reklama

Trnava pokračuje cez víkend piatym kolom testovania. Mesto sprístupní 16 odberových miest

Krízový štáb Mesta Trnavy v stredu 17. februára rozhodol, že mestské odberové miesta budú v prevádzke aj počas nadchádzajúceho víkendu v sobotu 20. a v nedeľu 21. februára 2021. Pôjde už piate plošné antigénové testovanie na území mesta v rade.

Okres Trnava je podľa aktuálneho Covid Automatu stále v čiernej fáze, ľudia preto potrebujú najviac 7 dní starý test na cestu do práce alebo prírody.

Trnavská samospráva vychádza v ústrety svojim obyvateľom aj z dôvodu, že štátnych mobilných odberových miest je stále málo.

V sobotu 20. a nedeľu 21. februára 2021 bude medzi 8.00 a 18.00 hod. k dispozícii šestnásť odberových miest zriadených Mestom Trnava určených na antigénové testovanie. Do siedmich z nich sa bude dať objednať vopred na presný čas cez mobilnú aplikáciu TrustOne.

Vďaka nej potom ani nemusíte čakať na výsledok na mieste. Príde vám priamo do aplikácie, kde sa v ním v prípade potreby preukážete.

„Trnavčanom chceme uľahčiť prístup k certifikátom, preto im umožňujeme dať sa otestovať počas víkendu vo viacerých lokalitách. Doba prevádzkových hodín našich odberových miest je dostatočne dlhá na to, aby nevznikali rady, s aplikáciou sa navyše dá celé testovanie skrátiť na pár minút,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

Ilustračné foto

Mesto pripomína, že tí, ktorí pracujú z domu a certifikát nevyhnutne nepotrebujú, na test prísť nemusia.

„Naše odberové miesta sú prioritne určené ľuďom, od ktorých certifikát s negatívnym výsledkom testu vyžaduje ich zamestnávateľ. Ak by sme ich neotvorili, tisícky občanov by boli odkázané na kapacity štátnych MOMiek, čo by nebolo dostatočné. Cieľom víkendového testovania v réžii mesta je poskytnúť Trnavčanom viac možností získať certifikát čo najjednoduchšie a najrýchlejšie,“ dodal primátor.

Minulý víkend bola v mestských odberových miestach zistená najnižšia tohtoročná pozitivita 0,72%, v prechádzajúcich troch kolách dosiahla hodnotu od 1,00 do 1,27%. V jednotlivých kolách sa prišlo otestovať od 21 do 23-tisíc ľudí.

„V jednotlivých kolách sa opakuje duplicita pozitívnych osôb. Žiadame preto občanov, aby v prípade, že budú mať pozitívny výsledok, dôsledne dodržiavali povinný počet dní v karanténe. Kým neuplynú, nie je povolené chodiť ani na testovanie. Všetky takéto zistenia hlásime príslušným orgánom,“ upozornila viceprimátorka Eva Nemčovská.

Mesto Trnava pripomína, že organizácia testovania je náročná personálne i finančne.

Na prvé tohtoročné kolo skríningu, ktoré sa konalo od soboty 23. do utorka 26. januára, vynaložilo mesto viac než 140 000 eur. Zo strany štátu bola v utorok 16. februára refundovaná časť nákladov vo výške 113 210 eur, konkretizovala mestská samospráva.

Veľké nároky sú kladené aj na ľudí zabezpečujúcich testovanie – od zdravotníkov, administrátorov a dobrovoľníkov až po zamestnancov mesta, ktorých čaká už piaty pracovný víkend v rade.

Odberové miesta – 20. a 21. februára 2021

Odberové miesta bez časenky

Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)

Odberové miesta len pre vopred objednaných

Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

– Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
– Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
– Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

1. Stiahnite si do smartfónu mobilnú aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).

2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.

3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.

4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID“ v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.

5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.

6. Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.

2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.

3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.

4. Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2021 7:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava pokračuje cez víkend piatym kolom testovania. Mesto sprístupní 16 odberových miest”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.