reklama

Ohradené venčovisko pre psy v Trnave zatiaľ chýba. Bročka sa vybudovaniu prvého priestoru ‘na skúšku’ nebráni

Už niekoľko rokov sa hovorí v Trnave o skúšobnom, prípadne postupnom vybudovaní ohradených venčiacich zón. Psie výbehy so základnou a jednoduchou technickou infraštruktúrou fungujú už v mnohých slovenských mestách, v zahraničí sú často úplným štandardom. v Trnave zatiaľ nefunguje ani jeden takýto priestor.

Mestské venčoviská pozostávajú obvykle z vyhradeného priestoru napríklad nižším oplotením, alebo plotom obrasteným ťahavými rastlinami, nachádzajú sa tu lavičky, menšie prekážky alebo preliezky pre psy, odpadkové koše.

Primátor Peter Bročka spomína “nové venčiace zóny pre psov s nízkym oplotením a adekvátnym mobiliárom pre každú mestskú časť” už vo volebnom programe v roku 2014. Finančné prostriedky vyhradené pre psie venčoviská nachádzame v niekoľkých rozpočtoch z minulých rokov, no k uskutočneniu tohto zámeru doteraz neprišlo.

“Nejaké venčovisko určite vyskúšame. Podporujem aj snahu jednej našej poslankyne, ktorej na tomto projekte veľmi záleží,” odpovedal Bročka na našu otázku, či je vybudovanie výbehov pre psov v Trnave ešte stále aktuálne.

Ilustračné foto

Primátor nastolil tiež otázku, či prinesie vyhradená zóna osoh a úžitok. “Je to ako s ruským kolom. Je to atrakcia, ale je otázka, koľko sa na ňom vozí ľudí alebo aká je jeho pridaná hodnota.”

Zároveň poznamenal, že má predstavu o tom, ako systém funguje. “Aby to nebolo nebezpečné, tak do priestoru venčoviska by mal byť kontrolovaný vstup, psy majú mať čip, povinné očkovania alebo napríklad minimálnu formu výcviku. Ale toto je pre nás nepoužiteľné. Ak to bude po právnej stránke v poriadku, pri vstupe umiestnime prevádzkový poriadok a každý majiteľ si tak bude za svojho psa zodpovedať sám,” uviedol.

Bročka podľa vlastných slov síce nie je úplne presvedčený o tom, že tento projekt bude úspešný, no skúšobnému vybudovaniu prvého priestoru sa nebráni.

Za otázne považuje aj vnímanie verejného priestoru, ktorý bude ohradený. “Nabúravanie verejného priestoru oplotením nie je úplne najšťastnejšie. Ale budeme sa snažiť nájsť vhodnú lokalitu. Som úplne za, vyskúšame to. Už len pre to, aby sme videli, či to bude fungovať alebo nie,” dodal.

OPLOTENÉ VENČOVISKÁ tzv. PSIE PARKY

sme boli pred pár týždňami pozrieť s Tatianou Vavrovou v Nových Zámkoch. Ide o…

Uverejnil používateľ Peter Bročka Sobota 1. septembra 2018

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2020 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ohradené venčovisko pre psy v Trnave zatiaľ chýba. Bročka sa vybudovaniu prvého priestoru ‘na skúšku’ nebráni”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.