reklama

V polovici marca začne jarná deratizácia, Trnavčania môžu nahlasovať lokality s výskytom potkanov

Mesto Trnava spustí 15. marca 2021 celoplošnú jarnú deratizáciu verejnej zelene. Aby bola čo najúčinnejšia, vítaná je aj spolupráca s obyvateľmi.

„Ak ste si v okolí svojho bydliska alebo kdekoľvek inde všimli opakovaný výskyt potkanov, prípadne ste našli uhynutých jedincov, prosíme vás o nahlásenie konkrétnej lokality. Veľmi nám pomôže, keď priložíte do e-mailu aj fotografie miesta výskytu potkanov a širšieho okolia pre lepšiu identifikáciu aktívnych dier,“ povedala referentka verejnoprospešných služieb odboru komunálnych a cintorínskych služieb mestského úradu Lenka Danišovičová.

Lokality s výskytom hlodavcov môžete nahlasovať na e-mailovú adresu lenka.danisovicova@trnava.sk.

Potkany majú vynikajúci čuch a ľahko nájdu zdroje potravy, preto je pri znižovaní ich počtu užitočné aj dôsledné separovanie bioodpadu do nových stodvadsaťlitrových hnedých kontajnerov, do ktorých sa hlodavce po starostlivom uzatvorení vrchnáka nedostanú, pripomína trnavská samospráva.

Ilustračné foto: DSD / Pexels

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2021 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.