reklama

Zamestnanci trnavskej nemocnice z prvej línie dostali odmeny, rozdelili im 497-tisíc eur

AKTUALIZOVANÉ: Nemocnica pôvodne informovala o celkovej vyplatenej sume 427-tisíc eur, čiastku neskôr aktualizovala

Fakultná nemocnica Trnava dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky 497-tisíc eur na odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov, ktorí pracovali počas prvej vlny pandémie v prvej línii.

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky začalo s prerozdeľovaním odmien pre zdravotníckych pracovníkov z I. vlny pandémie koronavírusu.

Fakultná nemocnica Trnava doteraz vyplatila pre zdravotníckych a nezdravotníckych zamestnancov z I. línie sumu v hodnote 472 572 eur.

Ilustračné foto

Vo Fakultnej nemocnici Trnava vďaka prideleným finančným prostriedkom odmenili celkovo 474 zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov, pričom odmena bola v rozpätí od 142 do 1425 eur v hrubom.

Priemerná vyplatená odmena dosiahla 997 eur a zamestnanci ju dostali už v novembrovej výplate.

„Práca v prvej línii je veľmi náročná a zamestnanci našej nemocnice boli okamžite ochotní pracovať v plnom nasadení. Tieto odmeny im právom patria a chcem im veľmi pekne poďakovať za ich odvedenú a náročnú prácu,“ uviedol riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan.

Ako pripomenul referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič, vo Fakultnej nemocnici Trnava bolo v I. línii nasadených takmer 500 zamestnancov, ktorí pracovali v rizikovom prostredí, kde hrozilo zvýšené riziko prenosu ochorenia COVID-19.

“Fakultná nemocnica Trnava vyzdvihuje profesionálnu prácu týchto zamestnancov, ktorí aj v týchto zložitých časoch nastúpili do práce a bez problémov išli do prvej línie, čím ohrozovali seba a svoju rodinu,” doplnil Martovič.

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2020 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.