reklama

Galériu Jána Koniarka čaká investícia do ekologického vykurovania

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) uspel s ďalšími dvomi projektami na zvýšenie podielu výroby energie z obnoviteľných zdrojov v organizáciách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Do Galérie Jána Koniarka v Trnave a Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici poputuje spolu vyše 320 tisíc eur z eurofondov. Kraj v ostatnom období získal už vyše 2,5 milióna eur z eurofondov na rovnaký účel pre deväť kultúrnych inštitúcií, stredných škôl a zariadení sociálnych služieb.

„Aj v týchto ťažkých časoch máme dobré správy pre kultúru. Vykurovanie v priestoroch našej trnavskej aj senickej galérie bude zabezpečované prostredníctvom tepelných čerpadiel. Spojíme príjemné s užitočným. Budeme ekologickejší a lacnejší. Viac zdrojov tak ostane na starostlivosť o vzácne umelecké diela a ich prezentáciu. Zvýši sa aj komfort pre návštevníkov i zamestnancov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Galéria Jána Koniarka

Nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Kvalita životného prostredia tvorí 95 % oprávnených výdavkov projektov.

V prípade galérie v Trnave ide o 158 720,20 eur a v prípade galérie v Senici o 161 971,49 eur.

“S realizáciou projektov by sa malo začať v priebehu tohto roka. Celkovo tak župa realizuje už 11 projektov v oblasti zefektívnenia tepelného hospodárstva za 2,8 milióna eur,” pripomenul Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2021 9:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.