reklama

Trnavčania si môžu vopred zaregistrovať svoje údaje a ušetriť čas pred testovaním

Trnavčania si počas celoplošného testovania od soboty 23. do utorka 26. januára 2021 môžu vybrať ľubovoľné odberové miesto. Ich zoznam sme uverejnili v tomto článku.

Mesto Trnava pôvodne avizovanú elektronickú registráciu termínu testovania napokon nespustilo, umožňuje však registráciu údajov prostredníctvom aplikácie, ktorá má skrátiť a ušetriť čas pri čakaní na odberovom mieste.

„Registrácia cez aplikáciu nie je povinná. Ak ju nevykonáte, údaje opíšu priamo na mieste tzv. administrátori z občianskeho preukazu,“ pripomenula hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Ako na to, ak sa chcete zaregistrovať vopred:

1. Stiahnite si do smartfónu mobilnú aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).

2. V menu „Registrovať“ vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred.

3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.

4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód. Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal.

5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.

ZDROJ: Mesto Trnava

Aplikácia môže zobraziť výsledok testu ako alternatívu k papierovému certifikátu. Jeho akceptáciu však musia schváliť zodpovedné štátne orgány.

O tejto skutočnosti bude mesto informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 21. januára 2021 14:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.