reklama

Umelci aj technickí pracovníci v oblasti kultúry výstražne zafarbili centrum Trnavy na červeno

Umelci, event manažéri, osvetľovači a dodávatelia technicky na kultúrne podujatia sa v Trnave spojili a umeleckým poňatím prípravy kultúrneho podujatia sa snažili poukázať na potrebu kultúry aj v čase spoločenských problémov, akou je aktuálna pandemická situácia. Centrum Trnavy sa symbolicky sfarbilo červenou farbou v duchu názvu akcie Red Alert alebo Červená výstraha.

Prípravu tichého manifestu sa trnavský tvorcovia rozhodli realizovať ako alegóriu na potrebu kultúry ako základného prvku spoločnosti.

Nie ako menej potrebnej súčasti života, ako jeho nedeliteľnú súčasť, tvorcu budúcnosti a smerovania budúcich generácií.

Nehovoria iba za umelcov, práve tichým manifestom predstavenia počas príprav, navážania, zapájania a programovania techniky poukazujú na široké spektrum profesií, ktorých obmedzenie kultúrnych a spoločenských podujatí a kultúry ako takej zasahuje existenčne.

Významné kultúrne a spoločenské organizácie, dodávatelia a producenti z Trnavy sa spojili za účelom v tichosti poukázať na potrebu kultúry aj počas pandémie a prípadné dopady dlhodobého ignorovania problému.

Citát na divadle Jána Palárika: EARTH WITHOUT ART IS ONLY “EH”…

(ts)

K výzve sa pripojili:

Nádvorie
Divadlo Jána Palárika v Trnave
Malý Berlín
Fashion Sound
Galéria Jána Koniarka v Trnave / Jan Koniarek Gallery in Trnava
Zaži v Trnave
Región Trnava
Lovely Experience

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2020 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Umelci aj technickí pracovníci v oblasti kultúry výstražne zafarbili centrum Trnavy na červeno”

 1. 1
  -:- says:

  Trochu komické,keď si spomenieme kto šaškoval na námestiach za zmenu.

  “ Nie ako menej potrebnej súčasti života, ako jeho nedeliteľnú súčasť, tvorcu budúcnosti a smerovania budúcich generácií”.Hlavne to smerovanie budúcich generácii je zaujímavé.Nech sa tie budúce generácie rozhodnú sami a nie na základe vymývania mozgov.

 2. 2
  XXXLutz says:

  čača né

 3. 3
  ABC says:

  Tak ako sa hovorí že všetko tu už bolo. V roku 1968 červené svetielko v okne na Pekarskej 11. Teraz to poňali troch zo širša. Veď aj technika pokročila. Len dúfam že to neoznamuje to isté.

 4. 4
  Podpora says:

  V júni samosprávny kraj dal podporu kultúre vo výške 165 000,- Eur, 2 galérie po 40 000,- Eur, divadlo 15 000,- Eur pre umelcov na voľnej nohe.
  Vysvietený nápis v anglickom jazyku ? To je spisovný jazyk Slovenskej republiky ?
  A prečo vysvietili trojičku ?
  A všetky tieto menované tzv. kultúrne zoskúpenia sú liberálno – progresívne, nech Vás podporia miliardári z ESETU, hlavne Nádvorie, Malý Berlín, čo má s Vami štát ?, veď ste už dostali dosť dotácii od mesta, samosprávneho kraja a fondu na podporu umenia. Alebo nech Vám pomôžu Vaši z mimovládok, tým už vláda dala jeden milión. Alebo vyhláste zbierku medzi hipstermi nech Vás podporia, veď tú ” kultúru ” robíte hlavne pre nich. Snáď nechcete, aby Vám euráče poskytovali extrémisti, rusofóbi, konšpirátori a podobné neosobnosti a občania štátu.

 5. 5
  Jozef says:

  Co sme kolonia Anglicka

 6. 6
  NevecGdo says:

  Nerozumiem tej masivnej medialnej masazi.
  Ak maju umelci a ludia naviazani na prac pozicie k nim problem, tak tu mame v tomto state urad prace. Tak ako vsetci ostatni mozu navstivit tento institut, ktory bol na tento ucel vytvoreny.

 7. 7
  nezavid says:

  11.prikázanie: Nezáviď !

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.