reklama

VIDEO: Literárne inšpirácie na víkend

Napriek protipandemickým opatreniam a zákazu organizovania podujatí sa Knižnica Juraja Fándlyho rozhodla ponúknuť pre priateľov slova alternatívu. Podobne ako počas jarných obmedzení kultúrnych podujatí pripravila tentoraz nielen pre svojich pre čitateľov pravidelné Literárne inšpirácie na víkend.

Od piatka 16. októbra 2020 ponúkne na svojej stránke každý druhý týždeň krátke video na víkend s reflexiou na súčasnosť očami literárnych diel.

Na tento víkend je k dispozícii prvé inšpiratívne premýšľanie o zbierke Vidiecky život tohtoročnej nositeľky Nobelovej ceny Louise Glückovej v poadaní riaditeľa knižnice, ale aj autora Pavla Tomašoviča.

Celoživotné dielo autorky s viac ako dvanástimi zbierkami zaujalo nielen porotcov najväčšieho literárneho ocenenia, ale za zbierku Divoký kosatec získala aj Pulitzerovu cenu.

Inšpirácie z jej zbierky, ako aj ďalšie literárne impulzy, ponúkne Knižnica Juraja Fándlyho v spolupráci s regionálnymi internetovými novinami, ktoré budú jednotlivé videá spoločne s knižnicou uverejňovať každý druhý piatok na svojich webových portáloch.

Slovo tak aj napriek krízam a obmedzeniam môže byť mostom, ktorý nás bude spájať v nádeji a v dorozumení.

Knižnica Juraja Fándlyho: Literárne inšpirácie na víkend

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2020 13:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.