reklama

Združenie STORM spúšťa mobilné poradenstvo pre všetkých, ktorých sa týka problematika drog a závislostí

Združenie STORM už viac ako 15 rokov pracuje v téme prevencie drog v meste Trnava. Poskytujú anonymné sociálne poradenstvo ľuďom užívajúcim drogy a zároveň chcú posilniť povedomie o pomoci aj medzi bežnými obyvateľmi mesta.

Projekt Mobilné poradenstvo, ktoré podporilo mesto Trnava, je zacielený na propagáciu možnosti poradenstva, pomoci a podpory pre všetkých, ktorých sa téma drog a závislostí týka.

Obyvatelia dostanú do schránky leták s informáciou o tom kedy a kam môžu volať a obrátiť sa na odborníka – pracovníka Združenia STORM.

Ako celý proces funguje?

„Chceme dostať do povedomia možnosť pomoci najmä pre blízke osoby ľudí, ktorí užívajú drogy, alebo sami experimentujú a nevedia na koho sa môžu obrátiť. Každý, kto má záujem o poradenstvo a pomoc nám napíše SMS na telefónne číslo: 0915 908 814 a my sa mu ozveme, zistíme problém a dohodneme ďalšie riešenie. Buď ho nakontaktujeme na ďalšie pomáhajúce organizácie alebo budeme v poradenstve pokračovať my – osobne či telefonicky alebo online,“ približuje projekt jeho koordinátor Pavol Vančo.

Letáky budú distribuované v priebehu júna až septembra do štyroch lokalít mesta prostredníctvom Slovenskej pošty v celkovom náklade 30 000 kusov.

V schránke si ich nájdu najmä obyvatelia Družby, Tulipánu, Prednádražia a centra mesta.

„COVID 19 zanecháva výrazné stopy a jednou z nich je aj vyššia miera experimentovania či užívania drog. Sociálnym poradenstvom chceme podchytiť práve tú skupinu ľudí, ktorí nevedia ako ďalej, nemajú sa na koho obrátiť, alebo sa boja navštíviť inštitúciu. Naše služby sú zadarmo a anonymné, čo zvyšuje bezpečie a pocit istoty u klientov,“ dodáva koordinátor.

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2021 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.