reklama

MTF STU posunula termíny podávania prihlášok na bakalárske štúdium

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave sa vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla posunúť termíny na podávanie prihlášok na bakalárske štúdium z pôvodného termínu 31. marca až na 30. apríl 2020.

„Aktuálna situácia ovplyvňuje život každého z nás. Uvedomujeme si, že mnohí v súčasnosti riešia iné životné priority, a preto sme pristúpili k tomuto kroku. Zároveň však ubezpečujeme uchádzačov o štúdium na našej fakulte, že ak sa rozhodnú podať si prihlášku už teraz, je to jednoduché, pretože všetko môžu zrealizovať elektronicky,“ uviedol dekan Materiálovotechnologickej fakulty Miloš Čambál.

„Vyplnenie elektronickej prihlášky chvíľu trvá a v prípade, že študenti budú potrebovať pomôcť s jej vyplnením, pracovníčky študijného oddelenia sú im plne k dispozícii. Postup ako správne podať prihlášku je zverejnený aj na web stránke fakulty,“ poznamenala vedúca študijného oddelenia Renáta Ivančíková.

Pripomenula, že vzhľadom na aktuálnu situáciu sú konzultácie vedené výlučne bezkontaktne – teda telefonicky alebo e-mailom.

V minulých rokoch maturanti do elektronického systému vkladali výsledné známky koncoročných vysvedčení z prvých troch ročníkov, potvrdené školou.

Tento rok stačí naskenovať vysvedčenia priamo do prihlášky a fakulta nevyžaduje žiadne potvrdenia od školy. Overenú kópiu vysvedčenia z posledného ročníka a maturitné predložia uchádzači až pri zápise v septembri, kedy sa predpokladá, že začne nový školský rok.

Materiálovotechnologická fakulta je súčasťou Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Bratislave, a tá je v súčasnosti považovaná za najlepšiu technickú univerzitu na Slovensku.

MTF v Trnave je svojim zameraním unikátnou fakultou v SR a ČR, pretože si študenti môžu vyberať až z 11 študijných programov. Študovať môžu počas týždňa na dennom štúdiu prezenčnou metódou alebo popri zamestnaní na dennom štúdiu kombinovanou metódou (prevažne v sobotu, pričom konzultácie sú spravidla v piatok poobede alebo sú vedené elektronickou formou).

Kombinovaná metóda je náhradou za tzv. externé štúdium. Obe metódy štúdia sú bezplatné v štandardnej dĺžke štúdia, ktorá trvá 3 roky. Po úspešnom skončení bakalárskeho štúdia, môže študent pokračovať dva roky na inžinierskom štúdiu, ktoré je rovnako bezplatné počas štandardnej dĺžky.


Areál MTF STU v Trnave

Všetky študijné programy sú predstavené na webstránke fakulty.

Základnú predstavu ponúkajú niektoré kľúčové slová, charakterizujúce jednotlivé programy: automatizácia, aplikovaná informatika, výrobné technológie, 3D tlač, počítačová podpora, manažment, kvalita produkcie, priemyselné inžinierstvo, Industry 4.0, integrovaná bezpečnosť, životné prostredie alebo materiálové inžinierstvo.

„Študenti u nás získajú kvalitné vzdelanie, ktoré je veľmi žiadané na trhu práce. Podľa aktuálnych prieskumov až 98% z nich má do 6 mesiacov od získania titulu inžinier isté zamestnanie. Okrem vysokej uplatniteľnosti sa naši absolventi môžu pochváliť aj vysokými nástupnými platmi,“ pripomenul dekan MTF Miloš Čambál.

Pre uchádzačov o štúdium zo vzdialenejších regiónov môže byť zaujímavým fakt, že moderný CAMPUS BOTTOVA ponúka pre svojich študentov tzv. „all in one“ riešenie. V Campuse má škola vlastný internát, výučbové miestnosti a laboratóriá, ale aj priestor pre stravovanie, šport a oddych.

„Ako jediná fakulta na Slovensku máme pre svojich študentov v areáli školy plaváreň a fitness, ktoré môžu študenti využívať bezplatne. Aktuálne už pripravujeme aj rekonštrukciu areálu, takže by v krátkej budúcnosti mohli pribudnúť ďalšie oddychové a športové zóny pre našich študentov a zamestnancov. Okrem toho, na internátoch máme dostatok miesta pre všetkých našich ‚cezpoľných‘ študentov. Verím, že o čo menej študenti stratia čas pri každodennom dochádzaní do školy, o to viac majú čas na svoje vlastné záľuby,“ skonštatovala prodekanka pre rozvoj ľudských zdrojov Kristína Gerulová.

Štúdium techniky sa podľa Gerulovej v poslednom období stáva veľmi atraktívnym aj pre ženské pokolenie, keďže až tretinu všetkých študentov na MTF tvoria práve ženy.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2020 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “MTF STU posunula termíny podávania prihlášok na bakalárske štúdium”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.