reklama

Trnavská liga v plážovom volejbale spoznala nového kráľa a kráľovnú

V stredu 5. júla 2023 vyvrcholil v Centre plážových športov ďalší ročník Trnavskej Hit Beach Ligy (THBL). Tá je spestrením letných mesiacov od roku 2014. Pozostáva zo série turnajov, pričom ju pravidelne otvárajú takzvané Akademické plážové hry. Súťažiaci vďaka umiestneniu na jednotlivých turnajoch získajú body do celkového rebríčka. Novou kráľovnou THBL 2023 sa stala Jana Nosková, ktorá zvíťazila na všetkých bodovaných turnajoch. Takýto úspech sa v histórii THBL nikomu predtým nepodaril.

“Tento rok som sa THBL zúčastnila prvýkrát a už po prvom turnaji som bola veľmi pozitívne prekvapená a tešila sa na ďalší. Vyzdvihla by som najmä prístup organizátorov – boli milí a robili všetko preto, aby sme mali super turnaj. Páčilo sa mi, že v rámci turnaja sme mali zabezpečený obed a pitný režim, ale aj napríklad vstup do aquaparku – bolo super mať možnosť ísť sa po náročnom dni trochu zregenerovať. Chcela by som pochváliť aj hodnotné ceny, hudbu a celkovo príjemnú atmosféru,” zhodnotila ligu Nosková.

V oboch mixových turnajoch triumfovala po boku priateľa, Martina Petráša. “S mojím priateľom už hráme spolu šiesty rok, takže sme pomerne dosť zohratí. Vieme, kto potrebuje akú nahrávku a máme aj svoj štýl hry a systém, ktorý nám sedí a ako sa ukázalo, je účinný proti súperom.”

Práve jej partner Martin Petráš sa stal novým kráľom THBL 2023.

“Tento úspech radím na popredné priečky vo svojej kariére, keďže viem, koľko úsilia ma to stálo. Samozrejme, že ma to teší o to viac, že som to vyhral s Jankou. Som rád, že nám to takto obom vyšlo,” povedal.

“Turnaje boli super zorganizované, ihriská taktiež veľmi dobré a samozrejme aj pekné poháre, medaily a ceny. Na rozdiel od iných ihrísk mi tu piesok vyhovoval, konečne nebol extrémne mäkký ani hlboký, ani sa príliš nezabáral,” uzavrel Petráš.

„Neváhajte a prihláste sa na ďalší ročník. Určite nebudete ľutovať a som si istá, že prídete znova,” odkázala na záver nová kráľovná trnavského piesku.

THBL 2023 tak opäť dokázala, že volejbal v Trnave je na správnej ceste. V rámci štyroch bodovaných a dvoch nebodovaných turnajov THBL odohralo viac než 240 účastníkov nielen z Trnavy a okolia, ale aj ostatných kútov Slovenska až 313 zápasov a vďaka partnerom dostali účastníci aj 500 l piva/kofoly a 90 pízz.

Organizátori z Hit UCM Trnava ďakujú partnerom: Trnavský samosprávny kraj, Aquapark Trnava, Merkur Pub, Presentas, Autoškola Mochito a Chillpoint.

Doterajší víťazi THBL

1. ročník THBL 2014: Nataša Mančáková / Peter Toman
2. ročník THBL 2015: Nataša Mančáková / Pavol Mančák
3. ročník THBL 2016: Paulína Duchoňová / Martin Barbas
4. ročník THBL 2017: Nataša Mančáková / Pavol Mančák
5. ročník THBL 2018: Nataša Mančáková / Rastislav Remenár
6. ročník THBL 2019: Nataša Mančáková / Martin Barbas
7. ročník THBL 2020: Viktória Filípková / Samuel Dobrančin
8. ročník THBL 2021: Nataša Mančáková / Martin Barbas
9. ročník THBL 2022: Viktória Filípková / Patrik Martinkovič

10. ročník THBL 2023: Jana Nosková / Martin Petráš

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2023 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.