reklama

Postupné a bezpečné spúšťanie výroby v automobilke Groupe PSA Slovakia v kontexte obnovenia obchodných aktivít

„Ochrana našich zamestnancov a ochrana spoločnosti sú dve nehmotné zásady riadenia našich aktivít. Rozšírený štandard hygienických opatrení ponúka našim zamestnancom vysokú úroveň ochrany a je prvým kritériom pre reštart výroby. Keďže produkcia je závislá od oživenia obchodnej činnosti, ktorá je naším druhým kritériom, postupne a v bezpečných podmienkach pristupujeme k obnoveniu systému výroby automobilov pre našich zákazníkov. Týmito dvomi kritériami sa budeme riadiť v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch,“ povedal Yann Vincent, viceprezident Groupe PSA.

„Počas vynúteného zastavenia produkcie v trnavskej automobilke sme implementovali posilnené sanitárne opatrenia. Tento štandard bol zostavený v spolupráci so Zdravotnou službou a konzultovaný s odbormi. Vďaka tomuto kolektívnemu úsiliu, ktoré bolo potvrdené externým auditom, budeme už tento týždeň krok za krokom realizovať niektoré prípravné práce. Ich cieľom je, aby sme mohli opätovne rozbehnúť produkciu a pokračovať vo výrobe úspešných modelov Peugeot 208, jeho elektrickej verzie e-208 a modelu Citroën C3. O detailoch ďalšieho vývoja budeme informovať 7. mája,“ hovorí zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ výroby Martin Dzama.

– posilnené zdravotné opatrenia boli aplikované ešte pred opätovným začatím výroby s dobrovoľnou účasťou zamestnancov a konzultované s odbormi
– realizovaný bol audit, ktorý je garanciou úplnej implementácie prísnych hygienických opatrení v 100% všetkých výrobných, obchodných aj vývojových kapacitách skupiny
– postupné a bezpečné obnovenie výroby v kontexte postupného rozbehu predaja

Ilustračné foto

„Od začiatku krízy spôsobenej ochorením Covid-19 bola prioritou Groupe PSA ochrana jej zamestnancov a zachovanie budúcnosti spoločnosti,“ uviedol riaditeľ Úseku komunikácie Groupe PSA Slovakia Peter Švec.

Výrobné centrá Groupe PSA aj počas zastavenia produkcie implementujú štandard posilnených sanitárnych opatrení vo výrobe, administratíve, výskume, vývoji a predajnej sieti. Tento štandard, zostavený v spolupráci so Zdravotnou službou a odbormi bol predmetom dôsledného auditu.

Okrem toho interní „audítori protokolu“ budú zodpovedať za každodenné overenie uplatňovania prísnych zdravotníckych opatrení a vykonávanie nápravných opatrení, ak je to potrebné.

Postupné spustenie prípravných prác a výroby za prísnych hygienických opatrení sa uskutoční v najbližších týždňoch.

Prvá vlna čiastočného otvárania závodov a realizácie prípravných prác začne v dňoch medzi 4. a 11. májom 2020 (od 11.mája vo Francúzsku), berúc do úvahy situáciu na trhu (návrat k bežnému životu, znovuotvorenie predajní áut a dopyt po jednotlivých modeloch).  

„Týmto postupným a zodpovedným prístupom Groupe PSA chráni tak svojich zamestnancov ako i klientov a zároveň zabezpečuje udržateľnosť svojho podnikania,“ pripomenul Peter Švec.

Zavedené opatrenia:
– ak je to možné, uprednostňovanie individuálnej dopravy, ak sa vozí v aute viac kolegov, alebo v prípade hromadnej dopravy treba dodržiavať pokyny (obmedzený počet cestujúcich, nastupovanie cez zadné dvere)
– meranie teploty na vstupe do závodu a samo-pozorovanie symptómov
– poskytnutie rúšok a dezinfekčných gélov
– nosenie okuliarov a rúšok v areáli automobilky
– rešpektovanie vzdialeností medzi ľuďmi v rámci celej automobilky vrátane oddychových, či fajčiarskych zón,…
– nechávanie otvorených dverí (okrem protipožiarnych), aby sme sa vyhli potrebe chytania kľučiek
– časté čistenie nástrojov a pracovného miesta
– čakacia doba v prípade akýchkoľvek dielov, ktoré nie sú zhotovené v závode PSA
– prispôsobenie pracovného času, aby nedochádzalo k stretu pracovníkov pri výmene zmien

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2020 17:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.