reklama

Vláda umožní otvorenie ďalších prevádzok a služieb, zároveň sprísňuje podmienky pre obchodníkov

Vláda SR a Ústredný krízový štáb rozhodli o znovuotvorení niektorých prevádzok. Zároveň sa pre všetkých prevádzkovateľov sprísňujú od pondelka 30. marca 2020 podmienky zvýšenej bezpečnosti zákazníkov.

O nových opatreniach Ústredného krízového štábu informovali na tlačovej besede hlavný hygienik Ján Mikas a premiér Igor Matovič.

Na zasadnutí štábu, ktoré skončilo v sobotu 28. marca v skorých ranných hodinách, rozhodli o niektorých úpravách doteraz platných opatrení.

Ilustračné foto

Vláda povolí od pondelka 30. marca 2020 otvorenie ďalších obchodov a prevádzok služieb.

Patria sem záhradníctva a predajne záhradnej techniky, predajne stavebnín a inštalačného materiálu, očné optiky, notári a advokáti, služby STK a emisnej kontroly, leasingové služby, predajne a servis bicyklov, farby laky, kľúčové služby, servisy výpočtovej a telekomunikačnej techniky, zberné dvory či železiarstva.

Krízový štáb zároveň pripomenul, že cieľom je otvoriť malé prevádzky, toto opatrenie sa nebude týkať nákupných centier, preto bude obmedzené celkovou plochou predajne.

Ďalším rozhodnutím vlády je umožnenie fungovania pohotovostných služieb lekární a veterinárnych ambulancií aj v nedeľu.

Všetkých obchodov a prevádzok, teda aj tých, ktoré mohli byť otvorené aj doteraz, sa týkajú nové opatrenia.

Všetci zákazníci môžu vôjsť do prevádzok len v rúšku alebo s ochranou horných dýchacích ciest.

Prevádzky musia zabezpečiť dodržanie dvojmetrových odstupov pred prevádzkou, pre zákazníkov musia pripraviť rukavice alebo dezinfekciu (ideálne oboje) a poslednou podmienkou je, že v prevádzke sa na každých 25 metrov predajnej plochy môže nachádzať len jeden zákazník.

Premiér Matovič pripomenul, že dodržiavanie opatrení je na zodpovednosti každého ochodníka a zákazníka.

„Je na každom z nás, aby sme boli zodpovední. Je to skúška,“ poznamenal zdôrazňujúc, že ak sa nebudú nové opatrenia dodržiavať, vláda je pripravená vrátiť pôvodný stav a opätovne niektoré obchody uzavrieť.

Kompletné znenie nových opatrení zverejní na svojej stránke Úrad verejného zdravotníctva SR.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2020 13:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vláda umožní otvorenie ďalších prevádzok a služieb, zároveň sprísňuje podmienky pre obchodníkov”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.