reklama

Zomrel fotograf Blažej Vittek

Vo štvrtok 20. augusta 2020 zomrel umelecký fotograf, nestor a propagátor umenia, držiteľ Ceny Mesta Trnava Blažej Vittek (1942).

Svojej záľube fotografovaniu sa venoval celoživotne, pričom svoju prvú fotografiu vytvoril v roku 1965 a následne založil v Trnave fotoklub Izofota, ktorý do dnes pokračuje pod názvom Iris.

Je autorom troch nástenných kalendárov Trnavy, viacerých pohľadníc, pričom jeho fotky sa nachádzajú v katalógoch vydaných Galériou Jána Koniarka. Tu ako aj Západoslovenskom múzeu pracoval ako fotograf.


Blažej Vittek

ZDROJ: FOTOKLUB IRIS / irisfoto.sk

Spolupodieľal sa pri tvorbe prvého dielu Dejín Trnavy a jeho fotografie sú súčasťou viacerých kníh. Zúčastňoval sa na kolektívnych prezentáciách slovenskej fotografie doma i v zahraničí. V Trnave mal niekoľko samostatných výstav, komornejšie výstavy mal v Galante a Piešťanoch.

Za svoju tvorbu a rozvoj umeleckej neprofesionálnej fotografie získal viacero ocenení, mimo iných je i držiteľom Ceny Mesta Trnava.

Momentálne jeho fotografie skrášľujú prietory Zariadenia pre seniorov v Trnave, ktoré im daroval a viac ako dva mesiace je časť jeho diel vystavených v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave.

Posledná rozlúčka s Blažejom Vittekom sa uskutoční vo štvrtok 27. augusta 2020 o 13.45 na cintoríne na Kamennej ceste.

(pt)

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2020 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.