reklama

Jozef Viskupič: Druhá polovica funkčného obdobia bude v znamení rozvoja kraja a zmierňovania dopadov pandémie

Prvá polovica funkčného obdobia trnavského župana Jozef Viskupiča bola v znamení reštartu, konštatuje Trnavský samosprávny kraj v tlačovej správe. Župan prízvukuje, že za dva a pol roka sa novému vedeniu podarilo kraj finančne ozdraviť a v dobrých časoch vytvorila župa finančnú rezervu, ktorá je pripravená zmierniť finančné dopady pandémie. Trnavská župa mala ešte v roku 2018 jeden z najnižších rezervných fondov zo všetkých krajov.

„Podarilo sa nám urobiť veľa dobrých vecí. Spomedzi najväčších úspechov, určite musím spomenúť otvorenie nového centra sociálnych služieb v Galante. Od decembra minulého roka slúži ľuďom a vzniklo v neslávne známych priestoroch po bývalom Čistom dni,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V oblasti dopravy župa zvolila systematický prístup k oprave a modernizácii ciest z vlastných kapitálových výdavkov aj eurofondov. S tým súvisí aj prebiehajúca radikálna obmena zastaranej techniky určenej na správu a údržbu ciest.


Jozef Viskupič (v strede)

Na prilákanie študentov do systému duálneho vzdelávania pripravila župa balík výhod, ktorý zahŕňa štipendiá alebo bezplatné cestovanie v prímestských autobusoch.

Obyvateľom odľahlých obcí v okrese Senica zas župa ponúka jedinečnú službu „autobus na zavolanie,“ s ktorého rozšírením sa počíta aj do vybraných obcí v okresoch Hlohovec, Piešťany či Skalica.

Po dlhých rokoch sa rozvoj kultúry dostal medzi priority trnavského kraja. “Zásluhou novej riaditeľky sa z Divadla Jána Palárika v Trnave znovu stáva širokospektrálne centrum kultúry. Už rozbehnutým je projekt kultúrneho a kreatívneho centra ARTA v Piešťanoch, ktorý je v spolupráci s tretím sektorom realizovaný v priestoroch, pre ktoré kraj hľadal novú verejnú funkciu v rámci politiky pozastavenia predaja župného majetku,” hodnotí Jozef Viskupič.

Ďalším symbolom resuscitácie župného majetku je Letisko Piešťany. Po záchrane pred likvidáciou v poslednej chvíli začína plniť funkciu sa z letiska uskutočňovali historicky prvé charterové lety a na letisko sa vrátil Festival letectva Piešťany.

“V druhom polčase sa zameriame na zmieňovanie dopadov koronakrízy. V maximálnej miere však chceme pokračovať v rozbehnutých projektoch. Prioritne sa zameriame na rozvoj sociálnej infraštruktúry, vrátane športovísk, alebo rozširovania služieb v oblasti zdravotníctva. Nezdedili sme po predošlom vedení žiadne pripravené projekty, a preto sme museli venovať čas ich príprave. Ak nás koronakríza výrazne nespomalí, župa sa bude v najbližšom období dynamicky rozvíjať. Máme pred sebou ešte dva a pol roka a som presvedčený, že sa nám podarí realizovať veľa užitočných projektov pre ľudí,“ doplnil trnavský župan.

Župa plánuje zefektívniť riešenie veľkých výziev v oblasti cestnej infraštruktúry, čo si nevyhnutne vyžaduje spoluprácu so štátom.

Ide napríklad o riešenie dopravy v Hlohovci, či výstavbu obchvatov Senice a Jablonice, centrami ktorých dnes prechádza dôležité dopravné spojenie s Českou republikou.

“Zároveň chceme urýchliť výstavbu cyklotrás, jedného z predpokladov rozvoja cestovného ruchu a zelenej mobility, s ktorou súvisí aj zámer prilákania cestujúcich do autobusovej dopravy,” dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2020 11:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Jozef Viskupič: Druhá polovica funkčného obdobia bude v znamení rozvoja kraja a zmierňovania dopadov pandémie”

 1. 1
  JS says:

  Kedy začne konečne TTSK riešiš Slovenské triedy pre Slovenské deti v školách na južnom Slovensku?

  • 1.1
   uradnik says:

   robia to denne len tebe ako svojmu predstavenemu nepodavaju denne podrobne hlasenie? Napis na tento urad svoj konkretny pripad. Odpoved urcite dostanes.

   • 1.1.1
    JS says:

    Keď na tom robia denne kde sú výsledky?Na Slovensku má občan písať na úrad otázku prečo nie sú na juhu slovenské triedy?

    • 1.1.1.1
     Sandokan says:

     výsledky sú a vždy zostanú len na južnom Slovensku. Áno vždy sa treba zo svojou konkrétnou otázkou obrátiť na úrad. Táto internetová stránka svojich čitateľov všeobecne informuje hlavne o činnosti úradov v Trnave ak jej ju poskytnú. Nie je mienkotvorná. Je komerčný produktom konkrétnej firmy. Ona tie informácie nemá a neposkytuje.

     • 1.1.1.1.1
      JS says:

      Asi sa nechápeme.Píšem,že prečo má občan Slovenska písať na nejaký úrad kôli tomu aby mali slovenské deti triedy v školách na Slovensku?Príde mi nie normálne,aby sa niekto písomne obracal na úrad a pomali sa doprosoval.Nemá to byt samozrejmosť aby mali Slováci svoje triedy na južnom Slovensku v každej škole?

      • 1.1.1.1.1.1
       Škola says:

       Áno je to normálne, aby sa deti slovenskej národnosti mohli učiť v slovenských školách a po slovensky.
       Lenže táto situácia je už od roku 2012, minulý rok sa vyhrotila na základe petícii a požiadaviek rodičov, v septembri Pelle sľúbil 700 tisíc Eur na výstavbu kontajnerovej školy pre tieto deti.
       Síce v tzv. maďarských školách sú voľné triedy, deti by sa tam mohli učiť, tak práve tzv. maďarskí poslanci obecných zastupiteľstiev to neodhlasovali. Hlavne, že tí rodičia slovenských detí platia dane aj pre deti v tzv maďarských školách.

 2. 2
  Nevec Gdo says:

  Tie cyklotrasy v kraji sa vytvaraju vtipne.
  Obciam daju moznost cerpat nejake peniaze a tie za tuto sumu nevedia co vytvorit, tak naplanuju akusi info tabulu, stojan a pod.
  Chce to nejaky plan a ten realizovat. a spajat to co sa uz ako cyklocesta da vyuzit. Takych ciest je vela.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.