reklama

Cez sociálnu sieť ho oklamal a pripravil o peniaze

Najskôr mu prišla žiadosť o priateľstvo, ktorú potvrdil. Nový „priateľ“ mu začal ponúkať lacné značkové telefóny a na komunikácii a ponuke sa mu nezdalo nič neobvyklé.

Na všetkom sa dohodli, aj na tom, že telefón dostane, keď vopred vyplatí cez službu paysafecard peniaze za dopravu.

PIN kód k tejto karte poslal novému kontaktu a ten si ho ako priateľa vzápätí po prijatí peňazí zablokoval.

Ilustračné foto

„Polícia upozorňuje ľudí, aby boli pri online nákupoch opatrní, nakupovali cez overené online obchody alebo cez osoby, u ktorých nemusia platiť vopred, prípadne si tovar prevezmú a zaplatia až pri osobnom stretnutí,“ pripomína hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová

Pri bežných platobných kartách ich nedávajte do rúk iným osobám, nenoste spolu s kartou PIN kód a na žiadosť online predávajúcich, najmä z neoverených web stránok neuvádzajte cez telefón alebo email všetky identifikátory ani údaje z platobnej karty.

„Platobné karty si najmä pri nákupoch chráňte pred ukradnutím tým, že budete mať osobné veci stále pri sebe a pod dohľadom,“ zdôrazňuje polícia.

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2020 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.