reklama

Jozef Viskupič: Druhá polovica funkčného obdobia bude v znamení rozvoja kraja a zmierňovania dopadov pandémie

Prvá polovica funkčného obdobia trnavského župana Jozef Viskupiča bola v znamení reštartu, konštatuje Trnavský samosprávny kraj v tlačovej správe. Župan prízvukuje, že za dva a pol roka sa novému vedeniu podarilo kraj finančne ozdraviť a v dobrých časoch vytvorila župa finančnú rezervu, ktorá je pripravená zmierniť finančné dopady pandémie. Trnavská župa mala ešte v roku 2018 jeden z najnižších rezervných fondov zo všetkých krajov.

„Podarilo sa nám urobiť veľa dobrých vecí. Spomedzi najväčších úspechov, určite musím spomenúť otvorenie nového centra sociálnych služieb v Galante. Od decembra minulého roka slúži ľuďom a vzniklo v neslávne známych priestoroch po bývalom Čistom dni,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V oblasti dopravy župa zvolila systematický prístup k oprave a modernizácii ciest z vlastných kapitálových výdavkov aj eurofondov. S tým súvisí aj prebiehajúca radikálna obmena zastaranej techniky určenej na správu a údržbu ciest.


Jozef Viskupič (v strede)

Na prilákanie študentov do systému duálneho vzdelávania pripravila župa balík výhod, ktorý zahŕňa štipendiá alebo bezplatné cestovanie v prímestských autobusoch.

Obyvateľom odľahlých obcí v okrese Senica zas župa ponúka jedinečnú službu „autobus na zavolanie,“ s ktorého rozšírením sa počíta aj do vybraných obcí v okresoch Hlohovec, Piešťany či Skalica.

Po dlhých rokoch sa rozvoj kultúry dostal medzi priority trnavského kraja. „Zásluhou novej riaditeľky sa z Divadla Jána Palárika v Trnave znovu stáva širokospektrálne centrum kultúry. Už rozbehnutým je projekt kultúrneho a kreatívneho centra ARTA v Piešťanoch, ktorý je v spolupráci s tretím sektorom realizovaný v priestoroch, pre ktoré kraj hľadal novú verejnú funkciu v rámci politiky pozastavenia predaja župného majetku,“ hodnotí Jozef Viskupič.

Ďalším symbolom resuscitácie župného majetku je Letisko Piešťany. Po záchrane pred likvidáciou v poslednej chvíli začína plniť funkciu sa z letiska uskutočňovali historicky prvé charterové lety a na letisko sa vrátil Festival letectva Piešťany.

„V druhom polčase sa zameriame na zmieňovanie dopadov koronakrízy. V maximálnej miere však chceme pokračovať v rozbehnutých projektoch. Prioritne sa zameriame na rozvoj sociálnej infraštruktúry, vrátane športovísk, alebo rozširovania služieb v oblasti zdravotníctva. Nezdedili sme po predošlom vedení žiadne pripravené projekty, a preto sme museli venovať čas ich príprave. Ak nás koronakríza výrazne nespomalí, župa sa bude v najbližšom období dynamicky rozvíjať. Máme pred sebou ešte dva a pol roka a som presvedčený, že sa nám podarí realizovať veľa užitočných projektov pre ľudí,“ doplnil trnavský župan.

Župa plánuje zefektívniť riešenie veľkých výziev v oblasti cestnej infraštruktúry, čo si nevyhnutne vyžaduje spoluprácu so štátom.

Ide napríklad o riešenie dopravy v Hlohovci, či výstavbu obchvatov Senice a Jablonice, centrami ktorých dnes prechádza dôležité dopravné spojenie s Českou republikou.

„Zároveň chceme urýchliť výstavbu cyklotrás, jedného z predpokladov rozvoja cestovného ruchu a zelenej mobility, s ktorou súvisí aj zámer prilákania cestujúcich do autobusovej dopravy,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2020 11:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jozef Viskupič: Druhá polovica funkčného obdobia bude v znamení rozvoja kraja a zmierňovania dopadov pandémie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.