reklama

Inovatívna služba chatbot na webe trnava.sk automaticky odpovie na vaše otázky o novom koronavíruse

Trnavská samospráva spustila na svojej webstránke trnava.sk službu Covid.chat, ktorá má za cieľ sprístupniť dôležité informácie ohľadom koronavírusu a zároveň odľahčiť krízové linky. Ide o tzv. chatbot, teda program, ktorý formou automatizovanej online komunikácie odpovedá návštevníkom na vopred stanovené otázky. Stačí kliknúť na ikonu v pravej dolnej časti obrazovky počítača či mobilu a vybrať si z predvolených tém.

Covid.chat obsahuje pravidelne aktualizovanú databázu informácií o ochorení COVID-19 z oficiálnych zdrojov (Svetová zdravotnícka organizácia, Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, Ministerstvo zdravotníctva SR, permanentný krízový štáb a ďalšie).

S dopĺňaním obsahu pomáhajú dobrovoľníci, pričom správy o aktuálnych opatreniach v Trnave pridáva priamo samospráva.

„S verejnosťou komunikujeme na rôznych platformách a aj týmto spôsobom chceme prispieť k tomu, aby mali ľudia rýchly a jednoduchý prístup k relevantným informáciám. Chatbot umožňuje dozvedieť sa pár kliknutiami o tom, čo nové sa v meste deje, ponúka tiež možnosť sebadiagnostiky a v neposlednom rade vyvracia rôzne mýty a hoaxy kolujúce o koronavíruse,“ hovorí primátor Peter Bročka.

Túto službu Mestu Trnava bezplatne poskytla spoločnosť bot.media.

„Reagujeme na aktuálnu situáciu, ktorá sa opakuje každý deň, a tou je preťaženosť kontaktných centier určených na poskytovanie telefonických informácií obyvateľom ohľadom koronavírusu,“ vysvetľuje Patrik Serbin, spoluzakladateľ bot.media.

„Chatbot dokáže automatizovať až 80 % opakujúcich sa otázok. Významne sa tým odbremení zahltený personál krízových liniek, aby sa ich pracovníci mohli venovať akútnym prípadom, ktoré potrebujú ich pozornosť.”

Služba Covid.chat je voľne dostupná. V prípade záujmu stačí jednoducho vložiť kód na webstránku.

(ts)


Chatbot nájdete v pravom dolnom rohu obrazovky

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2020 7:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Inovatívna služba chatbot na webe trnava.sk automaticky odpovie na vaše otázky o novom koronavíruse”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.