reklama

Networking vzdelávacích organizácií naštartoval Učiacu sa Trnavu

V pondelok 28. júna 2021 odštartoval projekt Učiaca sa Trnava prvým väčším podujatím. Jeho cieľom bolo sieťovanie a prepájanie vzdelávacích organizácií z Trnavy.

Približne 30 zástupcov vzdelávacích organizácií – škôl, univerzít, záujmových i voľnočasových inštitúcií – sa stretlo v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín za účelom bližšieho predstavenia svojich aktivít a zoznámenia sa s ďalšími aktérmi pôsobiacimi v oblasti vzdelávania.

„Dlhodobým problémom je, že hoci v Trnave pôsobí mnoho kvalitných vzdelávacích organizácií, často o svojich aktivitách nevedia, a tak jednoducho nespolupracujú,“ vysvetľuje Michal Koricina, člen organizačného tímu Učiacej sa Trnavy. Ako ďalej hovorí, „jedným z cieľov projektu Učiaca sa Trnava je vzájomné prepájanie a spoločná propagácia organizácií, ktoré sa venujú rozvoju ľudí všetkých vekových kategórií v Trnave”.

Networking začal predstavením každého z účastníkov, pričom každý dostal príležitosť v krátkosti predstaviť aj organizáciu, ktorú zastupuje. Nasledovala prezentácia, počas ktorej sa účastníci dozvedeli viac o vízií a plánoch projektu Učiaca sa Trnava, ako aj o možnostiach zapojenia sa.

Po otázkach a krátkej diskusii dostal priestor brainstorming v skupinách, počas ktorého účastníci pomenúvali problémy, výzvy pre vzdelávanie, s ktorými sa stretávajú v praxi, no diskutovali aj o nápadoch, riešeniach či inováciách, ktoré by pomohli zvýšiť kvalitu učenia (sa) v Trnave.

Počas celého stretnutia panovala príjemná atmosféra podporujúca spoluprácu a vytváranie nových kontaktov, čo je podľa organizátorov základ pre ďalšie fungovanie celého projektu. Povzbudzujúcim tiež je, že viacero z účastníkov sa rozhodlo zapojiť sa do aktivít projektu aj v ďalšom období. 


Podobný networking je naplánovaný aj na jeseň, pre všetkých, ktorí chcú byť súčasťou zlepšovania prostredia pre učenie (sa) v Trnave a tiež pre tých, ktorí sa tentoraz nemohli zúčastniť.

Učiaca sa Trnava predstavuje projekt rozvoja celoživotného učenia (sa) v Trnave, v rámci ktorého sa tvorí stratégia, vytvárajú sa spolupráce medzi vzdelávacími organizáciami a pripravuje sa festival učenia (sa), ktorý bude v Trnave 22. októbra 2021.

Organizačne projekt zastrešuje občianske združenie Lifestarter, ktoré ho realizuje pod záštitou Mesta Trnava a v spolupráci s partnermi, ako napríklad TTSK, Knižnica Juraj Fándlyho, Fakulta sociálnych vied UCM, Pedagogická fakulta TU, Nadácia Pontis, Stredná priemyselná škola dopravná, Centrum včasnej intervencie, Centrum voľného času, Academia Istropolitana Nova a ďalší.

Viac informácií o projekte je možné nájsť na webovej stránke www.uciacasatrnava.sk.

TEXT: lifestarter
FOTO: © dk, lifestarter

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2021 6:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.