reklama

Trnava pokračuje cez víkend piatym kolom testovania. Mesto sprístupní 16 odberových miest

Krízový štáb Mesta Trnavy v stredu 17. februára rozhodol, že mestské odberové miesta budú v prevádzke aj počas nadchádzajúceho víkendu v sobotu 20. a v nedeľu 21. februára 2021. Pôjde už piate plošné antigénové testovanie na území mesta v rade.

Okres Trnava je podľa aktuálneho Covid Automatu stále v čiernej fáze, ľudia preto potrebujú najviac 7 dní starý test na cestu do práce alebo prírody.

Trnavská samospráva vychádza v ústrety svojim obyvateľom aj z dôvodu, že štátnych mobilných odberových miest je stále málo.

V sobotu 20. a nedeľu 21. februára 2021 bude medzi 8.00 a 18.00 hod. k dispozícii šestnásť odberových miest zriadených Mestom Trnava určených na antigénové testovanie. Do siedmich z nich sa bude dať objednať vopred na presný čas cez mobilnú aplikáciu TrustOne.

Vďaka nej potom ani nemusíte čakať na výsledok na mieste. Príde vám priamo do aplikácie, kde sa v ním v prípade potreby preukážete.

„Trnavčanom chceme uľahčiť prístup k certifikátom, preto im umožňujeme dať sa otestovať počas víkendu vo viacerých lokalitách. Doba prevádzkových hodín našich odberových miest je dostatočne dlhá na to, aby nevznikali rady, s aplikáciou sa navyše dá celé testovanie skrátiť na pár minút,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

Ilustračné foto

Mesto pripomína, že tí, ktorí pracujú z domu a certifikát nevyhnutne nepotrebujú, na test prísť nemusia.

„Naše odberové miesta sú prioritne určené ľuďom, od ktorých certifikát s negatívnym výsledkom testu vyžaduje ich zamestnávateľ. Ak by sme ich neotvorili, tisícky občanov by boli odkázané na kapacity štátnych MOMiek, čo by nebolo dostatočné. Cieľom víkendového testovania v réžii mesta je poskytnúť Trnavčanom viac možností získať certifikát čo najjednoduchšie a najrýchlejšie,“ dodal primátor.

Minulý víkend bola v mestských odberových miestach zistená najnižšia tohtoročná pozitivita 0,72%, v prechádzajúcich troch kolách dosiahla hodnotu od 1,00 do 1,27%. V jednotlivých kolách sa prišlo otestovať od 21 do 23-tisíc ľudí.

„V jednotlivých kolách sa opakuje duplicita pozitívnych osôb. Žiadame preto občanov, aby v prípade, že budú mať pozitívny výsledok, dôsledne dodržiavali povinný počet dní v karanténe. Kým neuplynú, nie je povolené chodiť ani na testovanie. Všetky takéto zistenia hlásime príslušným orgánom,“ upozornila viceprimátorka Eva Nemčovská.

Mesto Trnava pripomína, že organizácia testovania je náročná personálne i finančne.

Na prvé tohtoročné kolo skríningu, ktoré sa konalo od soboty 23. do utorka 26. januára, vynaložilo mesto viac než 140 000 eur. Zo strany štátu bola v utorok 16. februára refundovaná časť nákladov vo výške 113 210 eur, konkretizovala mestská samospráva.

Veľké nároky sú kladené aj na ľudí zabezpečujúcich testovanie – od zdravotníkov, administrátorov a dobrovoľníkov až po zamestnancov mesta, ktorých čaká už piaty pracovný víkend v rade.

Odberové miesta – 20. a 21. februára 2021

Odberové miesta bez časenky

Základná škola – Andreja Kubinu 34 (2x OM)
Základná škola – Námestie SUT 15 (3x OM)
Základná škola – Spartakovská 5 (2x OM)
Súkromná základná škola BESST – Limbová 3 (2x OM)

Odberové miesta len pre vopred objednaných

Mestský úrad v Trnave – Trhová 3
Základná škola – Jána Bottu 27 (2x OM)
Základná škola – Kornela Mahra 11 (2x OM)
Mestská športová hala – Rybníková 15 (2x OM)

Výhody mobilnej aplikácie TrustOne:

– Svoje údaje si zaregistrujete vopred a skrátite dobu čakania na odber.
– Môžete sa objednať na konkrétne časové okno vo vybraných OM.
– Po odbere nemusíte čakať na výsledok a papierový certifikát, všetko vám príde do aplikácie.

Ako sa zaregistrovať:

1. Stiahnite si do smartfónu mobilnú aplikáciu TrustOne (Google Play pre Android | App Store pre iOS).

2. V menu Registrovať vyberte Testovanie Slovensko a vyplňte svoje osobné údaje. Tieto kroky môžete urobiť vopred v pohodlí domova.

3. Po príchode na odberové miesto si pripravte smartfón a občiansky preukaz.

4. Až keď prídete pri testovaní na rad, teda budete vyzvaní k registrácii, vygenerujte si v aplikácii QR kód (voľba „Moje TrustOne ID“ v menu aplikácie). Pozor, je platný iba dve minúty, negenerujte ho priskoro, aby počas čakania nevypršal. Ak sa tak stane, vygenerujte si nový.

5. Administrátori načítajú vaše údaje cez QR kód a porovnajú ich s občianskym preukazom. Pokračujete priamo na odber.
Po odbere môžete odberové miesto opustiť. Výsledok svojho testu uvidíte po vyhodnotení v aplikácii. Ak potrebujete aj papierový certifikát, počkajte, prosím, na jeho vydanie.

6. Tí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii TrustOne už v predošlom kole, to nemusia robiť opätovne, ich registrácia je naďalej platná. Na OM opäť použijú QR kód v smartfóne, ktorý ukážu administrátorom bezprostredne pred odberom.

Ako sa objednať:

1. V menu aplikácie zvoľte Rezervujte si termín.

2. Vyberte si odberové miesto z ponuky a zvoľte Vyberám si toto miesto.

3. Vyberte si deň a stlačte Prezeranie termínov. Z ponuky si vyberte čas, kedy sa chcete prísť dať otestovať. Voľbu potvrďte.

4. Dôležité: ak nemôžete prísť na rezervovaný čas, zrušte ho cez aplikáciu (opäť v menu Rezervujte si termín), aby ho mohol využiť niekto iný. Ak chcete čas rezervácie zmeniť, je potrebné ju zrušiť a vytvoriť novú.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2021 7:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava pokračuje cez víkend piatym kolom testovania. Mesto sprístupní 16 odberových miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.