reklama

Trnavská automobilka Stellantis v stredu rozbehla výrobu, situácia ostáva nestabilná

AKTUALIZOVANÉ 5. mája

Po zabezpečení polovodičových komponentov, ktorých dodávka mešká kvôli COVID kríze u dodávateľa, sa výroba po jednom dni odstávky v automobilke v stredu 5. mája opäť rozbehla.

“Potvrdená je produkcia na stredajšej rannej a poludňajšej zmene. O výrobe v stredu 5. mája na nočnej zmene zamestnancov informujeme v stredu podvečer. Situácia ostáva, napriek vysokému dopytu po našich vozidlách, kvôli neistým dodávkam polovodičových dielov nestabilná. O výrobe preto informujeme zo dňa na deň,” informoval šéf komunikácie automobilky Peter Švec.

Trnavská automobilka Stellantis v utorok 4. mája 2021 nevyrábala.

Z dôvodu závažného výpadku dodávok polovodičových komponentov, spôsobeného COVID krízou u jedného z dodávateľov, je trnavská automobilka Stellantis Slovakia nútená v utorok 4. mája zastaviť produkciu na všetkých troch výrobných zmenách, informoval šéf komunikácie automobilky Peter Švec.

“O výrobe v stredu 5. mája sa bude rozhodovať v utorok na základe disponibility dielov nevyhnutných pre produkciu a zamestnanci výrobného centra budú o tom štandardným spôsobom a včas informovaní,” uviedol.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Nedostatok kľúčových komponentov pociťujú aj ďalší výrobcovia nielen z automobilového priemyslu. S problémami spôsobenými nedostatočnými dodávkmi výrobcov čipov sa priebežne potýka žilinská Kia aj bratislavský Volkswagen.

Čipy zďaleka nechýbajú len autmobilkám, ale aj výrobcom elektroniky. Ide o globálny problém, s ktorým zápasia aj giganti ako sú Apple, Samsung a mnohí ďalší.

Dôležité komponenty sa dodávajú nespočtu rôznych produktov, ktoré sú prešpikované elektronikou.

V súčasnosti už zďaleka nejde len o počítače, notebooky či smartfóny, ale aj vysávače, bielu techniku a mnoho ďalších výrobkov.

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2021 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.