reklama

Aktualizácia: Trnavské školy zostávajú od pondelka zatvorené, pokračuje dištančné vzdelávanie

AKTUALIZÁCIA V PIATOK 5. 2. 2021 o 22.29 hod.:

Z upravených pravidiel, o ktorých informovala Vláda SR v piatok vo večerných hodinách, vyplýva, že školy a materské školy v tzv. čiernych okresoch, medzi ktoré aktuálne patrí aj okres Trnava, sa v pondelok neotvoria.

Na základe večerného stanoviska vlády zverejnilo po 22. hodine aktualizované informácie Mesto Trnava:

“Na základe uznesenia Vlády Slovenskej republiky č. 78/2021 je Trnava v súlade s COVID automatom zaradená vo štvrtom stupni varovania. Podľa informácií z tlačovej besedy po rokovaní vlády v piatok 5. februára 2021 a na základe uznesení vlády a rozhodnutia ministra školstva budú školy v obciach zaradených do štvrtého stupňa od pondelka 8. februára zatvorené.
Výchovno-vzdelávací proces bude prerušený vo všetkých školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnavy. Vyučovanie na ZŠ bude naďalej prebiehať dištančným spôsobom. Materské školy a školské kluby detí od uvedeného dátumu nebudú k dispozícii ani pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre.

Rodičia budú v priebehu zajtrajška bližšie oboznámení zo strany škôl na základe usmernení zriaďovateľa,” informovala trnavská samospráva prostredníctvom hovorkyne Veroniky Majtánovej.

Pôvodná správa mesta Trnava zverejnená v piatok popoludní, predtým, ako boli známe nové pravidlá zo zasadnutia vlády.

Minister školstva Branislav Gröhling v stredu 3. februára 2021 informoval o tom, že Pandemická komisia deň predtým odobrila návrat detí do škôl. Mesto Trnava poukazuje na skutočnosť, že otvorenie škôl nie je možné bez uznesenia Vlády Slovenskej republiky a následne vydaného rozhodnutia ministra školstva.

Bez nového a upraveného rozhodnutia ministra školstva nemá Mesto Trnava ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení na území Trnavy právomoc školy otvoriť, upozorňuje trnavská samospráva v piatok 5. februára popoludní, teda len necelé tri dni pred uhláseným otváraním škôl.

Ako ďalej poukazuje radnica, v súčasnosti je stále platné Rozhodnutie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré hovorí o prerušení školského vyučovania v školách a prerušení prevádzky školských zariadení.

Toto rozhodnutie umožňuje obnovenie prevádzky len pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domu.

Ilustračné foto

“Musíme sa riadiť aktuálne platnými nariadeniami zo strany vyšších orgánov. V prípade, že ministerstvo vydá nové rozhodnutie, sú naše školy pripravené opäť sa otvoriť, nie však zo dňa na deň. S obnovením prevádzky súvisí aj zabezpečenie stravovania, pretože potraviny sa musia objednať s dostatočným predstihom. Okrem toho je nutné mať zabezpečený potrebný počet zamestnancov, ktorí môžu v zmysle pokynov zo strany ministerstva vykonávať prácu na pracovisku. Bez týchto základných vecí nie je možné výchovno-vzdelávací proces v školách obnoviť,“ upozorňuje viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

O aktuálnej situácii v školstve bude meto verejnosť informovať.

“Rodičia budú vyrozumení zo strany škôl. Uvedené zmeny môžu nastať aj v priebehu budúceho týždňa, preto rodičom, ktorí by mali záujem o návrat svojho dieťaťa do školy, samospráva odporúča, aby sa dali otestovať na ochorenie COVID-19. Test minimálne jedného zákonného zástupcu dieťaťa je na základe nariadenia vlády podmienkou návratu dieťaťa do škôlky, resp. školy,” pripomína hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Trnavská samospráva intenzívne komunikuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave, ktorý vo svojom zhodnotení epidemiologickej situácie k 3. februáru 2021 uvádza, že „vzhľadom na najvyšší stupeň varovania, vysokú mieru 7-dňovej incidencie, ktorá ma len mierne klesajúci charakter, ako aj dokázanú prítomnosť vysokého percenta britskej mutácie v populácii (nízky efekt celoplošného testovania) otvorenie škôl môže viesť k ďalšiemu zhoršeniu epidemiologickej situácie vo výskyte ochorenia COVID-19 v okrese Trnava.“

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2021 13:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.