reklama

Trnavský Peugeot zastavil výrobu, obnoví ju v piatok

Asi tisícka zamestnancov trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroen dnes nenastúpila na popoludňajšiu pracovnú zmenu. Automobilka totiž zastavila výrobu. „Dôvodom je povodňová situácia na rieke Žitava, ktorá zaplavila vo Vrábloch priemyselný park. Jeden z našich dodávateľov, ktorý v ňom sídli, nebol preto schopný zabezpečiť dodávku dielov do Trnavy,“ informoval v tlačovej správe hovorca koncernu Peter Švec.

Vo štvrtok podvečer sa bude rozhodovať na základe aktuálnej situácie o piatkovej rannej zmene. „Závod so zamestnancami komunikuje prostredníctvom tzv. zelenej linky, kde sa dozvedia všetky informácie. Dotknutá skupina pracovníkov dostane za dnešok, prípadne i ďalšie dni zastavenia výroby 100 percent náhrady mzdy, čas si nadrobí v náhradných termínoch,“ podotkol Švec.

AKTUALIZÁCIA 3.6.2010 o 21:10 h:

V piatok 4. júna bude trnavská automobilka opäť vyrábať. Potvrdil to šéf komunikačného odboru P. Švec. Zároveň vyjadril nádej, že dodávateľ riadiacich pák obnoví čo najskôr výrobu vo svojou vráblianskom závode.

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2010 16:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.