reklama

Seriál prvého ročníka trnavskej ligy v plážovom volejbale pozná víťazov

Víťazmi premiérového ročníka Trnavskej HIT beachvolejbalovej ligy (THBL) 2014 sa stali v kategórii žien Nataša Mančáková a medzi mužmi Peter Toman.

Na druhom mieste sa umiestnila Hoa Vu Thu – Tinka, z tretieho miesta sa tešil Miloslav Duchoň.

Dvojica víťazov si odniesla finančnú odmenu 100 eur, druhé miesto bolo honorované sumou 60 eur, tretie 40 eur.

Prvý ročník päťdielneho podujatia zorganizovalo občianske združenie HIT Trnava. Jednotlivých kôl sa od 8. mája do 9. augusta 2014 na ihriskách v Centre plážových športov na trnavskej Slávii zúčastnilo spolu viac ako 80 volejbalistov.

thbl-1
Víťazi THBL 2014: 1. miesto – žena Nataša Mančáková, 1. miesto – muž Peter Toman (v strede), 2. miesto Tinka Vu Thu (vľavo), 3. miesto Miloslav Duchoň

FOTO: Peter Václavek

THBL sa mohla zúčastniť široká verejnosť aj registrovaní hráči.

Záverečné piate kolo bolo počas uplynulého víkendu súčasťou plážových turnajov organizovaných vo viac ako 10 mestách po celom Slovensku pod názvom Beach Series.

V krásnom slnečnom počasí hralo 12 miešaných dvojíc (muž-žena) v troch štvorčlenných skupinách. V konečnom poradí v boji o 3. miesto zvíťazila trnavská dvojica s názvom „Euroázia“ – Peter Toman a Hoa Vu Thu, keď porazila súrodeneckú seneckú dvojicou „Hrajeme srdiečkom“ – Samo a Hanka Šušlových v pomere 2:0.

Vo finále sa stretli trnavská dvojica manželov – „BUBU tím“ v zložení Pavol Mančák a Nataša Mančáková s bratislavskou dvojicou „Edmund a Vegi“, ktorú vytvorili Edo Metelka a Veronika Plavčanová. V dramatickom finále sa nakoniec tešil domáci pár po výhre 2:1 na sety.

Výsledková listina 5. kola THBL:
1. Mančákova/Mančák
2. Plavčanová/Metelka
3. Vu Thu/Toman
4. Šušlová/Šušla
5.-12. Révayová/Schuchmann
5.-12. Plavčanova/Šušla
5.-12. Ivanovičová/Maslanka
5.-12. Novodomcová/Duchoň
5.-12. Mikušková/Tomašovič
5.-12. Simončicová/Vallus
5.-12. Salayová/Orgonáš
5.-12. Velčická/Štefanov

Stupne víťazov 5. kola:
thbl-2
Zľava Plavčanová/Metelka, Mančákova/Mančák, Vu Thu/Toman

FOTO: Peter Václavek

beach-volej-1
beach-volej
Dejiskom seriálu ligy v beach volejbale bolo Centrum plážových športov

FOTO: Peter Václavek

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2014 13:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.