reklama

Trnava pripravuje nové VZN o rušení nočného pokoja. Názor môžu vyjadriť aj občania a podnikatelia

Mesto Trnava organizuje verejnú diskusiu s občanmi na tému nočného pokoja. Vyjadriť svoj názor na nové Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o rušení nočného pokoja môžu obyvatelia aj podnikatelia.

„O ktorej hodine by malo večer mesto stíchnuť a ponoriť sa do nočného pokoja? Táto téma vzbudzuje veľkú diskusiu i emócie. Občania bývajúci v blízkosti prevádzok majú o nej inú predstavu než majitelia takýchto podnikov či ľudia, ktorí sa radi zabavia aj v neskorších večerných hodinách. Vyhovieť každému je ťažké, niekedy nemožné, treba však hľadať kompromisy a riešenia, ktoré budú čo najviac vyhovovať všetkým zúčastneným stranám,“ konštatuje radnica v tlačovej správe.

Ilustračné foto

Mesto Trnava preto organizuje verejnú diskusiu, ktorá sa uskutoční v pondelok 3. februára 2020 o 16.00 hod. v zasadačke mestského zastupiteľstva na radnici (Hlavná 1), kde budú svoj názor môcť vyjadriť obyvatelia mesta i podnikatelia.

„Samospráva bude z tejto spätnej väzby vychádzať pri príprave nového všeobecne záväzného nariadenia upravujúceho čas nočného pokoja v meste.
Pripomíname, že za rušenie nočného pokoja sa okrem hlasnej hudby považuje aj hlasné vyspevovanie, vykrikovanie, zhováranie alebo vytváranie iných hlasitých zvukových efektov a zvukov ako sú napríklad zábavná pyrotechnika, neopodstatnené používanie klaksónov, hlučná jazda na motorke, vibrácie tónov nízkej frekvencie a podobne,“
približuje mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2020 14:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava pripravuje nové VZN o rušení nočného pokoja. Názor môžu vyjadriť aj občania a podnikatelia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.