reklama

V Trnave a okolí vysiela nová regionálna televízia Vita. Zameria sa na dokumenty, kultúru aj varenie

Pred veľkonočnými sviatkami pribudla v programových rastroch nová televízia Vita. Televízia je dokumentárny kanál dostupný prioritne v lokalite Trnavy a okolí približne 20 km. Ako informoval riaditeľ televízie Peter Cák, je šírená z vysielača DVB – T z Trnavy na 33. kanáli s pokrytím Trnava a okolie a cez iných operátorov.

Názov je odvodený od latinského slova Vitae, čo v preklade znamená život. Program je zameraný na vzdelávanie diváka cez dokumentárne filmy zo Slovenska a cestopisy z Európy.

Priestor bude i pre umelcov a zaujímavých ľudí z regiónov, ktorým veľké médiá nevenujú pozornosť. Tento cyklus sa vysiela každú párnu hodinu. Program je doplnený aj o krátke publicistické relácie a o hudbu a folklór.

Televízia ponúka aj relácie o varení, ktoré sa vysielajú každú nepárnu hodinu.

FOTO: TV Vita

„Folklór a varenie sú formáty teraz veľmi žiadané, preto sme programovú štruktúru navrhli odľahčenou formou. Ľudia sú mnohokrát poznačení stresom každodenného života, a preto tento im typ vysielania umožní aj sa vzdelávať aj relaxovať,“ hovorí riaditeľ TV Vita Peter Cák.

Z folklórneho sveta bude televízia predstavovať jednotlivé regióny Slovenska, predovšetkým severné Slovensko a kraj Terchovej. Klipy už dodala aj známa folklórna speváčka Vlasta Mudríková či Nebeská muzika. Postupne budú pribúdať ďalší umelci.

V súčasnej dobe obmedzení vzhľadom na COVID-19 priebežne bude TV Vita v nepárnej hodine vysielať aj výučbu pre deti 3. ročníka – slovenčinu a čítanie. Edukačný program pre deti pripravuje pedagogička Gabriela Kiššová.

Ako uviedol Peter Cák, dokumentárne filmy sú od slovenských dodávateľov, niektoré z televízie Noe, aby sa diváci prihraničných regiónov dozvedeli aj o zaujímavostiach a prírode nám najbližšieho štátu Českej republiky. Televízia vysiela full HD, staršie dokumenty budú vysielané v pôvodnej kvalite.

Televízia je doplnkom lokálnej televízie ako aj veľkých televízií, ktoré niekedy málo propagujú regióny Slovenska. Počas vysielania bude časom spustená v spodnej časti obrazovky infolišta so správami a pozvánkami na kultúrne podujatia.

Televíziu už zaradili aj operátor SWAN a ANTIK, v blízkej dobe to bude Gecom, RádioLAN a káblové rozvody v okolí Trnavy. „Veríme, že aj touto odľahčenou a prehľadnou formou si divák nájde svoj obľúbený program,“ dodal P. Cák.

(ts)


Mapa pokrytia (zelenou farbou)

Zdroj: TV Vita

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2020 21:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.