reklama

Umelci aj technickí pracovníci v oblasti kultúry výstražne zafarbili centrum Trnavy na červeno

Umelci, event manažéri, osvetľovači a dodávatelia technicky na kultúrne podujatia sa v Trnave spojili a umeleckým poňatím prípravy kultúrneho podujatia sa snažili poukázať na potrebu kultúry aj v čase spoločenských problémov, akou je aktuálna pandemická situácia. Centrum Trnavy sa symbolicky sfarbilo červenou farbou v duchu názvu akcie Red Alert alebo Červená výstraha.

Prípravu tichého manifestu sa trnavský tvorcovia rozhodli realizovať ako alegóriu na potrebu kultúry ako základného prvku spoločnosti.

Nie ako menej potrebnej súčasti života, ako jeho nedeliteľnú súčasť, tvorcu budúcnosti a smerovania budúcich generácií.

Nehovoria iba za umelcov, práve tichým manifestom predstavenia počas príprav, navážania, zapájania a programovania techniky poukazujú na široké spektrum profesií, ktorých obmedzenie kultúrnych a spoločenských podujatí a kultúry ako takej zasahuje existenčne.

Významné kultúrne a spoločenské organizácie, dodávatelia a producenti z Trnavy sa spojili za účelom v tichosti poukázať na potrebu kultúry aj počas pandémie a prípadné dopady dlhodobého ignorovania problému.

Citát na divadle Jána Palárika: EARTH WITHOUT ART IS ONLY “EH”…

(ts)

K výzve sa pripojili:

Nádvorie
Divadlo Jána Palárika v Trnave
Malý Berlín
Fashion Sound
Galéria Jána Koniarka v Trnave / Jan Koniarek Gallery in Trnava
Zaži v Trnave
Región Trnava
Lovely Experience

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2020 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Umelci aj technickí pracovníci v oblasti kultúry výstražne zafarbili centrum Trnavy na červeno”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.