľadne záujmu o očkovanie na COVID-19. Dotazníka sa zúčastnilo 77 % zamestnancov, pričom až 70 % respondentov prejavilo záujem o očkovanie.

“ZSSK by veľmi privítala, ak by boli viaceré, pre prevádzku osobnej vlakovej dopravy kľúčové profesie (vrátane rušňovodičov a vlakvedúcich) zaradené už do aktuálnej fázy očkovania, keďže od ich práce doslova závisia milióny cestujúcich, no ich odbornosť znemožňuje nahradiť ich v krátkom čase iným personálom. Aktuálne je väčšina z týchto zamestnancov zaradená pre očkovanie proti COVID-19 až v 10. a 11. fáze,” poznamenal hovorca dopravnej spoločnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2021 7:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Železničná spoločnosť Slovensko obmedzí dopravu na tratiach Trnava – Bratislava a Trnava – Kúty”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.