reklama

Automobilka Stellantis obnoví výrobu pre výpadky dodávok komponentov, vývoj v ďalších dňoch však zostáva neistý

AKTUALIZÁCIA V PONDELOK 15. marca o 16:49 hod.

Trnavská automobilka Stellantis hlási výpadok dodávok niektorých komponentov, bola preto nútená prerušiť výrobu.

Výpadok dodávok polovodičových komponentov nevyhnutných pre výrobu, spôsobený COVID krízou u dodávateľov, zapríčinil nutnosť zastavenia výroby v trnavskej automobilke Stellantis v sobotu 13. marca na jednej pracovnej zmene, v nedeľu 14. marca na jednej výrobnej zmene,” informoval riaditeľ komunikácie Stellantis v Trnave Peter Švec.

K rovnakému kroku musí automobilka pristúpiť aj v pondelok 15. marca 2020 na dvoch pracovných zmenách.

“Automobilka intenzívne pracuje na možnostiach dodania potrebných dielov a o vývoji situácie bude infrormovať svojich zamestnancov,” doplnil Švec.

V pondelok popoludní poslala automobilka aktualizované informácie:

“Dodávky komponentov, ktorých tok bol pre COVID krízu u dodávateľa prerušený, sa podarilo obnoviť a výroba v trnavskej automobilke Stellantis sa rozbehne na pondelkovej nočnej zmene. Vyrábať sa bude v Trnave aj v utorok 16. marca dopoludnia. Produkcia v nasledujúce dni je zatiaľ stále neistá,” uviedol Peter .

Ilustračné foto

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2021 21:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.