reklama

Od 23. mája mesto uvoľní pravidlá pre občianske sobáše na radnici

Lásku nezastaví ani koronavírus. Aj počas prísnych preventívnych opatrení na zabránenie jeho šírenia sa na trnavskej radnici naďalej uzatvárali manželské zväzky v termínoch naplánovaných pred vypuknutím pandémie. Snúbenci vstupovali do manželstva za prítomnosti iba dvoch svedkov, sobášiaceho poslanca mestského zastupiteľstva a matrikárky.

Od 23. mája 2020 sa na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky z 5. mája 2020 pravidlá pre občianske sobáše značne uvoľnia, informuje trnavská radnica v tlačovej správe.

„Po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave a zvážení priestorových možností obradnej siene radnice sme sa rozhodli, že na obrade bude po novom môcť byť prítomných aj do dvadsať svadobných hostí,“ hovorí viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Ilustračné foto

Sobáše naďalej ostávajú bez hudobného sprievodu, recitácie a spevu, pretože prítomnosť obradníkov by navýšila počet osôb v miestnosti.

Pri obrade je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom (príp. šálom či šatkou) a pred vstupom použiť dezinfekciu na ruky alebo jednorazové rukavice.

Medzi prítomnými musia byť minimálne dvojmetrové odstupy (okrem členov spoločnej domácnosti) a to aj pri vychádzaní z obradnej siene.

Mesto zabezpečí dezinfekciu priestorov vrátane dotykových plôch. Na obradoch sa nesmú zúčastniť osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky infekčného respiračného ochorenia.

„Od začiatku preventívnych opatrení do konca apríla sme na radnici mali osemnásť svadobných obradov. Striedajú sa na nich viacerí sobášiaci poslanci, pričom pri ich výbere vždy berieme do úvahy, či nemajú doma osobu z rizikovej skupiny na ochorenie COVID-19, napr. tehotnú manželku a podobne,“ dopĺňa viceprimátorka.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2020 13:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.