reklama

Trnava pripravuje nové VZN o rušení nočného pokoja. Názor môžu vyjadriť aj občania a podnikatelia

Mesto Trnava organizuje verejnú diskusiu s občanmi na tému nočného pokoja. Vyjadriť svoj názor na nové Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o rušení nočného pokoja môžu obyvatelia aj podnikatelia.

“O ktorej hodine by malo večer mesto stíchnuť a ponoriť sa do nočného pokoja? Táto téma vzbudzuje veľkú diskusiu i emócie. Občania bývajúci v blízkosti prevádzok majú o nej inú predstavu než majitelia takýchto podnikov či ľudia, ktorí sa radi zabavia aj v neskorších večerných hodinách. Vyhovieť každému je ťažké, niekedy nemožné, treba však hľadať kompromisy a riešenia, ktoré budú čo najviac vyhovovať všetkým zúčastneným stranám,” konštatuje radnica v tlačovej správe.

Ilustračné foto

Mesto Trnava preto organizuje verejnú diskusiu, ktorá sa uskutoční v pondelok 3. februára 2020 o 16.00 hod. v zasadačke mestského zastupiteľstva na radnici (Hlavná 1), kde budú svoj názor môcť vyjadriť obyvatelia mesta i podnikatelia.

“Samospráva bude z tejto spätnej väzby vychádzať pri príprave nového všeobecne záväzného nariadenia upravujúceho čas nočného pokoja v meste.
Pripomíname, že za rušenie nočného pokoja sa okrem hlasnej hudby považuje aj hlasné vyspevovanie, vykrikovanie, zhováranie alebo vytváranie iných hlasitých zvukových efektov a zvukov ako sú napríklad zábavná pyrotechnika, neopodstatnené používanie klaksónov, hlučná jazda na motorke, vibrácie tónov nízkej frekvencie a podobne,”
približuje mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2020 14:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

19 komentárov pre “Trnava pripravuje nové VZN o rušení nočného pokoja. Názor môžu vyjadriť aj občania a podnikatelia”

 1. 1
  hejter says:

  Také dôležité stretnutie oznámia len 5 kalendárnych dní vopred? A potom sa budú oháňať, že im nik neprišiel. To je ako s tou úpravou VZN, kde dôvody zverejnili až v polovici pripomienkovacieho konania…

  • 1.1
   navrhovatel says:

   nove VZN ma byt o tom ci takymto ludom rozbijeme hubu tak ze budu niekolko dni prijimat stravu slamkou alebo jednorazovo dobrovolne prispeju do mestskej pokladnice sumou vacsou ako 500 eur a ked je po 22. hodine zavru tu svoju klapacku

 2. 2
  kabát says:

  Oni všetko vedia najlepšie. Ľudí aktuálne nepotrebujú. Už odvolili a ešte môžu zaplatiť nové dane a dávať palčeky hore.
  LenOn sa pripravuje na piatok tam sa stretne zo svojimi.
  Dal statusík na povel centrály :
  Čaute kamoškovci, čo ste z Trnavy a zatiaľ plánujete voliť ĽSNS, pošlite mi pls do správy čo konkrétne vás k tomu vedie, resp. motivuje, prípadne čo od toho očakávate a môžeme sa o tom porozprávať, Díky
  Prečo nedal napr :
  Čaute kamoškovci, čo ste z Trnavy a zatiaľ plánujete voliť feťaka a užeho pošlite mi pls do správy čo konkrétne vás k tomu vedie, resp. motivuje, prípadne čo od toho očakávate a môžeme sa o tom porozprávať, Díky
  Alebo napr :
  Čaute kamoškovci, čo ste z Trnavy a zatiaľ plánujete voliť SMER ktorý ma roky zamestnával pošlite mi pls do správy čo konkrétne vás k tomu vedie, resp. motivuje, prípadne čo od toho očakávate a môžeme sa o tom porozprávať, Díky

  Smer tu 12 rokov kradne ale tam nejde buntošiť.
  ĽSNS nekradne ( asi ) tam zase ide.
  Trochu tomu nerozumiem. Že by mu centrála dala rozkaz a on poslušne skáče.
  Za koho vlastne kope ? Najprv vymetal smerácke úrady, potom akože nezávislý a teraz asi závislý. Za posledných pár rokov poprevracal kopu kabátov.

  • 2.1
   123 says:

   Nezávislá brada by radšej mohla napísať na FB,čo vedie práve jeho,takto sa angažovať s progresívnou lúzou.Ludia Vás už prekukli.Najskorej plno hejtu a potom keď obsadíme stoličky,zvyšovanie dani,zvyšovanie poplatkov a samozrejme sebe zvyšovanie platov.

  • 2.2
   Karol says:

   Ako on môže napísať “kamoškovci” “kamoši” “kamaráti” a pod…, veď to by sa mu neozval nikto. Ak si dobre spomínam, tak reálnych kamarátov nemal, nemá a obávam sa, že ani nebude nikdy mať. Akurát tak fanúšikov na FB. To mu patrí. Tí ho totiž nepoznajú osobne, čo je to za charakter…a aký naozaj ten človek je a o čo mu ide…Aj tí jeho FB kamoškovia budú ešte prekvapení, kam to mesto privedie…žiaľ…

   • 2.2.1
    sprava says:

    Nero sa dostal do pre neho neriešiteľnej situácie , jedni hovoria o asociáloch zneužívajúci náš sociálny systém , druhý hovorí o darebných robošoch, ktorý si nevedia nájsť prácu.Kto chce pracovať ten si robotu nájde tak za Dzurindu , tak aj za Fica. Teraz rozlíš kto je je viac protispoločenský. Ten druhý k tomu pridal aj návod na zbohatnutie a inšpiračné nápady, Sulík sa zasadzuje za dekriminalizáciu marihuany, tak je takmer isté že to bude víťazstvo zdravého rozumu v podaní trnavského receptu. Chaos je najlepšia zastieracia taktika na nastolenie vlády z rokov 2010-2012, vtedy to padlo len na tom že ožobračovanie a kradnutie ľudí nebolo rovnomerne rozložené na všetkých zúčastnených. Island je príkladom že keď sa spoja sily a prestane sa kradnúť, zrazu je financií dostatok. Podotýkam že Island bol na pokraji ekonomického kolapsu ako Grécko.

 3. 3
  juro42 says:

  Rozsudok Krajského súdu v spore medzi prokurátorom a Vajnorami. http://merit.slv.cz/KSBA/5S/40/2017
  “Vzhľadom na uvedené je preto súd toho názoru, že oblasť, ktorú čiastkovo upravuje VZN, t.j, stanovenie doby nočného času a s ním súvisiaca problematika (rušenie nočného kľudu, zodpovednosť za jeho porušenie, kontrola jeho dodržiavania) nepatrí podľa súčasnej platnej právnej úpravy do sféry samosprávy obce – a to s poukazom na § 4 ods. 3 zákona o obecnom zriadení, ale je súčasťou výkonu štátnej správy, preto predmetná úprava VZN je v rozpore s § 6 odsek 1 zákona o obecnom zriadení. Rovnako treba skonštatovať, že je v rozpore aj s ustanovením § 6 odsek 2 zákona o obecnom zriadení, pretože žiadny aktuálne platný zákon a ani iný všeobecne záväzný právny predpis nesplnomocňuje obec (mestskú časť) na vydanie VZN upravujúceho problematiku nočného kľudu.”
  Záver: Mestská časť Vajnory vydala VZN, kde chcela riešiť nočný kľud a iné záležitosti. Súd jednoznačne rozhodol, že toto nie je v kompetencii mesta a teda aj Trnava môže zabudnúť na to, že dovolí nejaké výnimky z rušenia nočného kľudu alebo že budú obyvatelia trpieť do 23:00. Nočný kľud je od 22:00. To hovoria zákony a rozsudky súdov a mesto ich musí dodržiavať.

 4. 4
  juro42 says:

  https://www.bratislava.sk/sk/rusenie-nocneho-pokoja
  “Príslušníci mestskej polície pomerne často riešia aj prípady týkajúce sa rušenia nočného pokoja. Vychádzajú pritom zo znenia paragrafu 47 priestupkového zákona ktorý hovorí, že priestupku sa dopustí ten, kto poruší nočný pokoj, pričom zákon o ochrane zdravia ľudí ohraničuje nočný čas intervalom od 22:00 h do a 06:00 h.
  Občania, ktorí v tomto čase narúšajú verejný poriadok nadmerne hlučným hlasovým prejavom, púšťaním reprodukovanej hudby s nadmernou hlasitosťou, spôsobovaním nadmerného hluku pochádzajúceho z prevádzky strojov, zariadení a vozidiel sa dopúšťajú priestupku. Výška sankcie, ktorú majú právo vyrubovať príslušníci mestskej polície v blokovom konaní siaha až do výšky 33 €.”
  V Bratislave už v tom majú jasno. Žiadne výnimky od primátora ani 23:00. V Starom meste žiadna hudba na exteriérových sedeniach, ani techno párty vo dvoroch, disko na otvorených priestoroch, ohňostroje a podobné porušovanie zákonov, ako v Trnave.

 5. 5
  centrum says:

  Neviem preco chcu vymyslat koleso, ked zakony hovoria, ze rusenie nocneho pokoja je priestupok. Ako moze niekto udelit vynimku z priestupku?
  To mozem ziadat udelit vynimku na to, aby mohlo byt ukradnute nieco za 25eur? To je predsa tiez priestupok.

  • 5.1
   FsBk says:

   Kámo, lenže tu si v Trnave.
   Namiesto zbierky zákonov tu máme fasa-búka.
   Čo nie je má fasabúku to neexistuje.
   A čo je ofasabúkované, to na 95% tiež neexistuje.

 6. 6
  Jan says:

  Zákon sem zákon tam, na tomto území som Nero – diktátor, a tešte sa že som na rokovanie MZ nedoviedol obľúbeného koňa. Dojem o činorodej práci sa musí neustále prezentovať. Ovečky to vidia a sú spokojné, ochotné aj obhajovať plat čo si štedro nadelil. Toho žiaka z V. ZŠ by som chcel podporiť v jeho práci a pomôcť sa zorientovať v problematike verejnej správy. Ty hovoríš o neošetrených chodníkoch pred bytovkou na Hospodárskej a on točí o šoférovi na sypači. Ja si myslím že ten sypač sa na komunikáciu pred bytovku nezmestí, z toho vidieť aký má Nero prehľad o prácach ,zabezpečujúce zimnú údržbu. Práce na ošetrení chodníkov pri poľadovici zabezpečuje iná firma. V prvý deň poľadovice som pri Merkúre videl 9 pracovníkov s jednými táčkami naplnených soľou , dvoch s lopatami a jedného s rozmetadlom cca na 5 kg soli. Potom o 13 hodine ich niekto videl ako jeden pobehuje s rozmetadlom, piati fajčili a štyria sa hrabali v kontajneroch. Problém cyklo veže je v tom , že parkovanie tátoša trvá pol minúty, keď ideš na bicykli tak ideš na tesnotku s časom a keď sa vás stretne pri cykloveži 10 ,tak aby si stihol vlak zamkneš to do stojana. To nie je o mladých a starých.

 7. 7
  erik says:

  to ked tam pride 10 ludi a 8 bude za predlzenie “vecierky” tak mesto odhlasuje 23.hodinu a bude vravet, ze to tak ludia chceli???

  • 7.1
   erika says:

   Erik musi sa dodrziavat zakon. Ked existuju rozsudky sudu v danej veci, uz nemozu urobit VZN, ktore odporuje rozsudkom sudov, obzvlast najvyssiemu sudu. Najvyssi sud vydal rozsudok, kde sa z VZN nesmu udelovat indivudalne vynimky. Na tento rozsudok je odvolavka v rozsudku, na ktory je uvedeny link.

   • 7.1.1
    erik says:

    RE:Errika says, dakujem za info ,potom info o stretnuti na radnici je len zbytocne populisticke gesto :-(,ktore nic nemoze zmenit

    • 7.1.1.1
     erika says:

     Samozrejme ze je. A este podporuju ludi, aby zacali rozmyslat, hladat vierohodne zdroje, argumentovat. Vsak k tomu sam pan primator vyzyva na svojich facebookovych strankach. Akurat sa stalo to, ze ludia rozmyslat zacali, nasli rozsudky vo veciach, ktore chcu teraz akoze riesit a pritom riesenie maju a teraz ich ti ludia mozu nachytat na hruskach, ako sa hovori. A som zvedava, ako sa postavia k tomu, ze v tychto veciach existuju pravoplatne rozsudky. Aj ked v internetovych diskusiach to uz naznacuju – byvate v meste, tak si zvyknite. Takto toto je vysporiadanie sa pilotov lietadla s objektivnymi faktami. Pekne sa vyfarbuju

    • 7.1.1.2
     hejter says:

     Nemusí byť, ak chcú pod to schovať ešte niečo iné (ako to nie prvý a posledný raz progresívci urobili, keď potrebovali ľudí obalamutiť v témeach, na ktorých mali záujem). Predsa len, ak nočný kľud nemôže VZN regulovať, o čom inom by stretnutie bolo….
     Na FB trnava-live v diskusii k tomuto článku poslanec Krajčo priznal, že nepôjde len o nočný kľud, ale stretnutie bude aj “o hudbe na exteriérovom sedení, tak k otváracím hodinám podnikov, rovnako aj k riešeniu nočného vandalizmu”. Ale to sú už, najmä v prípade hudobnej reprodukcie na terasách, iné témy, ako nočný kľud.
     A keďže už jesenné schvaľovanie úpravy VZN bolo legislatívne pochybné (nezverejnenie dôvodovej správy, ktorá sa nakoniec ukázala ako nerelevantná), aj teraz asi možno čakať habaďúru.

 8. 8
  Mark says:

  Dobrý deň. Na orgovanovej ulici v Trnave sa neustále opakuje situácia, že nám pred bytovkou stoja rôzne auta a majú nastartované motor aj pol hodinu. Nedá sa nám spať. Dá sa to nejako riešiť?

 9. 9
  Mark says:

  Zabudol som dodať, že je to v rozmedzí 23:00 až 3:00 v rámci nočného kľudu. Momentálne je 23:42 a pred bytovkou ma biele auto zapnutý hlučný motor už najmenej pol hodinu

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.