reklama

V očkovacích centrách TTSK zaočkovali cez víkend 7200 ľudí, celkovo už takmer päťdesiattisíc

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja sa proti ochoreniu COVID-19 očkovalo aj počas uplynulého víkendu 17. a 18. apríla 2021. Prvú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca dostalo 7205 ľudí, z toho 1716 v Dunajskej Strede, 1298 v Skalici a 4191 v Trnave. Medzi zaočkovanými bolo aj 300 obyvateľov Trnavského kraja s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK.

„Pokračujeme v rýchlom tempe očkovania. Kapacity na uplynulý víkend sme naplnili po tom, čo ministerstvo zdravotníctva znížilo vekovú hranicu na 40 rokov. Od polovice februára sme zaočkovali už viac ako 48 tisíc ľudí a sme pripravení zaočkovať ďalších záujemcov v prípade dostatku vakcín. Očkovanie považujeme za najbezpečnejší a najefektívnejší spôsob, ako sa čo najskôr môžeme vrátiť k bežnému životu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto

Registrácia cez centrálny formulár je otvorená pre všetkých záujemcov vo veku od 40 do 59 rokov.

Cez cakarenTT.SK sa na očkovanie môžu jednoducho a rýchlo prihlásiť ľudia s vekom najmenej 18 rokov a s ťažkým zdravotným postihnutím alebo so závažnou, respektíve stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia Covid-19, ktorí pochádzajú z Trnavského samosprávneho kraja.

V piatok 16. apríla 2021 trnavská župa spustila aj výjazdovú očkovaciu službu. Spočiatku budú prostredníctvom nej zaočkovaní klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb. Následne aj imobilní obyvatelia a seniori, ktorí budú vybraní v spolupráci so všeobecnými lekármi a starostami.

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2021 22:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.