reklama

Trnavskú ligu v plážovom volejbale 2021 ovládli domáci Barbas a Mančáková

Občianske združenie VO Hit Trnava v roku 2021 zorganizovalo už 8. ročník Trnavskej Hit beach ligy – THBL 2021. Nadšenci plážového volejbalu sa zúčastnili troch kôl, kde v 185 zápasoch si postupne vyskúšali svoje schopnosti v plážovom volejbale pri dodržaní všetkých protiepidemických opatreniach.

Akademické plážové hry 22. mája ovládla za účasti 24 dvojíc trnavská dvojica Martin Barbas a Nataša Mančáková. V 2. kole muži, ženy OPEN 5. júna 2021 sa najviac darilo dvojiciam z VK Nové Mesto nad Váhom. V turnaji žien zvíťazila dvojica Denisa Martáková s Erikou Rešutíkovou a u mužov Matúš Konc s Jakubom Hrubým.

Vyvrcholenie THBL 2021 sa uskutočnilo v sobotu 26. júna v Centre plážových športov v Trnave, keď o víťazstvo bojovali mixové dvojice.

FOTO: Hit Trnava

Počas štyroch turnajov sa účastníkom pripisovali body za umiestnenie, ktoré rozhodli kto bude najlepšou volejbalistkou a najlepsim volejbalistom v plážovom volejbale v Trnave za rok 2021.

Účastníci 3. kola sa mohli tešiť na občerstvenie, pitný režim, ovocie, po turnaji na osvieženie v susednom Aquaparku a darčeky pri príležitosti osláv 20. výročia založenia občianskeho združenia VO Hit Trnava.

Do finále sa nakoniec dostali Barbas, Mančáková proti Červenému s Filípkovou. Zápas rozhodol až tajbrek, v ktorom sa nakoniec šťastie priklonilo k dvojici Barbas, Mančáková, ktorá zvíťazila vo finále 2:1 na sety.

Menovaná dvojica sa nakoniec stala s najvyšším počtom bodov aj zaslúženými víťazmi THBL 2021 v kategórii muž a v kategórii žena.

Finančnú hotovosť, hodnotné ceny a pohár pre absolútneho víťaza THBL 2021 odovzdal čestný hosť podpredseda Trnavského samosprávneho kraja a poslanec Mestského zastupiteľstva Mesta Trnava Marek Neštický.

THBL 2021 sa zúčastnilo 82 volejbalistov a volejbalistiek najmä z Trnavy a Trnavského samosprávneho kraja.

Oficiálne oslavy 20. výročia založenia klubu plánuje združenie zorganizovať pri domácom extraligovom zápase žien na jeseň tohto roka, ak to pandemická situácia dovolí.

Víťazi THBL 2021:

muži
1. miesto: Martin Barbas
2. miesto: Adrián Červený
3. miesto: Jakub Moravčík

ženy
1. miesto Nataša Mančáková
2. miesto: Viktória Filipková
3. miesto: Radka Komadová

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2021 17:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.