reklama

V trnavskej automobilke odhalili sedem pozitívnych, miera pozitivity je pod hranicou 0,40%

Testovanie antigénovými testami v trnavskej automobilke Stellantis pokračovalo siedmy víkend po sebe.

Ako informoval hovorca automobilky Peter Švec, v piatok a v sobotu 5. a 6. marca 2021 bolo spolu pretestovaných 1788 zamestnancov výrobného centra a pracovníkov externých spoločností.

Pozitívnych bolo celkovo sedem osôb. Všetci pozitívni s prvými kontaktmi okamžite nastúpili do karantény. Vďaka dodržiavaniu striktných hygienických opatrení sa darí mieru pozitivity znižovať na 0,39%,” uviedol Švec.

Ilustračné foto

V boji s COVID-om aplikuje v automobilka prísne opatrenia protokolu skupiny Stellantis.

Patrí medzi ne pripomínanie dodržiavanie pravidlá R-O-R prostredníctvom všetkých interných komunikačných kanálov, pri vstupe do fabriky prebieha kontrola protokolu sledovania zdravotného stavu zamestnancov, meranie telesnej teploty, kontrola certifikátu antigenového testu nie staršieho ako sedem dní.

Každý zamestnanec dostáva štyri hygienické rúška na deň, v automobilke pravidelne dezinfekujú pracovné posty a šatne, porady prebiehajú len na diaľku, platí nariadenie o povinnom home office a každá pozitívne testovaná osoba a jej prvé kontakty smerujú do karantény.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2021 21:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.