reklama

Trnavský spevák a hudobník Gabo Vohlárik zabodoval v pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad

Trnavský spevák a hudobník Gabo Vohlárik zabodoval v sobotu 24. októbra 2020 na udeľovaní ocenení 36. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad.

Gabriel Vohlárik v tejto tradičnej pesničkovej súťaži vystupoval pod menom Gabo a úspešný bol hneď dvakrát.

Za skladbu Tak blízko získal druhé miesto, text k tejto piesni ocenila porota prvým miestom. Videoklip k piesni nakrúcal Gabo aj v uliciach Trnavy.


Gabo Vohlárik

FOTO: archív GV

INFO
Pesničková súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice. Doposiaľ na nej zaznelo 397 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Marián Čekovský, Peter Cmorík či Tomáš Buranovský. (RTVS)

„Už roky píšem vlastné skladby a priznám sa, že napriek tomu, že verím svojim textom, naučil som sa nemať očakávania. To, že som získal cenu za najlepší text ma preto veľmi prekvapilo. Keď som počas vyhlasovania výsledkov započul svoje meno z druhej priečky, boli to silné emócie a objavili sa aj slzy. Slzy šťastia, pokory a vďačnosti,“ hovorí Gabo.

Gabriel Vohlárik je trnavský hudobník, ktorý už niekoľko rokov spolupracuje s mnohými známymi menami slovenskej hudobnej scény. V minulosti vystupoval aj pod umeleckým menom Angel.

Podieľal sa na mix masteringu troch albumov slovenskej speváčky Simy a v súčasnosti najčastejšie sedí za bicími v trnavskej kapele Bystrík banda.

O víťazných skladbách 36. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad rozhodla odborná porota, ktorej súčasťou boli osobnosti slovenskej populárne hudby – Sima Martausová, Peter Bič, Igor Timko, Ľuboš Zeman, Vlado Krausz, taktiež riaditeľ Sekcie marketingu a komunikácie RTVS Richard Jajcay a riaditeľ programových služieb SRo Michal Dzurjanin.

Predsedom poroty bol hudobný dramaturg Rádia Slovensko Rasťo Očenáš, ktorý vyhlásil výsledky.

Ivana Školeková

VIDEO: Gabo (Angel) – Tak blízko

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2020 7:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský spevák a hudobník Gabo Vohlárik zabodoval v pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.